
VUČIĆ I TAČI možda, neformalno u Sofiji 1. marta!
Dvodnevni razgovori delegacija Beograda i Prištine na tehničkom nivou, a u okviru dijaloga o normalizaciji odnosa, završeni su danas u Briselu, naredna runda je sledećeg meseca, a neformalni izvori Tanjuga u Briselu kažu da bi se susret, istina neformalan, Vučića i Tačija, mogao desiti već 1. marta u Sofiji.
U Evropskoj službi za spoljne poslove, naime, najavili su za naredni mesec nastavak tehničkih razgovora o Zajednici srpskih opština, energetici i mostu u Mitrovici, a portparolka Evropske komisije Maja Kocijančić je u pisanoj izjavi nakon drugog dana razgovora ekspertskih timova Beograda i Prištine navela da su razgovori ekspertskih delegacija Beograda i Prištine vođeni u "konstruktivnom duhu".
"Diskusija je vođena u knstruktivnom duhu i rezultirala je zajedničkom identifikacijom nekoliko pitanja i koraka koji se moraju rešiti kako bi se nastavilo sa implementacionim poslovima i daljom norlamizacijom odnosa", poručila je Kocijančić u pisanoj izjavi.
Kako Tanjug sazanje, delegacije Beograda i Prištine dogovorile su se da ne daju posebne izjave za medije tokom tehničkih razgovora u Briselu, već da EU, kao posrednik u razgovorima, izda zajedničko saopštenje.
U saopštenju Kocijančić je, pored ocene rezultata razgovora, ponovila da je na sastancima delegacija, koje su predvodili Marko Ðurić i Avni Arifi, 26. i 27. ferbruara razmatrana implementacija različitih dogovora koje su dve strane postigle tokom dijaloga kome posreduje EU.
"Razgovaralo se o sporazumu o slobodi kretanja, zajedničkom upravljanju granicama (IBM), pravosuđu, Asocijaciji odnosno Zajednici srpskih opština, mostu u Mitrovici i energetici", navela je Kocijančić.u pisanom saopštenju.
U Briselu kažu da i dalje nema utvrđenog datuma za sastanak na najvišem političkom nivou u okviru dijaloga o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine.
Izvori Tanjuga u Briselu navode da bi se predsednici Aleksandar Vučić i Hašim Tači mogli neformalno sastati već u četvrtak 1. marta, na marginama ručka koji se povodom posete predsednika Evropske komisije Žana Kloda Junkera organizuje u Sofiji.
Happytv.rs/Tanjug
Foto: Arhiva
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74