
Foto: TANJUG/AP Photo/Rod Lamkey, Jr.
OVO MORA DA SE ZAUSTAVI: Oglasio se Tramp nakon napada u Vašingtonu
Osumnjičeni je uhvaćen nedugo nakon incidenta i skandirao pro-palestinske parole
Na mrežama je objavljen snimak privođenja muškarca koji je osumnjičen da je počinio teroristički napad u Vašingtonu ubivši dvoje zaposlenih u izraelskoj ambasadi ispred Jevrejskog muzeja u centru tog grada.
On je uhapšen nedugo nakon napada, a na snimku se vidi i da je vikao: „Slobodna Palestina“.
PROČITAJTE: IMA I MRTVIH I POVREĐENIH: Teroristički napad u Vašingtonu
To je potvrdila i Pamela Smit, šefica Metropolitanske policijske uprave kada je izvestila da je osumnjičeni u pritvoru u vezi sa pucnjavom u blizini Jevrejskog muzeja u Kapitolu, u kojoj su dve osobe poginule.
Washington: The moment the murd*rer who carried out the attack near the Israeli embassy, during which 2 Israeli embassy employees were murd*red, was arrested.
He even managed to shout „Free Palestine“ before being taken into custody. pic.twitter.com/O0s7HA27Yf
— David M (@DavidM67334955) May 22, 2025
– Preliminarna istraga ukazuje da su obe žrtve izlazile sa događaja u Jevrejskom muzeju u Kapitolu, koji se nalazi u bloku 500 Treće ulice severozapad, kada se dogodila pucnjava. Verujemo da je pucnjavu počinio jedan osumnjičeni koji je sada u pritvoru. Pre pucnjave, osumnjičeni je primećen kako korača napred-nazad ispred muzeja – rekla je Smit.
Smit je rekla da je osumnjičeni „prišao grupi od četiri osobe, izvadio pištolj i otvorio vatru pogodivši dvoje“. Nakon pucnjave, Smit je rekla da je osumnjičeni potom ušao u muzej i da ga je obezbeđenje događaja zadržalo.
– Osumnjičeni je skandirao: „Slobodna, slobodna Palestino“ dok je bio u pritvoru – rekla je Smit.
Oglasio se Tramp
Nakon terorističkog napada oglasio se i predsednik SAD Donald Tramp.
– Ova užasna ubistva u Vašingtonu, koja su bazirana očigledno na antisemitizmu, moraju da se zaustave, SADA! Mržnja i radikalizam nemaju mesto u SAD. Saučešće porodicama žrtava. Tužno je što takve stvari mogu da se dogode. Bog vas sve blagoslovio – napisao je Tramp.
Njegova objava podeljena je na zvaničnom Iks nalogu Bele kuće.
Podsetimo, žrtve, muškarac i žena, upucani su dok su izlazili sa događaja u Capital Jewish Museum, rekli su izvori za CBS, partnera BBC-a, dodajući da incident izgleda kao ciljani napad.
Pucnjava se dogodila u 21:05 po lokalnom vremenu u oblasti poznatoj po brojnim turističkim atrakcijama, muzejima i državnim institucijama, uključujući i regionalnu kancelariju FBI-a u Vašingtonu.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

BORBE SE NASTAVLJAJU: Ruska vojska uništila dve ukrajinske jedinice

OVO MORA DA SE ZAUSTAVI: Oglasio se Tramp nakon napada u Vašingtonu

IMA I MRTVIH I POVREĐENIH: Teroristički napad u Vašingtonu

POGREŠNA ODLUKA: Tramp o isključenju Rusije iz G8

HAKERSKE VOJNE OBAVEŠTAJNE SLUŽBE: Zapadne zemlje optužile Ruse za napad
