Izvor: Tanjug
13.12.2021 u 08:54
0

DALAS PROTUTNJAO KROZ OKLAHOMU: Bez Bobija i Dončića, Pokuševski ponovo četiri poena (VIDEO)

Košarkaši Oklahoma Siti tandera zabeležili su novi poraz u NBA ligi, pošto su na svom terenu izgubili od Dalasa rezultatom 103:84. Meveriksi su zabeležili rutinski trijumf nad Tanderima uprkos tome što su igrali bez najboljeg igrača Luke Dončića.

Ekipa iz Teksasa vodila je tokom čitavog toka utakmice, a u poslednjoj četvrtini se potrudila i da dođe do ubedljivog trijumfa.

Dončić je preskočio gostovanje u Oklahomi zbog problema sa skočnim zglobom leve noge, ali je njegovo odsustvo potpuno pokrila klupa „teladi“.

Rezervni igrači gostiju postigli su 54 poena, naspram samo 29 rivala i došli do zasluženog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Branson sa 18 poena i devet skokova, dok je dva poena manje dodao Kleber.

Boban Marjanović ponovo nije dobio priliku.

Na drugoj strani, Oklahomu je sa takođe 18 poena predvodio Gildžus-Aleksander.

Srpski internacionalac Aleksej Pokuševski na parketu je proveo nešto više od 23 minuta i zabeležio četiri poena (1/5 iz igre, 1/4 za tri), uz devet skokova, tri asistencije i po jednu ukradenu loptu, blokadu i izgubljenu loptu.

Pokuševskom je to šesti put od početka sezone da završava utakmicu sa četiri postignuta poena.

Nakon ovog uspeha, Meveriksi su osmi na Zapadu sa po 13 pobeda i poraza, dok je Tander pretposlednji sa skorom 8-18.je to šesti put od početka sezone da završava utakmicu sa četiri postignuta poena.