Izvor: Tanjug.rs
13.05.2025 u 07:44
0

ZADOVOLJSTVO MU JE DA TURSKA BUDE DOMAĆIN: Erdogan spreman da pruži podršku u svakoj fazi pregovora Rusije i Ukrajine

Turska domaćin pregovora Ukrajine i Rusije

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je da je Turska spremna da pruži neophodnu podršku u svakoj fazi pregovora Ukrajine i Rusije.

Volja Rusije i Ukrajine da nastave direktne pregovore izuzetno važna i Turska je spremna da pruži neophodnu podršku u svakoj fazi procesa – rekao je Erdogan tokom telefonskog razgovora sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim, saopšteno je iz Erdoganovog kabineta, prenosi Anadolija.

Napominje se da su tokom razgovora razmatrani bilateralni odnosi između Turske i Ukrajine, regionalna i globalna pitanja.

Erdogan je izrazio zadovoljstvo da Turska bude domaćin ruskim i ukrajinskim delegacijama i dodao da bi sveobuhvatni prekid vatre obezbedio neophodno okruženje za početak mirovnih pregovora.

PROČITAJTE: VOLODIMIR PROTIV VLADIMIRA: Susret u Istanbulu izaziva veliki broj nedoumica

On je zaključio da se – otvorena prilika ne sme propustiti.

Zelenski je zahvalio predsedniku Turske na podršci i – spremnosti da se promoviše diplomatija na najvišem nivou.

Ruski predsednik Vladimir Putin predložio je nastavak direktnih pregovora sa Ukrajinom bez preduslova koji su prekinuti 2022. godine i da dijalog počne 15. maja u Istanbulu.

Ukrajinski lider je pristao na razgovore u Turskoj 15. maja, ali samo lično sa Putinom.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter