02.08.2024 u 22:36
0

BASKETAŠI UBEDLJIVO SAVLADALI POLJSKU: Nema odustajanja idemo direktno u polufinale

Nije bilo lako našem timu da se nakon Letonije podigne i odreaguje

Nakon poraza od ekipe Letonije, Srbija je nastavila grupnu fazu na Olimpijskim igrama, pa je u drugom meču dana upisala pobedu nad Poljskom 21:12. Ovim trijumfom, Srbija se vratila na drugo mesto u grupi, koje vodi direktno u polufinale.

Nije bilo lako našem timu da se nakon Letonije podigne i odreaguje, ali, Poljska je bila idealan rival da „plati“ za sve što nije išlo sa aktuelnim olimpijskim šampionima.

NOVAK SRBIJI DONEO DRUGU MEDALJU: Nesalomivi Đoković konačno skinuo prokletstvo, protiv Alkaraza za zlato

8. minut – Majstorović 21:12

7. minut – Srbija želi što pre da završi duel, Branković za 20:9, Poljaci ubacuju dvojku, 20:11

6. minut – Nadmoćna je Srbija u reketu, Vasić se poigrava, 16:7. Majstorović sa distance za 18:8, pa 19:8

5. minut – Vasić je sa zvukom sirene pogodio za 13:6, a potom je došlo i do neugodnog sudara sa odbranom, srećom nije se povredio. Stojačić siguran sa penala, 15:7, Poljaci pokušavaju sa distance

4. minut – Dobar potez Brankovića za 10:4, a Poljaci su napravili tehničku, koju je Majstorović iskoristio za 12:5. Buguckog je bilo teško čuvati, 12:6

3. minut – Smanjili su rivali na -4, a nakon još jedne lepe akcije, Vasić za 9:4

2. minut – Stigla je Poljska do drugog poena, a Srbija se razigrala, Vasić za Majstorovića i 7:2. Naš tim igra svoju igru, Branković za 8:3

1. minut – Počelo je i Poljaci vode sa 0:1, Branković doneo izjednačenje, 1:1. Evo i dvojke Stojačića, 3:1. Vasić 4:1! Srbija potpuno drugačija nego sa Letoncija, Strahinja ponovo za dva, 6:1

Poraz od Letonije Srbiji je načinio veliki problem, prvo mesto u grupnoj fazi i direktan plasman u polufinale su ostali samo želja.