Izvor: b92
16.04.2022 u 19:51
0

Ronaldo ponovo „poludeo“ – 50. het-trik u karijeri (VIDEO)

U tradicionalnom subotnjem terminu za Premijer ligu odigrane su tri utakmice, a obeležio ih je Kristijano Ronaldo.

Portugalac je postigao 50. het-trik u karijeri, kada se radi o svim klubovima u kojima je igrao, u pobedi Mančester junajteda nad Noričom rezultatom 3:2 (2:1).

„Crveni đavoli“ sada su na 6. mestu na tabeli sa 54 osvojena boda, tri manje od Totenhema koji je prvi „iznad crte“ u zoni koja vodi u Ligu šampiona.

Ronaldo je sjajan dan za njega najavio golovima u prvom poluvremenu, u 7. i 32. minutu, ali je razliku prepolovio Kiran Dauvel u prvom minutu nadoknade tog dela.

Posle sedam minuta igre u nastavku je Temu Puki u potpunosti neutralisao Ronaldov učinak, pa je morao Portugalac da krene po treći.

I u 76. minutu je Ronaldo izveo slobodan udarac kojim je postigao novi het-trik, a u Junajtedu je doneo vredna tri boda protiv „kanarinaca“.

MARAKANA PREPUNA! Sve je spremno za spektakl! Igrači Partizana pozdravili Grobare!

Što je još zanimljivije, dao je prvi gol iz „slobodnjaka“ posle 344 uzastopna neuspešna pokušaja.

U istom terminu, Sautempton je kao domaćin savladao Arsenal rezultatom 1:0, golom Jana Bednareka u 44. minutu.

Sautempton je zabeležio devetu pobedu u šampionatu i sa 39 bodova zauzima 11. poziciju.

Arsenal je na šestom mestu sa 54 poena.

Brentford je u gostima pobedio Votford rezultatom 2:1.

Kristijan Norgard je u 15. minutu doneo prednost gostujućem timu, a izjednačio je Emanuel Denis u 54. minutu.

Pobedu Brentfordu doneo je Pontus Janson golom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.