Izvor: Kurir.rs
10.12.2020 u 23:23
0

ZVEZDA PALA POSLE PRAVE DRAME: Crveno-beli nakon TRILER ZAVRŠNICE poraženi od grčkog velikana!

Crvena zvezda je poražena od Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige nakon prave drame rezultatom 79:81

Zvezda je odlično počela utakmicu i prvu četvrtinu dobila rezultatom 30:16.

Crveno-beli su odličnom odbranom i šutem za tri stekli ubedljivu prednost u prvoj četvrtini.

U drugoj četvrtini Zvezda je  bila u slabijem ritmu, u prvim minutima je teško stizala do poena, ali je držala dvocifrenu prednost jer ni Olimpijakos nije briljirao. Do poluvremena Olimpijakos je uspeo da smanji i prvo poluvreme završeno je rezultatom 45:37

U trećoj trećini potpuni preokret briljiao je Harison sa tri uzastopne trojke, a dodatnu nervozu kod Zvezde unele su sudije čudnim kriterijumom.

Serijom 8:0 počela je poslednja četvrtina za veliku i osetnu prednost Olimpijakosa, ali je Zvezda napravila istu seriju i prišla na samo poen zaostatka veoma brzo.  Crveno-beli su upeli da povedu minut i po pre kraja  kada O’Brajant koristi dva slobodna bacanja.

I onda u poslednjem minutu prava drama.

Prvo je Printezis izjednačio, da bi Volden promašio trojku i Lazić napravio faul na 8 sekundi.

Spanulis je pogodio jedno slobodno bacanje za 78:79, pravili su gosti faul na 6 sekundi do kraja nad O’Brajantom koji pogađa samo jedno za izjednačenje.

Sve je bilo u rukama Printezisa koji po ko zna koji put u karijeri pogađa i rešava ovu utakmicu na 3 sekunde do kraja.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je O’Brajant sa 16 poena, Volden i Lojd su upisali po 13.

Na drugoj strani odlični Printezis je imao 16, Spanulis 14.

Nakon 13. kola Zvezda ima skor od četiri pobede i devet poraza.

Zvezda u narednom kolu Evrolige dočekuje Albu, a Olimpijakos ekipu Valensije.

ČETVRTINA ČETVRTINA:

40.minut – 79:81, Printezis posiže ispostavlja se odlučujuće poene na utakmici

40.minut –  79:79, Brajant polovičan sa penala

40 minut –  78:79, Spanulis pogađa jedno slobodno bacanje

40 minut –  78:78, Printezis poentira

39. minut – 78:76,  Brajant sa penala donosi vođstvo Zvezdi

37.minut –  74:76, Davidovac siguran sa penala, pa u novom napadu neprecizan za tri poena

37.minut –  72:74,  Volden pogađa trojku uz faul, promašio dodatno bacanje

35. minut –  67:70, pogađa Davidovac nakon promašene trojke Lojda

33. minut –  63:70, Kuridža prekida seriju Olimpijakosa

31. minut –  61:64, Spanulis postiže prve poene u četvrtoj četvrtini

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut –  60:57, sjajna akcija Zvezde i trojka Dobrića

27. minut –  55:54,  Kuridža trojkom prekida lošu seriju Zvezde

25. minut –  52:51, Herison pogađa treću uzastopnu trojku

25. minut – 52:45, Lojd pogađa sa penala

22. minut – 50:42, Lojd trojkom uzvraća na neverovatnu trojku Slukasa

21. minut – 45:39, Printezis postiže prve poene u drugom poluvremenu

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut –  45:35, sjajan okret i poeni Kuridže

19. minut – 41:33, trojka Spanulisa

17. minut – 38:27, Brajant polovičan sa penala

15. minut – 37:23, poentirao je i Džordan Lojd

14. minut – 35:21, trojku pogađa i Branko Lazić

12. minut – 32:18, sjajan prodor i poeni Davidovca

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – Na trojku Spanulisa, istom merom odgovara Brajant

9. minut  22:9,  Davidovac siguran sa penala

7. minut  16:7, sjajna akcija i zakucavanje Brajanta

5. minut  14:5, trojka Džonija O Brajanta

4. minut,  8:5, Na trojku Slukasa, istom merom odgovara Volden

2. minut   3:2, trojka Duopa Rita

1. minut – 0:2, Slukas postiže prve poene na meču

1. minut – Utakmica je počela