
Foto: pixabay
DRUGI PUT RODILA IDENTIČNE BLIZANCE: Čudan slučaj učiteljice iz Alabame (VIDEO)
Učiteljica u osnovnoj školi iz Tuskaluse u američkoj državi Alabami, Britni Alba, drugi put je rodila identične blizance u Birmingemskom centru za majke i bebe Univerziteta Alabama.
Albini blizanci su bili monoamnionsko-monohorionski (MoMo) i delili su istu placentu, amnionsku kesu i tečnost.
MISTERIJA TURSKOG KRATERA: Čudna iznenadna pojava koja nema veze sa zemljotresom (VIDEO)
Takvi blizanci pripadaju najređim tipovima blizanaca koji čine manje od jedan odsto svih porođaja u SAD, objavljeno je na sajtu Univerziteta Alabama.
Alba je saznala da je trudna sa blizancima samo šest meseci nakon što je rodila prve blizance Luku i Levija.
Prvobitni šok se pretvorio u zabrinutost kada su Alba i njen muž Frenki bili obavešteni o rizicima povezanim sa MoMo blizancima.
-Iako su izuzetno retke, MoMo blizanačke trudnoće imaju visok rizik od komplikacija na fetusu -rekla je doktorka docent na Odeljenju za akušerstvo i ginekologiju Univerziteta Alabama Rejčel Sinki.
Sinki je istakla da MoMo blizanci dele sve osim pupčane vrpce, koja se lako može zaplesti i da zbog toga postoji visoka stopa mrtvorođenih blizanaca tog tipa.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

REZULTATI ISTRAŽIVANJA ZAPANJILI: Biljni proteini produžavaju životni vek

DOGODILO SE NA DANAŠNJI DAN: Evo zašto je ovaj datum važan za medije u Srbiji

PAZITE NA SVOJE DVORIŠTE: Četiri mirisa koja privlače zmije

PEŠČANI ĐAVO VISOK 30 METARA: Redak prirodni fenomen u centru Mančestera (VIDEO)

DREVNI FOSILI SU MAJSTORI PRERUŠAVANJA: Rešena misterija stara 500 miliona godina
