Izvor: Kurir.rs
01.10.2020 u 20:56
0

EVROPSKA ZVEZDA: Crveno-beli pregazili Jermene i četvrti put čekaju zimu u Evropi (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde igraju na Kipru sa jermenskim Araratom odlučujući meč sa plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Pobeda naših fudbalera u plej-of meču Lige Evrope.

90.+3 minut – Slobodan udarac sa 24 metara, Željko Gavrić šutira ali preko gola.

90. minut – Igraće se još četiri minuta.

88. minut – Zvezda uspela da spusti loptu. Bez šansi.

81. minut – Gobeljić zamenjuje Bena.

77. minut – Ušao je u igru Gavrić umesto Kataia.

75. minut – Otvorlia se utakmica. Napadaju Jermeni ali napada i četa Dejana Stankovića. Prvo se stvorila gužva u šesnestercu Crvene zvezde, Ben je izneo loptu, vukao je tridesetak metara, uposlio Kataija ali Čupić je na mestu.

72. minut – GOOOOOOL! Jermeni smanjuju zaostatak.

71. minut – Odbila se lopta do Falćinelija koji je promašio zicer.

67. minut – Sjajan pokušaj Ivanića, ali samo korner.

65. minut – Ušao je Njegoš Petrović umesto Gejlora Kange.

60. minut – GOOOOOOL! Falćineli je pogodio posle sjajnog centaršuta Ivanića.

56. minut – Žuti karton za Ivanića.

52. minut – Namestio se Katai i probao sa ivice šesnaesterca, ali sjajna odbrna Čupića koji brani na visokom nivou na ovom meču.

51. minut – Novi pokušaj Kange iz daljine, ali nije namestio nogu i lopta ide preko prečke gola Čupića.

46. minut – Počeo je drugi deo igre.

45. minut – Kraj prvog poluvremena.

45. minut, GOOL, Katai – Sjajan prodor Zvezdinog virtuoza, prošao je par igrača Jermena i u padu plasirao loptu u desni donji ugao golmana Čupića.

43. minut – Pokušaj Kange sa nekih 20 metaraod gola Ararata, pored gola.

38. minut – Rodić je odlično uposlio Kataija,  koji iz povoljne situacije šutira pored leve stative golmana Ararata

36. minut – Nikolić je dobio jak udarac, nadamo se da će moći da nastavi utakmicu

31. minut – Sjajjna akcija crveno- belih Ben je uposlio Kataija, ali ovaj je iskosa sa pet metara šutirao preko gola

25. minut – Najbolja šansa za Zvezdu na meču. Primio je dugu loptu Ivanić, ali na vreme je uleteo Čupić koji je sprečio Ivanića da šutne.

18. minut – Nova prilika za Jermene iz kontranapada, imali su fudbaleri Ararata dva na jedan, ali su pogrešili u zavšrnom pasu i sve se završilo bez šuta u okvir gola.

16. minut – Nova prilika za crveno-bele, ali sve je propalo zbog lošeg završnog pasa Kange. Otišla je u nepovrat još jedna šansa za srpski tim.

13. minut – Rodić je probao iz daljine, van šesnaesterca, ali lopta ide daleko preko prečke! Ređaju se šanse za crveno-bele!

10. minut – Ubacivanje Rodića i udarac glavom Falćinelija! Čupić brani!

8. minut – Prva prilika za jermenski klub. Probao je Lima spoljnom na povratni pas saigrača, ali lopta ide pored leve stative gola Borjana!

1. minut – Utakmica je počela.

Kakvo iznenađenje za crveno-bele!

SASTAVI:

Ararat: Čupić, Alemao, Vakulenko, Menenšeš, Humanes, Šahinjan, Gufran, Sanogo, Lima, Martinez, Narsing

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Pankov, Degenek, Gajić, Nikolić, Kanga, Katai, Ivanić, Ben, Falćineli

Meč poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Crvene zvezde i Ararata će se, zbog situacije u Jermeniji, igrati na neutralnom terenu, na stadionu „GSP“ u Nikoziji.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je da crveno-beli uopšte nisu razmišljali o tome gde će se igrati meč protiv Ararata i istakao da njegova ekipa zna šta treba da uradi na terenu, kao i da je siguran u svoje momke.

SAZNAJTE JOŠ…

ZAGREVANJE PRED ZVEZDU Navijači Ararata istakli neverovatan transparent (FOTO)

ŠEŠELJ U „DOBRO JUTRO SRBIJO“: Tramp je OKRENUO sve u SVOJU korist na OVAJ način

KRIVOKAPIĆ OŠTRO PORUČIO ĐUKANOVIĆU: Nema povratka na staro!

„Nismo razmišljali gde ćemo igrati. Spremali smo utakmicu najnormalnije, u smislu da se igra kod njih u Jermeniji. Sticajem okolnosti, situacija se menjala iz sata u sat, a poslednja odluka je da se putuje na Kipar. To ništa ne menja kada smo mi u pitanju“, rekao je Stanković .

„Znamo šta nam je činiti i šta treba da uradimo – da odigramo pravu utakmicu, jer je ovo lepa prilika da Crvena zvezda uđe u grupnu fazu Lige Evrope“, dodao je on.

Stanković je naveo da je najvažnije kako ekipa izadje na teren i dodao da je siguran da će njegovi fudbaleri pokazati ono najbolje.

„Temeljno smo analiriali protivnika. Znamo šta oni mogu, ali i šta ne mogu. Uopšte nije toliko bitna taktika, već kako se izadje na teren. Ko god od igrača bude izašao na teren znaće tačno šta treba da radi. Očekivanja i zahtevi od svakog fudbalera bići veliki. Od nas sve zavisi, a ja sam siguran da će naši momci, kada treba, pokazati da su pravi“, istakao je Stanković.