Izvor: Tanjug
18.12.2020 u 21:23
0

POBEDA: Zvezda posle DRAME srušila Valensiju

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Valensiju sa 76:73, u 15. kolu Evrolige u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu.

Večerašnjim trijumfom Zvezda je prekinula crni niz od pet uzastopnih poraza i sada ima učinak od 5-10, dok je Valensija na devet pobeda i šest poraza.

U ekipi Saše Obradovića najbolji je bio Džordan Lojd sa 20 poena i šest asistencija, a Džoni O“Brajant je ubacio 15.

Najbolji u španskom timu bio je Klemen Prepelič sa 15 koševa, koliko je ubacio i Luis Laberi.

KOKAIN U DUNAVU: Osuđeni Srbi koji su učestvovali u filmskom švercu droge vredne 600 MILIONA EVRA po nalogu „ŠEIKA“

JEZIVO U PROKUPLJU: Izgorela NOVOGODIŠNJA dekoracija

SELAKOVIĆ: Mađarska će nastaviti da podržava Srbiju na EU putu

PUTEVI SRBIJE: Putevi prohodni bez snega! OPREZ ZBOG MAGLE!

Crveno-beli dobro otvorili meč, odigrali su odličnu drugu deonicu, nakon koje su imali plus devet.

Drugo poluvremena doneo je buđenje Valensije koja je dobrim akcijama uspela da iskoristi nekoliko Zvezdinih grešaka i da smanji dvocifreni zaostatak.

U finišu deonice španski tim pojačao agresivnost i pred poslednjih 10 minuta rezultat je bio 57:57.

Velika borba viđena je u četvrtoj deonici, Zvezda je dva minuta pre kraja imala prednost od tri poena, a Davidovac je ubacio važan šut za plus pet na nešto više od minut pre kraja meča.

Uspela je Valensija da se približi još jednom na minus tri, ali više od toga nije mogla i Zvezda je uspela da upiše peti trijumf u takmičenju.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:73 – Zvezda nije iskoristila dva napada, ali je Prepelič izgubio loptu

39. minut 76:71 – Davidovac!

38. minut 74:71 – Lojd deveti njegov poen u ovom kvartalu

37. minut 70:67 – Trojka Lojda

35. minut 67:67 – Važan koš Lojda

34. minut 65:67 – Zvezda je posle mnogo vremena u zaostatku

33. minut 62:60 – Pet vezanih poena Rita

31. minut 60:60 – Po trojka na obe strane

30. minut 57:57 – Zvezda je u još jednom meču izgubila dvocigrenu prednost

28. minut – 54:49 – Dok Zvezda ne može da pogodi trojku, Valensija ih ima 7, tri više od domaćina

27. minut 54:46 – Džoni O’Brajant je uradio mnogo dobrih stvari do sada, vezao je četiri poena i čuva Zvezdinu prednost

25. minut 50:44 – Serija poena Valensije i problemi Zvezde u napadu, primorali su Obradovića da zatraži minut odmora

21. minut 48:36 – Trojka Lojda Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost

Treća četvrtina

20. minut 45:36 –  Zvezda je mnogo bolje igrala drugu četvrtinu, imala je više dobrih rešenja i raznovrsnost u napadu. Odbrana je korektna, ali problem mogu biti mini serije igrača Valensije

17. minut 35:28 – Kuzmić je poenima presekao mini seriju Valesnije od 4:0, Zvezda uspeva da u dobroj meri materijalizuje dobre odbrane

14. minut 31:24 – Kuzmić, Zvezda je u seriji 11:2

13. minut 29:24 – Trojka Lojda za najveću prednost Zvezde do sada

Druga četvrtina

10. minut 20:22 – Labejri je ubacio 10, a Prepelič 5 poena u prvom kvartalu, to su glavni problemi Zvezde

9. minut 16:18 – Valensija je ubacija već četiri trojke

7. minut 14:12 – Jagodić – Kuridža i O’Brajant za mini seriju Zvezde

5. minut 7:7 – Tvrd početak utakmice

1. minut 2:0 – Pogađa Uskoković posle prodora

Prva četvrtina

Meč je počeo minutom ćutanja zbog smrti dugogodišnjeg čelnika Valensije Vinsenteu Iskijeru

Valensija dolazi u Beograd nakon pobede nad Olimpijakosom u Pireju, sa skorom od 9-5, dok Zvezda ima učinak 4-10, uz jako loš niz od pet uzastopnih poraza, ukupno osam na poslednjih devet utakmica.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.