Izvor: Tanjug
24.11.2022 u 16:59
0

Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje odigrale su utakmicu bez golova u prvom kolu grupe H Mundijala u Kataru! (FOTO)

Fudbalske reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje odigrale su utakmicu bez golova, na stadionu „Edukejšn siti“, u okviru prvog kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Ovo je četvrta utakmica na Mundijalu koja je završena bez golova.

Obe ekipe su oprezno ušle u utakmicu i nisu perviše rizikovale sa dodavanjima u napadu.

Prvu pravu priliku imao je Luis Suarez u 22. minutu ali je šutirao pored leve stative.

Nakon toga usledio je period bez šansi na obe strane terena.

U 34. minutu Južna Koreja je imala najbolju šansu do tada, kada na ubačenu loptu u šesnaesterac naleće Ui-Jo Hwang i šalje je preko gola.

Diego Godin je u 43. minutu posle izvedenog korneta uputio šut glavom ali se lopta odbila o levu stativu i otišla u gol aut.

Drugo poluvreme su bolje otvorili Urugvajci, sa dodavanjima po zemlji pokušavali su da nađu slobodan prostor za šut.

Fudbaleri Švajcarske savladali su Kamerun 1:0 (0:0) u grupi G na Mundijalu u Kataru! (FOTO)

U nastavku je viđen pritisak Urugvaja na zadnju liniju protivnika ali bez konkretnih prilika da se ugrozi golman Seung-Gju Kim.

Gue-Sung Čo se u 77. minutu oslobodio protivničkog igrača i snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ipak lopta je prošla pored desne stative.

Federiko Valverde je u 90. minutu imao odličnu priliku da postigne gol kada je šutirao sa velike udaljenosti i pogodio stativu koja se ponovo isprečila fudbalerima Urugvaja.

U drugom meču grupe H danas od 17 sati sastaju se Portugal i Gana.

Drugo kolo grupe H na programu je 28. novembra, a sastaće se Portugal – Urugvaj i Južna Koreja – Gana.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.

Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: