
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava čestitalo Sretenje
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, svim građankama i građanima Srbije čestitalo je juče Sretenje, Dan državnosti Srbije, 15. februar.
Istorijski datumi iz ustaničke borbe za nacionalno oslobođenje 1804. godine i donošenje Ustava Srbije iz 1835. godine, postavili su temelj za priznatu, uređenu, modernu, građansku i jaku srpsku državu, navodi se u čestitki Ministarstva.
NE PROPUSTITE
TRESAO SE ZAGREB! Novi potres magnitude 3,4 stepena!
RHMZ za danas i sutra najavljuje porast vodostaja
VREME DANAS: Mraz i žestok minus!
-Svim građankama i građanima naše zemlje služi na čast i ponos činjenica da je Srbija imala snage da uprkos teškim istorijskim okolnostima Sretenjskim ustavom obasja tadašnju Evropu najliberalnijim ustavnim idejama tog vremena. Početkom XIX veka Srbija je kroz pero lekara i diplomate Dimitrija Davidovića u svoj najviši pravni akt ugradila i poglavlja koja se pozivaju na Deklaraciju o pravima čoveka i građanina, čime je između ostalog utvrđeno da “Svaki Srbin ima pravo birati način življenja svog po svojoj volji, samo koji nije na opštenarodnu štetu“.
NE PROPUSTITE
KRAJINOVIĆ PORAŽEN OD MEDVEDEVA: Filip eliminisan sa AO, Rus upisao 17 pobeda u nizu
-Uvereni smo da nas sve zajedno istorija i život naših predaka neiscrpno motiviše i obavezuje u velikom današnjem poslu borbe za životnu ravnopravnost žena i muškaraca u svim oblastima našeg društvenog i privrednog života, za izgradnju modernog društva jednakih mogućnosti, za ostvarivanje prava i sloboda svih, za društvo slobode i pravde koje smo dužni onima koji dolaze posle nas, kao što se danas s zahvalnošću sećamo mnogih koji su gradili Srbiju pre nas, na ponos i čast svih nas- dodaje se u čestitki Ministarstva.
Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

HRISTOS VASKRSE: Srećan Uskrs, svim vernicima koji proslavljaju današnji praznik!

AMSS: Odlični uslovi za vožnju, nema zadržavanja na graničnim prelazima
