12.11.2020 u 17:47
0

VELIKI KORAK SRPSKIH DEVOJAKA: Košarkašice ubedljive protiv Litvanije

Srbija savladala Litvaniju i napravila veliki korak ka Evropskom prvenstvu

Košarkašice Srbije zadržale su maksimalan učinak i lidersku poziciju u grupi E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021.

Srbija je u trećoj utakmici u okviru grupe savladala Litvaniju rezultatom 82:71 (14:14, 25:13, 27:22, 16:22).

Utakmica je odigrana u okviru drugug prozora u balonu u Istanbulu.

GRUPA E: Srbija 3-0, Litvanija 1-2, Turska 1-1, Albanija 0-2.

U narednoj utakmici u četvrtak od 16 sati naš nacionalni tim igra protiv Turske.

U reprezentaciji Srbije najefikasnije su bile Aleksandra Crvendakić sa 19 poena, Sonja Vasić sa 15 poena, Ivon Anderson sa 13 poena, Nevena Jovanović sa 10 poena. SRBIJA: Vasić 15, Čađo, Krnjić 9, Jovanović 10, Bruks 8, Crvendakić 19, Anderson 13, Stanković 2, Nogić, Stanaćev, Škorić 6, Zec. Trener: Marina Maljković

LITVANIJA: Jocite 6, Zdanevisijuite, Nacickaite 7, Miknaite, Šulske 4, Juškaite 15, Petronite 9, Šikšniute 9, Meškonite 15, Miškintene 6, Timofejeva. Trener: Mantas Šernius

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

38. minut – Dve vezane trojke Nevene Jovanović i Srbija ide na 81:67.

36. minut – Bruks trojkom donosi Srbiji 13 poena viška – 73:60.

35. minut – Ponovo Litvanija u naletu, devet vezanih poena za 68:58.

31. minut – Anderson nastavlja svoju košgetersku seriju – 68:49.

3. ČETVRTINA

30. minut – Šteta, faul za Litvaniju u poslednjoj sekundi četvrtine – 66:49 posle 30 minuta igre.

28. minut – Serija Srbije 13:0 i ponovo visoka prednost – 64:44. Anderson je postigla trojku.

27. minut – Trojka Sonje Vasić – 59:44. Srbija je potpuno vratila kontrolu rezutlata.

27. minut – Krnjić vezuje pet poena za deset sekundi i vraća Srbiji dvocifrenu prednost – 56:44.

26. minut – Litvanija u naletu, serija 10:0 – 51:44.

24. minut – Serija Ivon Anderson, šest poena u kratkom periodu i vođstvo Srbije 51:34.

22. minut – Odličan start Srbije i četiri vezana poena Vasić i Stanković za 43:27.

2. ČETVRTINA

Na isteku prvih 20 minuta Srbija vodi 39:27.

Aleksandra Crvendakić sa 15 i Sonja Vasić sa 10 poena predvode srpski tim.

18. minut – Mini serija protivnica 5:0 za 37:23 i tajm-aut za Srbiju.

17. minut – Sjajna akcija Krnjić – Škorić, trojka Crvendakić i kontranapad Škorić, Srbija razbija Litvaniju – 37:18.

15. minut – Trojka Sonje Vasić! Njenih 10 poena za 30:18.

14. minut – Sjajna Crvendakić, njena druga trojka u utakmici za 27:18.

Razigrala se Crvendakić na startu druge četvrtine. Njenih pet poena za 20:16 u 12. minutu.

1. ČETVRTINA

10. minut – Litvanke su napravile seriju 10:2, na kraju prve četvrtine rezultat je nerešen 14:14. Vasić je postigla sedam poena, Jovanović četiri, Crvendakić tri u srpskom timu.

9. minut – Serija Litvanki za izjednačenje – 12:12.

7. minut – Sedam poena Sonje Vasić na startu utakmice za prednost Srbije 11:6.

Srbija je otvorila utakmicu sa pet vezanih poena, a rival je uzvratio sa četiri koša, pa je posle četiri minura rezultat 5:4.

Košarkašice Srbije danas o 16 sati, u „balonu“ u Istanbulu, odigraće prvu od dve kvalifikacione utakmice za EP 2021, a prvi protivnik u dvorani „Ahmet Džomer“ biće reprezentacija Litvanije.

Košarkašice Srbije danas od 16 sati, u „balonu“ u Istanbulu, odigraće prvu od dve kvalifikacione utakmice za EP 2021, a prvi protivnik u dvorani „Ahmet Džomer“ biće reprezentacija Litvanije.

Selektorka Marina Maljković rekla je da tim ide na pobedu.

VAŽNO UPOZORENJE ZA SVE GRAĐANE Požurite, ističe rok za plaćanje!

OBLAČNO, SVEŽE, VETROVITO: Do kraja nedelje razvedravanje!

KO JE UHAPŠENI PREDSEDNIK OPŠTINE IZ SNS: U Prijepolju zbog KORUPCIJE PALI Zindović i još osam ljudi

„Naše igračice u ovom trenutku imaju mnogo manje utakmica u nogama ove sezone nego Litvanke. Vodećih šest-sedam igračica litvanske reprezentacije igraju u timovima i ligama koje ove sezone nisu prekidane zbog Kovida, tako da imaju do sada osam do deset odigranih utakmica. To, nažalost, nije slučaj sa našim košarkašicama, koje su odigrale mnogo manje mečeva. To nam predstavlja problem, ali ni prvi, ni poslednji put kada je reprezentacija Srbije u pitanju da imamo neke čudne situacije ispred nas. Pokušaćemo da se suprotstavimo tome i da iznesemo priču do kraja. Kako je svima, tako i nama… Znate da sam osoba koja ne trpi nikakvu vrstu kuknjave i plača, već gledam samo da nađem rešenja. To je moj posao. Ti neredovni treninzi znaju da budu veliki problem. Kod nas nema Tine Krajišnik, eto ni Ana Dabović zbog povrede nije sa nama u ovom ciklusu. Nije imala redovne treninge u francuskom prvenstvu i povredila se. Uprkos svemu tome mi, naravno, idemo kao i uvek na pobedu. Pokušaćemo da nađemo rešenje, da se suprotstavimo Litvaniji i iznesemo naše prednosti na sto“, istakla je selektorka Marina Maljković.

Novo ime u našem timu je 30-godišnja Ivon Anderskon, plejmejker italijanske Venecije.