
MINISTAR SPOLJNIH POSLOVA: Rusi nam šalju sve detalje o teroristima!
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da je odmah, nakon što je čuo da su ruski specijalci osujetili pakleni plan džihadista i sprečili krvoproiće tokom marša Besmrtnog puka u Moskvi, pozvao ruskog kolegu Sergeja Lavrova koji ga je, kako kaže, informisao o detaljima.
Među učesnicima marša je bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a Dačić kaže da ne može ni da zamisli šta je sve moglo da se dogodi da su ih teroristi napali. To bi,imalo nesagledive posledice. Srećom, istakao je, da su ruski specijalci na vreme otkrili pakleni plan džihadista i sprečili krvoproliće.
– Odmah sam pozvao druga Sergeja i čestitao mu na izvanrednoj akciji ruskih službi. On me je informisao o detaljima akcije i dogovorili smo se da nam Rusi dostave više informacija povodom tog slučaja -rekao je šef srpske diplomatije.
I ministarka za evrointegracije Jadranka Joksimović ocenila je da je velika sreća što je sprečeno krvoproliće.
– Očito se radilo o organizovanoj akciji koja je, srećom, sprečena. To je pokazatelj da i danas, nažalost, postoje snage koje otvoreno atakuju na tekovine antifašizma, što je nedopustivo u svim ozbiljnim državama Evrope i sveta – rekla je ona.
Ministar odbrane Aleksandar Vulin kaže da sve službe ozbiljno i savesno rade na borbi protiv terorizma.
– I ova akcija je nastavak takve uporne i uspešne borbe. Sva naše službe sarađuju u borbi protiv terora. Naše službe su u kontaktu sa ruskim službama – rekao je Vulin.
Izvor: Tanjug
Foto: witter/aa_balkans
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

NIŠ SE NE PLAŠI: Predsednik Vučić o aktuelnim temama

PREDSEDNIK SRBIJE STIGAO U NIŠ: Danas počinje Svenarodni sabor

SAD I SRBIJA BLISKO POVEZANE: Premijer Macut sastao se sa američkim ambasadorom

UNAPREĐENJE BILATERALNIH ODNOSA: Đuro Macut sa ambasadorom Italije u Beogradu
