Izvor: kurir.rs
09.08.2020 u 22:33
0

FUDBALERI PARTIZANA ZALEČILI RANE: Rapsodija Partizana u Humskoj protiv Javora!

Fudbaleri Partizana savladali su Javor 4:0 (3:0) u trećem kolu Superlige Srbije, i tako donekle zalečili rane posle poraza u Novom Pazaru.

Izabranici trenera Sava Miloševića su sav posao završili u prvih 26. minuta kada su postigli tri od četiri gola. Interesantno je da su sve pogotke na meču u Humskoj postigli fudbaleri koji nemaju srpski pasoš.

Prva dva gola delo su Umara Sadika. On se prvo dobro snašao u kaznenom prostoru rivala u 13. minutu da bi pet minuta kasnije, kada je iskoristio grešku odbrane Javora reagovao fantastično i petom u stilu Ronalda povisio rezultat.

Odličan je u tom periodu bio i Sejduba Suma, koji je prvo u 15. minutu pogodio stativu, da bi 11 minuta kasnije zatresao mrežu nakon sjajne kretnje i udarca glavom.

Meč je već tada rešen, pa je ostatak protekao u nadigravanju dva tima, u kojem je u 75. minutu Takuma Asano iskoristio brzinu i postavio konačan rezultat.

Treba napomenuti da su u dresu Partizana debitovali Kamerunac Maki Banjak i Deni Stojković.

OVO MORATE ZNATI:

KRATAK VODIČ KROZ CRNOGORSKE IZBORE: Da li je Milo BESMRTAN i ko može da ga SRUŠI?

UPRKOS POBEDI: Lukašenko napustio zemlju, vojska na ulicama Minska!

NE ZNAJU DA STANU: Posle odlaska Miloševića u Knin, Hrvati sada traže još nešto od Pupovca!

PATRIJARH IRINEJ: Đukanoviću i Markoviću NIŠTA NIJE SVETO! Šta pričati sa ljudima koji NI PRETKE NE POŠTUJU?

Drugo poluvreme

90+2. minut – Kraj utakmice

75. minut – GOOOOOOOOL 4:0, Asano! Asano je bio brži od golmana Lazovića, prošao ga je i onda na praznu mrežu poslao loptu u gol

63. minut – Period malo mirnije igre. Imao je Sadik jedan pokušaj posle dobro izvedenog kornera Brežančića, ali nije imao snage da jače pošalje loptu ka golu Javora.

56. minut – Dobra akcija Sume, ali je izostala završnica

53. minut – Javor je imao priliku iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je šut Jevremovića išao pravo u golmana Partizana

49. minut – Solidna akcija Javora i novi pokušaj Tanka

47. minut – Odlična akcija Partizana, Stevanović je pokušao da asistira ka Sadiku, ali je Nigerijac bio „kratak“

46. minut – Utakmica je nastavljena

45. minut – Kraj prvog poluvremena

35. minut – Imao je Sadik šansu za het-trik, izašao je sam ispred protivničkog golmana, ali je potrošio previše vremena da se namesti i nije uspeo do trećeg gola. 30. minut – Probao je Šćekić, ali nekako je to bio slab udarac posle dodavanja Sadika. Zato je ta lopta bila lak plen za Lazovića.

28. minut – Tanko je probao, ali lopta nakon udarca glavom ide preko gola.

26. minut – GOOOOOL 3:0 Suma! Suma je dao gol – glavom! Partizan sada ima više nego ubedljivu prednost. Stevanović igra odlično

18. minut – GOOOOOOOOOL 2:0, Sadik! Napadač Partizana se odlično snašao u kaznenom prostoru posle greške fudbalera Javora i petom u stilu Ronalda zatresao mrežu

17. minut – Lepa akcija Partizana, Suma je probao, šutirao je i pogodio stativu.

13. minut – GOOOOOOOOOOL 1:0, Sadik! Akciju je započeo Banjak, nastavio Stevanović, da bi Suma proigrao Sadika koji je pogodio mrežu

0. minut – Asano je proigrao Sadika, ovaj je probao iz voleja, ali je prebacio gol. Dobar posao odradili su čuvari Javora koji su ga sasvim dovoljno omeli da Sadik nije mogao da šutne kako je želeo

4. minut – Lagana terenska inicijativa crno-belih

1. minut – Utakmica je počela

PARTIZAN: Popović – Lutovac, Vitas, Banjak, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Suma, Asano – Sadik.

JAVOR: Lazović, Jevremović, Piščević, Radivojević, Tanko, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Luković, Maričić, Mladenović.