ŠPANIJA JE PRVAK EVROPE! Dokazali da su najbolji

Španija je u finalu savladala Englesku rezultatom 2:1.

ARGENTINA SAVLADALA KOPA AMERIKU: Mesija slomile emocije

Španija je tako po četvrti put postala prvak Evrope,.

Gledali smo vrlom tvrdo prvop poluvreme bez pravih šansi.

Španija je više napadala, a Englezi su se organizovano branili i vrebali iz kontre.

Obe ekipe su odlično funkciosale defanzivno, pa sem par opasnih situacija nije bilo velikih prilika.

Španija je povela odmah na početku drugog poluvremena u 47. minutu.

Jamal je prošao po desnoj strani, prebacio loptu za Vilijamsa koji rutinski vara Pikforda.

Španija je potom propustila par prilika da prelomi utakmicu, pokušavali su Jamal, Morata i Vilijams

A onda je usledila kazna Engleska je nakon sjajne akcije izjednačila golom Palmera u 73. minutu.

Ipak Španija nakon još nekoliko promašenih prilika postiže poberdonosmi gol preko Ojerzabala u 86. minutu.

ŠPANIJA – ENGLESKA 2:1

SUDIJA: Fransoa Leteksje (Francuska)

STADION: Olimpijastadion Berlin

Drugo poluvreme:

– KRAJ! ŠPANIJA JE PRVAK EVROPE!

90. minut – Utakmica je produžena za 4 minuta.

89. minut – Kakva šansa za Englesku posle kornera, pokušali su Rajs i Belingem glavom Olmo sa gol linije izbacuje loptu.

87. minut – GOOL – 2:1 – OJERZABAL!

Španci su krunisali inicijativu Ojerzbal je utrčao u peterac i matirao Pikforda nakon centaršuta Kukurele

85. minutu – Španija steže obruč oko gola Engleske

82. minutu – Umesto Le Normana u igri je Načo.

81. minut – Nova velika prilika za Jamala i ponovo brani Pikford fantastično.

80. minut – Ponovo Španija preuzima inicijativu.

76. minut – Englezi u naletu nakon izjednačenja, Španci pomalo u šoku.

73. minut – GOOOL – 1:1 – PALMER!

Prošao je Saka po desnoj strani, uposlio Belingema , ovaj odložio za Palmerakoji sjajnim udarcem matira Simona.

70. minut – Reaguje Sautgejt umesto Mejnua u igri je Kol Palmer.

70. minut – Novi pritisak Španije, drugi gol visi u vazduhu.

68. minut – Umesto Morate u igri je Ojerzabal.

66. minut – Sjajna prilika za Španiju, šutirao je Jamal, Pikford sjajno interevenisao

62. minut – Odličan potez Belingema, okrenuo se šutirao, ali nije bio precizan.

60. minut – Hari Kejn napušta igru, umesto njega na terenu je Oli Votkins.

56. minut – Pokušava i Niko Vilijams, ali zamlo pored gola.

55. minut – Nova velika šansa Morata šutira, ali sa gol linije loptu je izbacio Voker

52. minut – Stons dobija žuti karton.

49. minut – Umalo potpuni šok za Engleze Preslikana šansa kao ona koja je prethodila prvom golu, ali ovog puta Olmo nije gađao najpreciznije

47. minut – GOOOL – 1:0 – VILIJAMS!

Umesto izgleda povređenog Rodrija, u igri je Zubimendi.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

45. minut – Nakon centaršuta Sake, Foden je šutirao, ali pravo u Simona.

44. minut – Rodri je sjajno blokirao udarac Kejna koji je išao ka golu.

43. minut – Morata je bio u opasnoj situaciji, ali Englezi su izbacili loptu korner.

40. minut – Dobar prodor Stonsa, koji je sa loptom prešao ceo teren,a li je izblokiran.

35. minut – Inicijativa Španije, kruže oko gola Engleske.

30. minut – Morata zbog prigovora dobija žuti karton.

28. minut – Opasniji Španci za sada, ali Englezi se organizovano brane.

25. minut – Hari Kejn je dobio prvi žuti karton na meču.

22. minut – Opasan prodor Jamala, korner za Španiju.

17. minut – Engleska je krenula ofanzivnije na gol Španije.

15. minut – Prvi opasan napad Engleske, Saka je izbacio Vokera, ovaj zavrnuo u peterac ali španski defanzivci su ozklonili opasnost.

11. minut – Prva opasnost. Sjajni Vilijams je izbacio Vokera driblingom, ali je Stouns blokirao mladog Španca prilikim šuta i izbacio loptu u korner.

7. minut – Još uvek bez pravih prilika, Španci kontrolišu ritam utakmice, Englezi čekaju grešku rivala.

4. minut – Miran početak utakmice, lopta očekivano više u posedu Španije.

1. minut – Utakmica je počela