Izvor: Tanjug
24.06.2020 u 16:47
0

SAZNALO SE I KO PRVI PREDSEDAVA SKUPŠTINOM

Konstitutivnoj sednici Skupštine Srbije, na kojoj se verifikuju mandati novim poslanicima, koji posle toga polažu zakletvu, najverovatnije će predsedavati poslanica na listi Socijalističke partije Srbije Smilja Tišma, pravnik u penziji.

Pravilo je, naime, da skupštinom predsedava najstariji poslanik, a Tišma sa 91 godinom ispunjava taj uslov.

PROČITAJTE JOŠ

TURISTIČKE AGENCIJE PRELOMILE: ČARTERI SA SRPSKIM TURISTIMA IPAK KREĆU 1. JULA

FOTOGRAFIJA KOJOM SE SRBIJA PONOSI Ovako je Vučić pozdravio srpske gardiste na paradi u Moskvi (VIDEO)

HVALA PRIJATELJU! Putin ispred Kremlja ispratio Vučića (FOTO)

SPEKTAKL! Pogledajte najbolje trenutke parade u Moskvi (VIDEO, GALERIJA)

U prethodnom sazivu to je bio poslanik DS Dragoljub Mićunović, čija stranka nije bila deo ovog izbornog ciklusa, a on lično je bio deo parlamenta od 1990. godine.

Na prvoj skupštini vrši se potvrđivanje mandata narodnih poslanika, izbor predsednika Narodne skupštine, izbor potpredsednika Narodne skupštine, imenovanje generalnog sekretara Narodne skupštine.

Inače, novi saziv parlamenta činiće neka stara, ali i neka nova lica, pa će se tako u skupštinskim klupama naći i Jovan Kulundžija magistar violine, zatim Ivan Tasovac koji je u javnosti poznat kao direktor Beogradske filharmonije, a bio je ministar kulture i informisanja, zatim ponovo Jadranka Jovanović, ali i Lav Grigorije Pajkić.

Oni se nalaze na listi Aleksnadar Vučić – Za našu decu.

SAZNAJTE I OVO

TAČI OPTUŽEN ZA RATNE ZLOČINE

DETALJI OPTUŽNICE PROTIV TAČIJA I VESELIJA: ODGOVORNI ZA 100 UBISTAVA!

PRONAĐENO TELO U RECI STUDENICI: POPLAVA JE UBILA BAKU CMILJKU!

Maske smo NAUČILI da nosimo, ali jednu meru u JAVNOM PREVOZU niko NE POŠTUJE!

I ĐAVO GUBI SA NJOM: Ovaj znak horoskopa je oličenje ljudskosti!

Socijalisti su takođe kandidovali poznata imena, pa će se tako u skupštinskim klupama naći glumica Jelica Sretenović, ali i advokat Toma Fila, dok će politiku SPAS-a u parlamentu između ostalih zastupati novinar Radomir Dmitrović.

Inače, prema Poslovniku Narodne skupštine prvu sednicu saziva predsednik parlamenta iz prethodnog saziva, u ovom slučaju Maja Gojković, i ona mora da se održi najkasnije 30 dana od dana proglašenja konačnih rezultata izbora.

Od dana konstituisanja skupštine pocinje da teče rok od tri meseca za formiranje nove vlade.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter