10.08.2024 u 12:46
0

SRBIJA JE OSVOJILA BRONZU KOJA SIJA KAO ZLATO: Bravo momci vidimo se na dočeku!

SRBIJA - NEMAČKA

Reprezentacija Srbije uništila je Nemačku u meču za treće mesto na Olimpijskim igrama. Naš tim slavio je sa 93:83.

Bilo je ovo 40 minuta magije u režiji Jokića i drugova. Osvojena je bronza, a da nije bilo pljačke u polufinalu sa Amerikom – osvojili bi zlato. Jer smo bili ubedljivo najbolji u Parizu.

Uživo: Srbija – Nemačka

39. minut – 93:83, Do kraja je ostalo još 70 sekundi. Pobednik se zna!

38. minut – 93:81, Šreder ubacuje trojku, ali za sve to je kasno iz ugla Nemaca.

37. minut – 93:78, Trojka Vanje Marinkovića! Igramo fantastično kompletan meč…

36. minut – 89:76, Po dva brza poena. Majstor je Jokić, došao je do brojke od 19 poena.

35. minut – 87:74, Bogadanović! Trojka, pa asistira u kontri za Marinkovića!

35. minut – 82:74, Dosta promašaja naših u napadu, Nemci vezuju četiri poena.

33. minut – 82:70, Jokić ubacuje trojku! Isto čini i Franc Vagner, a potom vrhunska kontra Srbije za poene Dobrića.

32. minut – 77:67, U pravom momentu Bogdanović ubacuje trojku. Franc Vagner brzo iz prodora dodaje dva poena na konto Nemaca.

31. minut – 74:65, Jokić otvara ovaj deo igre laganim poenima, ali brzo uzvraća Moric Vagner.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine 72:63. Imali smo u ovom delu i plus 19, ali Nemci su tada uzvratili udarac i došli na jednocifren minus.

30. minut – 72:61, Micić igra sjajno kompletnu utakmicu. Fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa dva bacanja, ima već 18 poena.

29. minut – 70:61, Veb pogađa dva bacanja posle diskutabilnog faula dosuđenog Jokiću.

29. minut – 70:59, Micić! Trojka, veoma bitna u ovim momentima kada se Nemci bude. Mortic Vagner uzvraća poenima za dva.

28. minut – 67:57, Novi pet vezanih poena za Nemce. Bonga daje drugu trojku. A, potom Micić dobija tehničku zbog simuliranja. Lakrdija, šta drugo reći za ovo što rade arbitri.

27. minut – 67:51, Poentira Dobrić, a Veb dobija tehničku zbog simuliranja. Micić ubacuje bacanje.

27. minut – 64:51, Bonga prekida seriju Srbije. Trojka novog košarkaša Partizana. A, odmah u narednom napadu na isti način poentira i Moric Vagner. Tajm-aut za Pešića.

26. minut – 64:45, Aleksa nastavlja da gazi! Vezuje 7 poena za 40 sekundi! A, onda trojka Dobrića!

25. minut – 59:45, Aleksaaaaa! Pet poena za 20 sekundi. Trojka, a potom krade loptu i poentira.

24. minut – 54:45, Obst dolazi do nove trojke (treća). A, potom i Franc Vanger preko Jokića ubacuje poene za seriju 5:0.

23. minut – 54:40, Tajs i Boganović razmenjuju po dva poena. I dalje smo na velikih plus 14.

22. minut – 52:38, Odlično! Petrušev daje dva bacanja, a zatim i Jokić lagano poentira u narednom napadu.

21. minut – 48:38, Magija Jokića! Asistencija iza leđa za Petruševa koji lako poentira.

Druga četvrtina

Poluvreme – 46:38. Odlična igra Srbije. Micic je ubacio 12, Jokić 10 (5 sk, 6 as), a Bogdanović 8 poena. Ono što može da bude problem su tri lične Bogdanovića. Suđenje je, po običaju jezivo, ali na obe strane. Oštećena je jedino košarka.

20. minut – 46:38, Vanja Marinković ubacuje tešku trojku, ali na isti način uzvraća Obst.

18. minut – 43:35, Dosta faulova u ovim momentima. Pa tako gledamo „penale“ na obe strane terena.

Problem: Treća lična greška za Bogdana Bogdanovića.

17. minut – 41:33, Vezuju Nemci četiri poena. Promašili smo neke otvorene šuteve.

Totalna lakrdija sudija! Verovali ili ne – nemački igrač udara nemačkog igara pod košem i sudije „sviraju“ faul Bogdanoviću.

15. minut – 41:29, Držimo i dalje lepu prednost. Jokić ubacuje nova dva penala.

Pošto su videli onu sramotu na meču Srbija – Amerika, arbitra sada maksimalno poštuju Jokića i „sviraju“ lagano faulove nad najboljim igračem sveta.

14. minut – 37:28, Jokić pogađa dva bacanja, Timan siguran van linije 6,75, a potom i iz prodora.

Nemci su čak 15 puta šutirali za tri poena (ubacili smo 5 trojki).

12. minut – 34:23, Micic ubacuje nove poene. Odlično igra plejmejker Srbije. Bogdan potom ubacuje koš uz faul. Tajm-aut za našeg rivala.

Sjajno! Bogdanović se vratio u igru!

11. minut – 30:23, Moric Vagner ubacuje dva penala, nakon dobre odbrane Nemačke.

Neverovatna odluka sudija. Ova je išla u korist Srbije, doduše. Izmislili su faul u napadu nad Gudurićem. Kakvi amateri, ovo je neverovatno.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine 30:21 – Fantastična igra Srbije u napadu i sasvim korektna u odbrani. Svi u Pešićevom timu koji su bili na parketu prikazali su jako visok nivo igre.

9. minut – 28:21, Veb pogađa trojku sa zvukom sirene. Jokić lagano okreće tri igrača Nemačke za nove poene. U narednom napadu asistira maestralno Petruševu.

8. minut – 24:18, Micić! Bravo! Pet poena vezuje, a na drugoj strani Šreder blista…

7. minut – 19:13, Sudijska lakrdija na sceni! Izmišljaju na obe strane, donose katastrofalne odluke. Unose mnogo nervoze kod igrača.

Kako javljaju naši izveštači iz Pariza deluje da je sa Bogdanov sve u redu i da će moći dan nastavi meč.

Bogdanović je zbog povrede lakta morao van terena! Nadamo se da će lekarski tim Srbije brzo sanirati ovu povredu…

6. minut – 17:13, Bogdanović se odlično izborio za poziciju pod košem i poentirao. Šreder ubacuje trojku iz narednog napada.

5. minut – 15:10, Avramović je sjajan! Dolazi do četvrtog poena. Veoma agesivan je i u odbrani.

4. minut – 13:10, Petrušev! Maestralno zakucavanje, uzvraća Vagner košem za dva preko Dobrića.

3. minut – 9:3, Jokić lako rešava duel sa Tajsom. Naravno, ne može da ga niko čuva iz tabora našeg rivala.

2. minut – 7:3, Petrušev i Avramović ubacuju dvojke. Igramo izuzetno brzo i rešavamo napade posle 8-9 sekudi.

1. minut – 3:3, Bogdanović, pa Obst! Sjajni šuteri otvara meč pogocima za tri.