Izvor: kurir.rs/telegraf
05.10.2020 u 18:18
0

DRAMA NA ROLAN GAROSU! PONOVO POGODIO SUDIJU, PA IZBACIO HAČANOVA: Đoković bez izgubljenog seta u četvrtfinalu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrfinale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je na Rolan Garosu savladao Rusa Karena Hačanova 6:4, 6:3, 6:3, pa će u borbi za polufinale igrati sa boljim iz duela Karenjo Busta – Altmajer.

Bio je to zanimljiv meč, čiji je prvi set obeležio poen, na čijem je završetu Đoković pogodio sudiju u lice. za razliku od US opena kada je diskvalifikovan, sada se to desilo tokom igre, pa je prošao nekažnjeno i posle izvinjenja nastavio meč. Prvi deo igre rešen je posle tri brejka, od kojih je dva, za konačnih 6:4 napravio Novak.

Do četvrtog gema drugog seta, nijedan od tenisera nije napravio brejk, a zatim je Novak oduzeo servis rivalu, došavši zatim do prednosti od 4:1. Dva gema kasnije Đoković je spasao četiri brejk lopte. To je bila poslednja pretnja Rusa u drugom delu igre, koji je završen 6:3.

Drop-šotom Đoković je na startu trećeg seta stigao do brejka, koji je zatim potvrdio.Tada je došlo do pada u Novakovoj igri pa je Hačanov sa tri vezana gema, ne samo izjednačio, već je i prvi put u meču poveo 3:2 u trećem setu. Dva gema kasnije, Novak je napravio brejk, kojim je prokrčio put ka četvrtfinalu.

Treći set

6:3 – Gotovo je!

5:3 – Potvrđen je brejk! Na korak smo od Noletovog plasmana u četvrtfinale

4:3 – Brejk! Novak je veoma bučno i emotivno proslavio brejk koji može da znači i plasman u četvrtfinale

3:3 – Novak ima već devet neiznuđenih grešaka, ali čeka novu priliku da napadne Hačanova

2:3 – Hačanov vodi prvi put od početka meča

2:2 – Đoković je greškama dozvolio Hačanovu da na isteku drugog sata izjednači u trećem setu

2:1 – Novakovom greškom iz forhenda Hačanov je dobio prvi gem u setu

2:0 – Potvrđen je brejk

1:0 – Drop-šotom, trinaestim koji mu je uspeo, Novak je stigao do brejka na otvaranju prvog seta

Treći set

6:3 – Novak ne igra na najvišem nivou, čak je i nezadovoljan onim što prikazuje, ali kontroliše tok meča

5:3 – Hačanov je naterao Novaka da servira za osvajanje seta

5:2 – Dramatično je bilo. Novak je spasao četiri brejk lopte, a zatim došao na korak od osvajamnja drugog seta

4:2 – Novak je često gledao ka svom boksu, posebno kada je u igri na razliku izgubio gem

4:1 – Uz dve greške Novak je potvrdio prednost

3:1 –  BREJK!  Đoković prvi oduzima servis protivniku

2:1 – Bilo je 30:30, a onda je Novak odigrao dva lagana poena

1:1 – Rus je imao 40:15, Đoković je uspeo da izjednači, a tada Hačanov vezuje dva poena i posle tri gema ne suočava se sa brejk loptom

1:0 – Bilo je dužih poena, a Novak je dobio gem u kom je servirao

II SET:

4:1 Potvrda brejka odličnom igrom na mreži Đokovića.. Igra sve sigurnije najbolji teniser sveta.

3:1 BREEJK Novaka u pravo vreme, strpljivo je čekao greške rivala i uspeo da iskoristi priliku za važan brejk

2:1 Velika borba i u drugom setu, za sada nema brejk šansi, ali Novak dosta teže osvaja gemove na svoj servis, velika razmena udaraca  i gemovi traju duže nego u prvom setu.

1:0 Nije lako osvojio ovaj gem Novak, velika borba dva izjednačenja i tek je na kraju uspeo da iznudi greške Rusa i osvoji uvodni gem na svoj servis.

I SET:

6:4 Kakva glava Novaka Đokovića, kad je najteže pokazuje najbolju igru. Ponovo „lomi“ Kačanova psihički koji greši i dozvoljava da izgubi servis za Đokovićevo osvajanje seta.

5:4  Velika šteta. Novak najpre spasava brejk loptu do koje je Rus došao vrlo čvrstom igrom posle 30:0 za našeg asa, ali Kačanov odličnim volejima ponovo pravi brejk priliku i posle jedne fenomenalne odbrane vraća lopticu i tera Novaka da je pošalje u aut.

5:3  Novak imao čak četiri brejk prilike u ovom gemu ali je propustio, a u jednom momentu je čak pogodio, slučajno, lopticom linijskog sudiju u glavu. Loptica se odbila od reketa posle jednog voleja Kačanova, ali je sudija digao ruku da je sve okej i meč je nastavljen. Ipak, na kraju posle 11 minuta borbe uzima brejk za 5:3.

4:3 Novak vrlo siguran na svoj servis ima čak i 10 vinera do sada i tu nema bojazni da li će ga Rus ugroziti. Samo je pitanje kada će prvi reket sveta uspeti da prelomi Kačanova i uzme brejk.

3:3 – Prvi put u meču Novak je imao dve brejk lopte, ali je Hačanov vezao četiri poena i izvukao se iz teške situacije

3:2 – Za sada nema problema u gemovima u kojima servira prvi igrač sveta

2:2 – Još uvek nije bilo prilike za brejk

2:1 – Novak ubedljiv na svoj gem, sjajni poeni Đokovića i dalje nije izgubio poen na svoj servis.

1:1 – Kačanov uz nmalo problema osvaja gem na svoj servis.

1:0 – Đoković bez izgubljenog poena osvaja svoj servis

Srpski as je na imresivan način okončao prvu nedelju na turniru.

Do plasmana u osminu finala stigao je nakon ubedljivog trijumfa nad Danijelom Galanom iz Kolumbije (3:0), dok je Hačanov u trećem kolu bio bolji od Čileanca Kristijana Garina (3:1).

Ovo je peti međusobni duel Đokovića i Hačanova.

Novak vodi sa 3:1 u pobedama, a poslednji put susreli su se na ovogodišnjem turniru u Dubaiju. kada je Srbin ubedljivo slavio sa 6:2, 6:2.

Đoković ima 33 godine i prvi je teniser planete. Hačanov je devet godina mlađi i nalazi se na 16. mestu ATP liste.

Nagradni fond  na ovogodišnjem Rolan Garosu iznosi 18,209,040 evra.

Za prvog nosioca postavljen je Novak Đoković, a za drugog Rafael Nadal koji i brani titulu