Izvor: Tanjug
25.11.2022 u 16:06
0

Fudbaleri Irana savladali su Vels na Mundijalu u Kataru posle drame u sudijskoj nadoknadi utakmice 2:0 (0:0)! (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Irana pobedila je danas selekciju Velsa 2:0 (0:0) u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Iran postigli su Ruzbeh Česhmi u 99. minutu i Ramin Rezaian u 100. minutu.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE

Selekcija Irana je bolje otvorila utakmicu i u uvodnim minutima pritiskala zadnju liniju Velsa.

U 16. minutu posle akcije na desnoj strani terena, loptu koja je ubačena u šesnaesterac dočekao je Ali Golizadeh i plasirao je u mrežu.

Posle VAR provere sudija Mario Eskobar je poništio gol zbog ofsajda.

Do kraja prvog poluvremena Velsani su imali dve polušanse ali te situacije nisu mogle da ugroze gol Irana.

Drugo poluvreme je donelo bolji igru Velsa, imali su posed lopte i kontrolu igre.

Ipak iz polukontre Irana dolazi nova šansa u kojoj se našao Sardar Azmun koji pogađa levu stativu. Na njegov promasaj naltrčao je Ali Gollizadeh koji je ovog puta pogodio desnu stativu.

Nizali su se opasni napadi i jedne i druge ekipe. U 63. minutu lopta je u šesnaestercu Velsa pogodila Brenana Džonsona u ruku ali sudije nije svirao penal, niti je odlučio da pogleda VAR snimak.

OBRATILI SE „ORLOVI“ POSLE PORAZA OD BRAZILA: „Samo treba da gledamo unapred i sve će biti u redu“

Ben Dejvis je u 84. minutu imao najbolju šansu da donese prednost Velsu, kada je šutnuo loptu koja je išla pod prečku ali Husein Huseini je odbranio ovaj udarac.

Golman Velsa Vejn Henesi je u 86. minutu pri istrčavanju na loptu oštro startovao i nakon prvobitno dobijenog žutog kartona, nakon provere VAR snimka Mario Eskobar pokazao mu je crveni karton.

Ruzbeh Česhmi je u 99. minutu sa dvadeset metara poslao loptu u mrežu Velšana i tako probio čvrstu odbranu protivnika.

Samo minut kasnije, posle odličnog pasa u šesnaest metara, Ramin Rezaian je primio loptu i lobovao golmana Danija Varda za 2:0.

U drugom meču grupe B večeras od 20 časova igraju Engleska i SAD.

Utakmice trećeg kola grupe B na programu su 29. novembra, sastaće se Vels – Engleska i Iran – SAD.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.

Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: