11.02.2023 u 18:06
0

Fulam Aleksandra Mitrovića savladao Notingem 2:0 (1:0), novi „kiks“ Arsenala dodatno zakomplikovao trku za trofej Premijer lige! (FOTO)

U utakmicama 23. kola Premijer lige odigranim u subotu Fulam srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića savladao je Notingem rezultatom 2:0 (1:0), lider šampionata, londonski Arsenal odigrao je nerešeno sa Brentfordom 1:1 (0:0), dok je Totinhem ubedljivo poražen na gostovanju Lesteru 4:1 (3:1).

Ekipa Fulama je na svom terenu savladala Notingem 2:0 (1:0), a strelac prvog od dva gola bio je Brazilac Vilijan u 17. minutu susreta. U završnici meča pogodio je i Solomon, u 88. minutu, za, ispostavilo se konačnih 2:0. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović igrao je do 85. minuta za Fulam, kada ga je zamenio Karlos Vinisijus, dok je njegov novi saigrač Saša Lukić, ovaj duel ispratio sa klupe za rezervne igrače.

Lider Premijer lige Arsenal dodatno je zakomplikovao svoj put do titule nakon remija sa Brentfordom 1:1 (0:0). „Tobdžije“ su povele pogotkom belgijskog veziste Leandra Toršara u 66. minutu, ali je Toni u 74. izjednačio i postavio ispostavilo se konačan rezultat.

Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Sautempton je poražen od Vulverhemptona 1:2 (1:0), posle preokreta „vukova“ sa igračem manje.Ekipa Sautemptona povela je golom argentinskog veziste Karlosa Jonasa Alkaraza u 24. minutu susreta, da bi samo tri minuta kasnije stekla i brojčanu prednost na terenu. Naime, igrač gostujuće ekipe Mario Lemina je zbog dva žuta kartona, već u 27. minutu, završio meč. Ipak, „vukovi“ sa desetoricom na terenu dolaze prvo do izjednačenja, nakon autogola Jana Bednareka, defanzivca Sautemptona u 73. minutu, a potom i do važnog trijumfa pogotkom Gomeša u 87. minutu.

Tanjug/Kieran Cleeves/PA via AP

U okršaju Kristal Palasa i Brajtona takođe nije bilo pobednika 1:1 (0:0), a strelci su bili Marč u 63. za prednost Brajtona i Tomkins u 70. za izjednačenje. Srpski fudbaler Luka Milivojević nije ulazio u igru.

Tanjug/Yui Mok/PA via AP

Prava goleada viđena je na susretu Lestera i Totinhema 4:1 (3:1). Iako je ekipa Totinhema povela golom Bentankura u 14. minutu, usledio je snažan odgovor domaćih koji su preko Mendija u 23, Madisona u 25. i Ihenača u završnici prvog poluvremena već stigli do dva gola prednosti, da bi konačan rezultat postavio Barns u 81. minutu.

Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Ranije danas, fudbaleri Čelzija i Vest Hema odigrali su meč bez pobednika 1:1 (1:1), a nešto kasnije, od 18:30 časova Bornmut dočekuje tim Njukasla.