
Foto: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ
SRPSKI NAROD VAM JE ZAHVALAN: Vučić se sastao sa predsednikom Kipra Nikosom Hristodulidisom
Vučić izjavio je da je potrebno unaprediti trgovinsku saradnju sa Kiprom, ali i u drugim oblastima i zahvalio predsedniku Hristodulidisu na poštovanju teritorijalnog integriteta Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Republike Kipar Nikosom Hristodulidisom, koji boravi u radnoj poseti Srbiji. Tête-à-tête sastanak dvojice predsednika počeo je nešto posle 10 časova u Palati Srbija. Nakon sastanka, predviđen je plenarni razgovor delegacija Srbije i Kipra, predvođenih Vučićem i Hristodulidisom. Hristodulidis je sinoć doputovao u Beograd, a na Aerodromu „Nikola Tesla“ dočekao ga je ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić.
Predsednik Republike Kipra Nikos Hristodulidis, koji boravi u zvaničnoj poseti Srbiji, izjavio je da će Kipar učestvovati na specijalizovanoj izložbi Expo2027 koja će se održati u Beogradu. On je na početku tet-a-tet sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem naglasio i da Kipar u potpunosti podržava suverenitet i teritorijalni integritet Srbije.
Prema njegovim rečima njegova poseta Srbiji je suštinska i prva uoči kiparskog predsedavanja EU u prvoj polovini 2026. godine.
– Želim da podvučem jasnu snažnu političku poruku o našoj spremnosti da radimo na suštinskom napretku perspektive Srbije, da razgovaramo kako da unapredimo proces – rekao je Hristodulidis.
Prema njegovim rečima poseta je i prilika da se razgovara o odličnim bilateralnim odnosima dve zemlje, naročito kako da se proštiri sardnja u oblasti odbrane i bezbednosti, ali i turizma.
– Učestvovali smo nedavno prvi put na sajmu turizma u Beogradu i drago nam je što smo imali 200 odsto povećanja poseta Kipru – rekao je kiparski predsednik.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je potrebno unaprediti trgovinsku saradnju sa Kiprom, ali i u drugim oblastima i zahvalio predsedniku Kipra Nikosu Hristodulidisu na poštovanju teritorijalnog integriteta Srbije.
Vučić je na sastanku sa predsednikom Kipra Hristodulidisom, koji boravi u poseti Srbiji, rekao da je analizirao i pomno pratio cifre i da su brojevi prilično dobri, ali da se mora uraditi nešto povodom trgovinske razmene, saradnje u oblastima kulture i inovacija, vojnoj saradnji, ali i drugim oblastima. Predsednik Srbije je zahvalio Kipru na podršci teritorijalnom integritetu, na tome što poštuju Povelju UN i rezolucije UN.
– To nije uvek slučaj čak ni u najrazvijenijim evropskim zemljama, srpski narod Vam je zahvalan. Uvek možete da računate na našu podršku vašem teritorijalnom untegritetu. Mi Vaš narod smatramo bratskim i daćemo sve od sebe da radimo na racionalnom delu naše saradnje, da ulažemo napore da podstaknemo trgovinu i da dovodimo više turista sa Kipra u Srbiju i obrnuto – rekao je Vučić.
Navodeći da će Kipar uskoro preuzeti predsedavanje EU, odnosno od 1. januara, 2026. godine, Vučić je rekao da je zainteresovan da čuje od predsednika Hristodulidisa savete u vezi evropskog puta Srbije. Zahvalio je Kipru na snažnoj podršci evropskim integracijama Srbije i Hristodulidisu na poštovanju principa međunarodnog javnog prava.

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

SASTAĆE SE SA PREDSEDNIKOM VUČIĆEM: Donald Tramp Mlađi sutra ponovo u Beogradu

Danas se izbegavaju svađa i loše misli: SPC slavi Svetog Vasilija Ispovednika
