18.01.2022 u 11:00
0

KAPITENSKI: Tadić podelio dve aistencije za dominatnu pobedu Ajaksa

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu meča.

Fudbaleri Ajaksa savladali su Utreht na gostovanju rezultatom 3:0 u okviru 19. kola Eredivizije.

“Kopljanici“ su do prednosti stigli već u petom minutu golom Entonija na asistenciju Rajana Gravenberha, a prednost je duplirana u 19. minutu kada je mladi napadač Ajaksa Brajan Brobi iskoristio centaršut Dušana Tadića i povisio vođstvo svoje ekipe.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi prvog poluvremena, kombinacijom koja je donela i drugi gol Ajaksu, Tadić – Brobi. U drugom poluvremenu nije bilo potrebe za daljim uvećavanjem vođstva, pa je taj deo igre protekao u mirnom ritmu.

Ovom pobedom Ajaks se ponovo popeo na vodeće mesto na tabeli, makar dok svoj meč 19. kola ne odigra PSV.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE