Izvor: Kurir.rs
12.11.2020 u 23:27
0

ORLOVI STALI NA KORAK OD EP: Reprezentacija Srbije posle penala poražena u baražu od Škotske! (FOTO, VIDEO)

Reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na EP posle 20 godina pošto su večeras u Beogradu poraženi posle slabijeg izođenja penala od selekcije Škotske. Regularni deo igre okončan je rezultatom 1:1.

Strelac jedinog pogotka za Srbiju bio je Luka Jović u 90. minutu meča.

Odlučujući penal za Srbiju promašio je Aleksandar Mitrović.

PENALI:

Kraj – Mitrović je promašio penal.

5:4 – Meklin pogađa za Škote, pritisak je na nama.

4:4 – Katai je siguran, idemo dalje….

4:3 – Mekbrni u jednu, Rajković u drugu stranu.

3:3 – Gudelj je pogodio za Srbiju.

2:3 – Mektomini siguran.

2:2 – Jović jepogodio i penal.

2:1 – Mekgregor pogađa.

1:1 – Tadić pogađa za Srbiju.

0:1 – Grifits pogađa prvi penal u seriji.

Idemo u penale!

115. minut – Igra se dosta oprezno na ibe strane, deluje da su se igrači obe ekipe umorili i da svi čekaju penale.

108. minut – Uroš Spajić je ušao u igru umesto Mitrovića koji je zbog povrede bio primoran da napusti teren.

106. minut – Počeo je drugi produžetak.

105. minut – Okončan je prvi produžetak.

103. minut – Opalio je Katai sa leve strane iskosa po zemlji po dijagonali, ali lopta prolazi pored leve stative gola gostiju.

99. minut – Spektakularan šut Gudelja iskosa sa desne strane, ali u poslednji čas reagovao je golman gostiju i zakačio loptu vrhom prstiju, dovoljno da ona ode u korner.

92. minut – Odonel je probao sa desne strane iskosa, ali Rajković boksuje loptu preko gola. U nastavku je iz poluvoleja probao Džek, ali lopta ide daleko preko prečke.

91. minut – Počeo je prvi produžetak!

KRAJ! IDEMO U PRODUŽETKE!

90. minut – Još dva minuta nadoknade.

90. minut – GOOOOOOOOL! LUKA JOVIĆ! Odlično je ispratio centaršut naš napadač i doneo dugo čekano izjednačenje!

87. minut – Treća promena kod gostiju. Izlazi strelac gola Kristi, a na terenu je Paterson.

85. minut – Sada je bilo jako blizu! Mladenović je centrirao, a Jović pripretio glavom posle odličnog skoka. Ipak, lopta ide pored gola.

84. minut – Sve je manje vremena, a Srbija nikako da pripreti gostima.

83. minut – Dve izmene pravi selektor Škotske. Mekburni menja Dajksa, dok je Mekgin prepustio svoje mesto Mekllinu.

77. minut – Uputio je šut Mitrović glavom posle centaršuta Kostića, ali lopta je pogodila držač meže samo.

74. minut – Neverovatni propusti odbrane Srbije, ovo zaista ne izgleda dobro.

72. minut – U igru su ušli Katai i Luka Jović umesto Maksimovića i Milinković Savića.

71. minut – Ponovo odlična prilika za Kristija, ali ovog puta imali smo više sreće.

70. minut – Probao je Sergej glavom, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

69. minut – Mekregor je probao iz velike daljine, sa više od 30 metara, ali lopta prolazi par centimetara od desne stative gola Rajkovića.

64. minut – Probao je glavom Mektomini posle kornera, ali dosta neprecizan i spor šut, bez posla za Rajkovića.

59. minut – Izašao je iz igre Kostić, na terenu je Mladenović.

56. minut – Ponovo je probao Kristi, ponovo iz okreta, ali ovog puta u Rajkovića.

54. minut – Prvi korner na utakmici, izveli su ga Škoti.

52. minut – GOOOOOOOOL – Kristi donosi prednost Škotima.

50. minut – Najboolja šansa na meču za Škote. Dobio je loptu na levoj strani Robertson, probao iz prve ali lopta ide daleko preko prečke.

48. minut – Žuti karton za Gudelja zbog faula nad Meginijem.

Sjajna garnitura dresova reprezentacije Srbije.

46. minut – Počeo je drugi deo igre.

45. minut – Okončan je prvi deo igre.

44. minut – Galager dobija žuti karton zbog faula nad Mitrovićem.

40. minut – Posle nekoliko šansi na obe strane tempo igre je drastično opao. Igra se veoma oprezno na isteku prvog dela igre.

32. minut – Prete Škoti preko Mekgina. Izbio je ofanzivac gostiju pred gola Rajkovića, ali je dobro intervenisao naš golman.

28. minut – Prvi šut u okvir gola, probao je Mitrović glavom posle centaršuta sa leve strane, ali nije najbolje zahvatio loptu pa je ovo bilo lak zadatak za gostujućeg golmana.

23. minut – Najbolja prilika na meču. Probao je Lukić sa više od 20 metara na pvratnu loptu Mitrovića, ali lopta je prošla par centimetara od leve stative gola Škota.

20. minut – Srbija je konačno preuzela inicijativu, ali za sada bez konkretne šanse.

15. minut – Srbija za sada praktično polovinu terena nije prešla.

12. minut – Probali su Škoti iz slobodnjaka, ali novi lak zadatak za Rajkovića.

10. minut – Žuti karton za Milenkovića.

5. minut – Prvi šut u okvir gola, probao je Kristi, ali lak plen za Rajkovića.

1. minut – Utakmica je počela!

20.35 – Na tribinama je par navijača Škotske.

20.30 – Severna Makedonija po prvi put u istoriji je na EP.

20:15 – Jako nevreme zahvatilo je Beograd pred sam početak utakmice.

20.00 – Sergej je glavna tema, Euro ga čeka!

Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: Antonio Laoz (Španija)

SRBIJA: Rajković, Milenković, S. Mitrović, Gudelj, Lazović, Kostić, Maksimović, Lukić, Sergej Milinković-Savić , Tadić, Mitrović.

ŠKOTSKA:

19.22 – Selektor reprezentacije Srbije Ljubiša Tumbaković odlučio se za sledećih 11 igrača:

18.30 – Mitar na korak od rekorda.

18.00 – Despotoviću selektor rekao da ne dolazi na okupljanje nakon informacije da je zaražen korona virusom.

17.45 – Ljubiša Tumbaković je oduševljen dolaskom Milenkovića i Vlahovića usred problema sa čelnicima kluba.

17.30 – Legenda regionalnog fudala Peđa Mijatović veruje u Orlove.

17.00 – Informacija koja je razočarala sve naše navijače je ta da će Orlovi biti lišeni pomoći Luke Milvojevića na večerašnjem meču.

– Svi fudbaleri koje imamo na raspolaganju su spremni i željno iščekuju duel protiv Škotske – rekao je selektor Srbije Ljubiša Tumbaković uoči meča decenije.

To znači da će „roviti“ kapiten Aleksandar Kolarov, Filip Kostić, Mihailo Ristić i Predrag Rajković biti na terenu.

– Svi su u konkurenciji i nemam dileme po pitanju startne postave – jasan je Tumbaković.

VAŽNO UPOZORENJE ZA SVE GRAĐANE Požurite, ističe rok za plaćanje!

OBLAČNO, SVEŽE, VETROVITO: Do kraja nedelje razvedravanje!

KO JE UHAPŠENI PREDSEDNIK OPŠTINE IZ SNS: U Prijepolju zbog KORUPCIJE PALI Zindović i još osam ljudi

Na pitanje da li je duel protiv Škotske utakmica njegove karijere, Tumbaković je rekao da u njegovim godinama verovatno jeste.

– Kod nas je svaka naredna najvažnija, ali ova ima dimenziju i ispada da je najvažnija. Imao sam puno utakmica, ali ovog momenta se nameće da je ovo moja najvažnija utakmica u karijeri.

On je dodao da je ekipa adaptirana na uslove rada i činjenicu da praktično ima samo dva treninga pred utakmicu.

– Za svaku utakmicu u pripremi postoji velika doza taktike. Sve ćemo učiniti da utakmicu dovedemo da možemo da je kontrolišemo. Ako budemo uspeli, onda to da pretočimo u rezultat – poručio je Tumbaković.