Izvor: HAPPBSC
15.04.2024 u 19:09
0

ABA LIGA: Gosti promašili šut za produžetak, pobeda Zvezde – 83:81

Crveno-beli došli do pobede nad SC Derbijem na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige iako su gubili pune tri deonice. U poslednjem kvartalu nadoknadili minus 15 i doši na korak od polufinala Pred decenijskim slomom je bila Crvena zvezda, međutim sa giljotine su je u poslednjoj deonici spasili uspavani Nedoović koji je na svoj pogon uspeo da nadoknadi minus od 15 poena razlike, te Adam Hanga koji je trojkom iz ugla i Dejan Davidovac sa linije penala koji su načinili konačni preokret u prvom meču četvrtfinalne serije ABA lige koji je u beogradskoj Areni pripao crveno-belima rezultatom 83:81.

Definitivno katastrofa u Istanbulu nije bila samo nešto što je bila posledica pristupa „ova utakmica nije važna.“ Da je taj poraz ostavio traga videlo se i u Areni u znatno značajnijem susretu protiv Studentskog centra, kojim je počeo plej-of ABA lige.

Teško da je ove sezone Zvezda imala mnogo utakmica, čak i u Evroligi, u kojima je delovala tako loše, bledo, neubedljivo, kao u prve tri četvrtine protiv Podgoričana. Rezultat toga bilo je i +18 u nekom trenutku – 56:38.

Naznaka preokreta bio je početak četvrte četvrtine. Zvezda je počela da pogađa trojke, pojačala odbranu, napravila seriju 10-2 i prišla na -7 – 66:59. Taj nalet je odbio Studentski centar i ponovo otišao na +10 – 72:62. A onda je usledila nova serija Zvezde 12-2 za izjednačenje – 74:74.

Nedović je u tim trenucima igrao nadahnuto. Postigao je osam poena, a onda je minut i po pre kraja Hanga pogodio trojku za prvo vođstvo na utakmici – 80:77. Ispostavilo se da je tada i prelomljena utakmica i Zvezda je uspela da dođe, mnogo teže nego što se očekivalo, do pobede.

Kod pobednika Miloš Teodosić zabeležio je 17 poena uz osam asistencija, Luka Mitrović dodao je 14 uz šest skokova, a Davidovac i Nedović po 13. Na drugoj strani Ivišić je bio najefikasniji sa 14 poena, Bogavac i Pavličević zabeležili su po 11, a Drobnjak 10.

Ali nema mnogo razloga za zadovoljstvo ni trijumfalizam. Tome svedoči i svojevrsno okretanje leđa navijača, kojih je u Areni bilo jako malo, oko tri hiljade. A u jednom trenutku je snažno skandirano „uprava napolje.“

Druga utakmica igra se za nedelju dana u Podgorici i ako Zvezda pobedi obezbediće plasman u polufinale. U suprotnom, igra se majstorica u Beogradu 26. aprila.

Crvena zvezda – Studentski centar

20:02

KRAAAAJ! Gosti promašili šut za produžetak, pobeda Zvezde – 83:81

Davidovac je fauliran i pogodio je samo jedno bacanje, agostima su ostale tri sekunde za poslednji napad na minus dva, ali su promašili poslednji napad uza produžetak.

19:59

40′ Nestvarna drama, i trojka gostiju za potpunu ludnicu – 82:81

Iznudili su gosti dva slobodna bacanja, ali je Kapusta pogodio samo jedno i smanjio na minus dva. Usledio je promašaj Teodosića za tri, ali je Zvezda skokom došla do lopte. Usledio je faul u napadu Zvezde. Nije to kaznio gostujući tim jer je Kapusta promašio trojku sa sedam metara na nešto preko 25 sekundi do kraja. Usledio je faul nad Davidovcem,a Sferopulos je tražio čelendž jer je smatrao da je u pitanju nameran faul. Ipak, sudije nisu promenile odluku. Davidovac je sa linije slobodnih bacanja bio siguran za četiri poena prednosti.. Usledila je nevorvatna trojka Drežnjaka ua minus jedan i tajm-aut Zvezd

19:39

34′ Ponovo odgovor gostiju, vratili svocifrenu prednost – 61:72

Iznudio je i pogodio dva bacanja Dos Santos i vratio sedam poena minusa. Pogodili su gosti u sledećem napadu i vratili prednost na devet razlike, a zatim se i odbranili i sa bacanja vratili 11 poena minusa.

19:37

33′ Sve bolja igra Zvezde, konačno jednocifren minus – 59:68

Odmah su gosti postigli poene posle tajm-aut, ali je na drugoj strani Lazić trojkom vratio na minus devet. Zvezda se potom odbranila, ali je Tompkins promašio. Promašio je zatim i Mirković. Usledila je majstorija Mitrovića i samo sedam poena minusa. Usledila je majsotrija Bogavca za prekid serije.

19:33

31′ Ovo su čekali u Zvezdi, gosti odmah tražili tajm-aut – 54:64

Uspeo je Jago da trojkom otvori poslednju četvrtinu pogotkom u poslednjim sekundama napada, a Studentski je u sledećoj akciji izguvio loptu. Probao je Jago da veže drugu trojku, ali je ovoga puta promašio. Nije uspeo ni Drežnjak na drugoj strani, pa je Mitrović na asistenciju Teodosića postigao lake poene, pa je usledio tajm-aut gostiju.

30′ Maestralni Studenti uzvratili udarac, sve teža situacija za Zvezdu – 49:64

Kakav odgovor gostiju. Pogodili su dva bacanja, aond aposle odbrane i poene iz igre i vratili na 14 razlike. Usledila je izgubljena lopta Zvezde i prilika da se gosti više odlepe, ali su promašili za tri. Usledila je zatim i sjajna blokada Baćovića, odgovrio je na drugoj strani Bolomboj. Usledili su poeni Drobnjaka za 16 razlike,a Nedović je ukradenom loptom i jednim pogođenim bacanjem uspeo da spreči još veću prednost, pa će Zvezda u poslednjoj deonici juriti 15 razlike.

19:15

Agonija Zvezde, SC diže razliku – 38:56

Zvezda ni u trećoj četvrtini ne pronalazi ritam ni u napadu, a sada ni u odbrani. To gosti koriste i posle četiri minuta dolaze do velikih +18 – 56:38.

18:54

Poluvreme: Bleda Zvezda, SC vodi 40:30

Generalno loše poluvreme Zvezde. Ali i sa takvom igrom crveno-beli su imali šansu da na poluvreme odu sa podnošljivijim minusom. Prvo je Nedović sebe pogodio u nogu. A potom su gosti uspeli da postignu dve dvojke u samo pet sekundi i tako otišli na +10 – 40:30.

19:24

28′ Zvezda se konačno probudila, sjajna rola Bolomboja – 48:58

Sve je krenulo d aprši u ovoim trenucima. Zveda je vezala šest poena i smanjila na deset ralike, a sjajnu trrolu je imao Bolomboj koji je sa četir poena naterao goste na tajm-aut.

19:20

26′ Užasna igra Zvezde, sreća pa gosti promašuju – 44:58

Odbranila se Zvezda i potom preko Mitrovića poentirala, ali je gostujući tim odgvorio lakim poenima. Probao je Teodosić za tri i promašio,a li su promašili i gosti. Usledila je serija promašaja na obe strane, sjajna blokada Ivišića i dobra odbrana gostiju, a Zvezda je nastavila sa očajnim napadima i tek je Mitrović prekinuo poenima za minus 14.

19:15

24′ Zvezda ne uspeva da se sastavi, gosti rešetaju sa svih strana – 40:56

Probao je Teodosić za tri poena i promašio, ali su se gosti spetljali, a Mirković je nezadovoljan odlukom dobio tehničku grešku. Zvezda je dobila bacanje, a odluka je posle promenjena i Zvezda je dobila loptu sa strane. Probao je Davidovac za tri, pa Bolomboj iz ofanzivnog skoka, aptoom je promašio Hanga nakon faula gostiju. Kaznio je to Hadžibegović i povećao na 18 razlike. Inudio je zatim faul za bacanja Teodosić i pogodio oba za minus 16.

19:10

22′ Zvezda još gora u nastavku, raste prednost gostiju – 37:53

Očajno je Zvezd aotvorili drugo poluvreme. Poentirali su gosti za dva, a usledila je serija trojki na obe strane i prednost Studenata je porasla na 14 razlike. Nakon nove loše akcoije Zvezde, gosti su otišli na 16 rrazlike i naterlai domaćeg trenera na tajm-aut.

18:36

Studentski centar ima dvocifrenu prednost 28:17

Ništa se za Zvezdu na bolje nije promenilo u prva četiri minuta druge deonice. Postigli su domaći samo dva poena u ovom intervalu i gosti su poveli 28:17.

18:25

Loša četvrtina Zvezde, Studentski centar vodi 21:15

Imao je Studentski centar i +8, tako da ovih 21:15 i ne izgleda toliko loše za Zvezdu, koja nikako nije uspevala da pronađe napadački ritam. Posebno u prvih šest i po minuta kada je postigla samo pet poena.

Ipak ulaskom Teodosića Zvezdina igra u napadu dobila je konture. Iskusni plej postigao je sedam poena do kraja prve četvrtine od 10 koliko je Zvezda postigla u poslednja tri i po minuta.

18:17

Bolji početak Studenata – 5:13

Bolji početak Studentskog centra. Posle šest i po minuta vodili su 13:5, a još se čeka da Zvezda proradi u napad