Izvor: B92
29.06.2021 u 20:11
0

GORDI ALBION U ČETVRTFINALU! Sterling i Kejn nokautirali Nemce

U fudbalskom klasiku na „Vembliju“ Engleska je savladala Nemačku rezultatom 2:0 (0:0) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

NAJVAŽNIJE:

SRBIJA HRABRO IDE NAPRED! Mali: Preponosan sam na SRPSKE FINANSIJE!

PREKRAJANJE ISTORIJE VIJORE ČITAKU! Sramna izjava o Kosovskom boju je samo još jedan velikoalbanski pamflet!

PREMINUO NAŠ BIVŠI MINISTAR! Kobna saobraćajka kod Šapca, bio je veliki VIZIONAR!

AVIONI SU LETELI NISKO I BLIZU BRODA! Holanđani provocirali Ruse, a reakcija koja je usledila SLEDILA IM JE KRV U ŽILAMA!

ZEMUN SPOJEN SA LIDOM: Vojska postavila pontonski most

Junaci selekcije „tri lava“ su Rahim Sterling i Hari Kejn koji su veoma tvrdi meč prelomili u poslednjih 15 minuta.

Tragičar Nemaca, pak, jeste Tomas Miler, koji je u 82. minutu promašio neverovatnu priliku da izjednači rezultat i, verovatno, ga uvede u produžetke.

Englezi će u četvrtfinalu 3. jula u Bakuu igrati protiv pobednika poslednjeg meča osmine finala između Švedske i Ukrajine (21h).

Počelo je očekivano tvrdo, sa međusobnim ispitivanjem snaga, malo rizika i puno kontakata, duela i prekršaja.

I na obe strane videli smo po jednu veliku priliku, ako izuzmeno pokušaje sa distance Kaja Haverca iz slobodnog udarca i Rahima Sterlinga sa 25 metara.

Zicer za Nemačku je u 32. minutu propustio Timo Verner, kada je pobegao Džonu Stounsu, ali ga je zaustavio Džordan Pikford.

Na drugoj strani, u nadoknadi vremena posle velike greške Tomasa Milera u predaji lopte i kontre koju je povukao Rahim Sterling, Hari Kejn je već video loptu u mreži, ali je Mats Humels reagovao u poslednjem momentu i sačuvao „nulu“ posle 45 minuta.

Drugo poluvreme počelo je fenomenalnim volej udarcem Kaija Haverca i još boljom odbranom Džordana Pikforda.

Ponadali smo se da bi to mogao da bude nagoveštaj eksplozivnijeg nastavka utakmice, ali nije bilo tako.

Ritam je značajno opao, i jedni i drugi su „povukli ručnu“ i bojali su se greške i primljenog gola koji bi značio kraj.

SAZNAJTE I OVO:

SRBIN U ČELJUSTI AJKULE! U trenutku sam video samo nos i crne oči NEMANI, a onda se DESILO ČUDO!

KRIZNI ŠTAB ODLUČIO O EXIT-u! Da bi ušli na festival treba da ispunjavate OVE uslove!

Generalni sekretar FIBA U SRBIJI: Zagklis posetio „KUĆU KOŠARKE“

Ipak, taj momenat se desio u 76. minutu, a primili su ga Nemci. Tačnije, Englezi su došli do vođstva veoma dobro izgrađenom akcijom po levoj strani.

Kejn je odložio za Džeka Griliša, on vratio na peterac, a tako je pronašao Rahima Sterlinga, igrača koji je i započeo akciju.

Ipak, samo pet minuta kasnije sve je moglo da se vrati u egal jer je Leon Gorecka pripremio idealnu šansu za Tomasa Milera.

Potpuno sam je dobrih 40 metara vodio loptu, pitao Pikforda gde će šutira i – promašio je!

Ni sam nije mogao da veruje šta je uradio, posebno nakon četiri minuta kada je Hari Kejn odsvirao kraj.

Dobio je lep centaršut sa leve strane, izbegao ofsajd i samo se poklonio za konačnih 2:0 i erupciju oduševljenja na „Vembliju“.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.