Izvor: agnecije/b92/sport klub
12.05.2024 u 17:56
0

CRNO BELI OSTAJU NA DRUGOM MESTU: Saldanja prekinuo muke Partizana

Fudbaleri TSC-a preuzeli su drugu poziciju na tabeli Superlige od Partizana nakon pobede nad Čukaričkim 2:0 u derbiju 35. kola Superlige.

„Parni valjak“ konačno uspeo da prekine crnu seriju, pošto je na svom stadionu sa 3:0 (1:0) savladao Mladost u 35. kolu domaćeg prvenstva.

Fudbaleri Partizana konačno su pobedili u Superligi, posle tačno 35 danas, a Albert Nađ (49) upisao je prvi trijumf u ulozi šefa stručnog štaba!

Crno-beli su uspeli da slome otpor ekipe iz Lučana i tako dođu do tri boda, koja su im omogućila da sačuvaju drugu poziciju na tabeli, ispred TSC-a. Ne pamti se kada je klub iz Humske imao ovako dug niz bez uspeha, a sama činjenica da se u šampionatu poslednji put radovao još 7. aprila protiv Novog Pazara (2:0), odnosno da je tek u petom kolu plej-ofa obradovao navijače, dovoljno govori o krizi.

Ređali su se porazi od Čukaričkog, Crvene zvezde, TSC-a, Vojvodine, uz remi sa Napretkom, ali danas je napokon taj niz završen. Ispostavilo se da je gol Bibarsa Natha u 41. minutu bio i prelomni momenat utakmice.

Apsolutnu dominaciju imali su crno-beli u prvom poluvremenu, dok su se gosti odlučili na totalnu defanzivu. Pokušavali su Stojković, Zahid i Saldanja, ali je golman Željko Samčović bio prilično raspoložen.

Ipak, u 33. minutu čuvar mreže Mladosti je morao van terena. U želji da interveniše, žestoko se sudario sa saigračem Milanom Joksimovićem, nakon čega su obojica ostali da leže na zemlji. Bilo je i krvi, odmah su lekarski timovi utrčali na teren da im ukažu prvu pomoć, a na kraju su obojica kolima Hitne pomoći prebačeni u bolnicu.

U drugom poluvremeno totalno drugačija slika na terenu. Domaćin kao da se zadovoljio vođstvom, dok su gosti bili mnogo bolji i opasniji. A, za to što nije došlo do izjednačenja, najzaslužniji je ponovo bio golman Aleksandar Jovanović. Iskusni Nišlija je skinuo zicere Tumbaseviću i Veličkoviću, a ovo je prvi meč još od pomenutog 7. aprila da se mreža crno-belih nije tresla.

U 86. minutu Saldanja je nagrađen za veliki trud i želju da upiše pogodak. Prihvatio je Brazilac loptu na oko 22-23 metra, namestio se na jaču, levu nogu, gađao i milimetarski precizno pogodio donji desni ugao. Tako je stigao do 17. gola u Superligi ove sezone, čime se vratio na čelo liste strelaca.

Konačan rezultat postavio je Samed Baždar u nadoknadi vremena. Golman Stamenković se poigravao, želeo je da dribla mladog napadača, ali je on prozreo njegovu nameru i iskoristio poklon.

Crno-beli imaju meč manje, igraju ga od 16:30 protiv Mladosti iz Lučana u pokušaju da prekinu dugi niz mečeva bez pobede.

Ekipa Žarka Lazetića nema takvih problema, štaviše igra sve blje sa protokom vremena, onda kada je najvažnije, i koristi svaku priliku koju joj „ponudi“ posrnuli Partizan.

Vicešampion Srbije je do nove pobede, 21. ove sezone, stigao golovima Petra Stanića u 6. minutu i Ifeta Đakovca u 28.

Đakovac je inače bio i asistent kod gola Stanića.

TSC je dominirao danas u svakom pogledu, gosti nisu prikazali ni delić onoga što su pružili u derbiju sa Vojvodinom i ovim porazom su dodatno umanjilisebi šanse da se domognu četvrte pozicije.

Rezervista Slobodan Tedić imao je najbolju šansu u nadoknadi vremena – tada mu je golman domaćih Simić sjajno odbranio udarac.

Sada će kragujevački Radnički imati lepu šansu da uveća prednost i praktično osigura plasman u evropske kvalifikacije.

Dva boda više od „brđana“ iam ekipa Feđe Dudića.

TSC, sa druge strane, do kraja ima solidan raspored, ide u goste Lučanima i dočekuje Napredak u poslednjem kolu. Ekipa je sada tamo gde je i završila prethodnu sezonu i na putu je da ponovi najveći uspeh u domaćim ukvirima u istoriji kluba.

Podsećamo da će drugoplasirani tim Superlige igrati kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Oslobodili su se i Lučanci

Bliži se sat vremen igre, napokon se pritiska oslobodio i lučanski tim.

Mladost sve ozbiljnije preti, ali golman Jovanović za sada nema mnogo posla.

17:56

62′ Jovanović spasilac Partizana!

Kakve intervencije sjajnog Jovanovića – dve u rasponu od samo minut.

Najpre je bio na mestu posle uarca Siluea koji je iz okreta pkušao, da bi nakon kornera i udarca glavom Tumbasevića usledila još bolja, spektakularna intrvencija golmana Partizana – vrhovima prstiju je sačuvao gol.

17:47

Mladost bez šuta ka golu

50. minut

Zanimljiv statistički podatak: fudbaleri Mladosti nisu šutnuli ka golu Aleksandra Jovanovića.

Partizan je imao 11 pokušaja!

17:43

Počeo drugi deo, jedna izmena

Počelo je drugo poluvreme, uz jednu izmenu.

Umesto Bojića, u napadu Mladosti igraće Jakuba Silue.

17:36

Useni na klupi Mladosti

Mladost vodi nekadašnji prvotimac Nermin Useni.

Poslednjih godina aktivan kao asistent šefa struke, mladi trener nema potrebno stručno zvanje za komandovanje superligaškim timom.

Prvi kandidat da od leta sedne na klupu i dalje je Blažo Bulatović.

17:10

Dvostruka izmena

34. minut

Prinuđen je stručni štab Mladosti na dvostruku izmenu.

Posle sudara, Samčović i Joksimović nisu u stanju da nastave utakmicu.

Na gol će iskusni Stamenković, Užičanina će zameniti Filip Žunić.

17:08

Slaba poseta

Slaba poseta i ovog puta u Humskoj.

Trenutno se na tribinama Partizana nalazi oko 1.500 gledalaca.

16:40

VAR poništio gol Saldanje

Partizan je kratko imao 1:0.

Gol Saldanje poništen je posle VAR intervencije. Brazilac je ostao u ofsajdu.

16:34

Počelo je, počelo…

Počela je utakmica na stadionu Partizana.

16:08

Poznati trener napustio Partizan

Partizan je ostao bez trenera omladinskog tima.

15:42

Lučanci bez trijumfa tri godine

Mladost poslednje tri godine nije pobedila Partizan.

Crno-beli su, od 18. maja 2021. godine, u nizu upisali pet pobeda i dva remija.

U aktuelnoj sezoni, Partizan je sa 2:0 pobedio u Humskoj, na stadionu „mr Radoš Milovanović“ nije bilo pobednika (1:1).