17.02.2021 u 23:37
0

JUVENTUS I RONALDO SE IZVUKLI U FINIŠU MEČA Haland držao čas fudbala u Španiji! (VIDEO)

Fudbaleri Porta pobedili su večeras na svom terenu Juventus sa 2:1, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Porto je poveo već u prvom minutu meča golom Mehdija Taremija, koji je iskoristio grešku golmana Šćešnog i Betankura.

Najbolju priliku, u prvom poluvremenu, za Juventus je imao Adrijen Rabio, ali nije uspeo sa pet metara da savlada golmana Porta Augustina Marćesina.

Porto je na isti način počeo drugo poluvreme kao i sam meč. U 46. minutu Musa Marega postiže pogodak i duplira prednost Porta. Ponovo je loše reagovala odbrana Juventusa i dozvolila Maregi da se prošeta kroz šesnaesterac i rutinski savlada Šćešnog.

U 65. minutu u igru je ušao srpski internaciionalac u dresu Porta Marko Grujić.

Juventus je smanjio rezultat u 83. minutu. Odlično je sa leve strane centrirao Rabio, a još bolje šutirao sa 12 metara Frederiko Kijeza i pogodio sam ugao gola.

Revanš je programu 9. marta.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima Sevilju sa 3:2, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Hesus Suso je doneo prednost Sevilji golom u sedmom minutu, odličnim udarcem sa 16 metara.

Izjednačenje Borusiji doneo je Mahmud Dau u 19. minutu, posle asistencije Erlinga Holanda. Samo osam minuta kasnije Borusija stiže do preokreta golom Erlinga Holanda.

Posle asistencije za izjednačujući gol, i pogotka za vođstvo, Erling Haland je postigao svoj drugi gol u 44. minutu, i doneo dva gola prednosti Borusiji na poluvremenu.

Sevilja uspeva da smanji rezultat golom Luka De Jonga u 84. minutu.

Revanš meč je na programu 9. marta.

VESTI DANA

DONACIJA SRBIJE STIGLA U CRNU GORU: Sleteo avion sa 2.000 doza vakcine protiv korone

EVO KOLIKO JE PARA BILO U KOVERTI ZBOG KOJE JE UHAPŠENA SUDIJA: Predsednicu Prekršajnog suda pala zbog MITA!

JEZIVA SAOBRAĆAJKA U BULEVARU KRALJA ALEKSANDRA: Autobus sleteo s puta, uleteo na parking, zakucao se u auto

UHAPŠENI OSUMNJIČENI ZA ORUŽANI NAPAD NA ADVOKATA U BEOGRADU: Policija privela dvojicu muškaraca zbog pokušaja ubistva!

MILAN STIGAO U BEOGRAD: Aplauzi Ibrahimoviću i Maldiniju

TOK MEČEVA:

Sevilja – Borusija Dortmund 2:3,

Porto – Juventus 2:1.

90. minut – Kraj mečeva.

84. minut – De Jong smanjuje zoastatak Sevilje protiv Dortmunda.

81. minut – Kijeza vraća nadu Juventusu u Portu.

46. minut – Marega duplira prednost Porta protiv Juventusa.

46. minut – Počela su druga poluvremena na obe utakmice.

45. minut – Okončana su prva poluvremena na utakmicama u Sevilji i Portugalu.

43. minut – Drugi pogodak Halanda, sada Borusija ima čak dva gola više u Španiji.

27. minut – Haland donosi potpuni preokret Dortmundu u Španiji

19. minut – Daud donosi izjednačenje Dortmundu u Španiji.

7. minut – Suso donosi prednost Sevilji protiv Nemaca.

2. minut – Porto vodi na svom terenu golom Taremija već od starta meča.

1. minut – Počele su utakmice u Španiji i Portugaliji. Grujić i Gudelj svoju priliku čekaju sa klupe.

Trener Juventusa Andrea Pirlo rekao je danas da očekuje komplikovanu utakmicu protiv Porta u Ligi šampiona i dodao da fudbaleri Leonardo Bonuči i Paulo Dibala neće igrati u tom duelu

-To će biti vrlo komplikovana utakmica, oni su ekipa koja se dobro brani. Vrlo su kompaktni igraju stilom Atletiko Madrida, sa četvoricom u dve linije. Biće potrebno strpljenja i ne smemo da forsiramo, pošto oni imaju dobre igrače za kontranapade -rekao je Pirlo, preneli su italijanski mediji.

Fudbaleri Juventusa igraju u sredu od 21 sat na gostujućem terenu protiv Porta, prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona. Crno-beli nisu osvojili Ligu šampiona od sezone 1995/1996.

-Liga šampiona je posebno takmičenje, velika je razlika od prvenstva. Ima mnogo ekipa koje žele da pobede, ali zavisi od toga kako ćete igrati psihički i fizički. Mi smo na nivou ostalih ekipa, neke možda imaju veću prednost, ali kada dodju do nokaut faze, svi sanjaju o tome da odu do kraja- naveo je Pirlo.

Utakmicu će propustiti Leonardo Bonuči i Paulo Dibala.

-Pozvani su i putuju sa nama jer žele da budu uz ekipu, ali nisu spremni- naveo je Pirlo.

On je rekao da fudbaler Alvaro Morata prolazi kroz težak period i da će tek odlučiti da li će on sutra igrati ili Dejan Kuluševski.

Juventus je u prošlom kolu izgubio u Seriji A od Napolija sa 0:1, a Pirlo smatra da je njegova ekipa dobro igrala.

–Mi sezonu počinjemo sa željom da osvojimo sve. Na polovini smo sezone i još se takmičimo na svim frontovima. U subotu je bila dobra utakmica, samo je rezultat nedostajao- dodao je trener crno-belih.

U drugom meču večerašnjeg programa Sevilja na svom terenu dočekuje desetkovanu Borusiju iz Dortmunda koja sa novim trenerom i nije u najboljoj formi dok ekipa sa Sančes Piskuana igra u poslednje vreme na zavidnom nivou.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.