Izvor: Happy BSC Portal
07.12.2023 u 18:10
0

PARTIZAN PROŠAO KROZ PAKAO: Crno beli tek posle PENALA izbacili Grafičar iz Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Partizana pobedili su Grafičar posle penal serija u osmini finala Kupa Srbije.

Poptuno otvorena igra oba tima od prvog sudijskog zvižduka, pljuštale su šanse na sve strane, ali do kraja 45. minuta golova nije bilo – čuvari mreže na obe strane bili su nesavladivi.

Drugo poluvreme donelo je i potpuno drugačiju igru, manji broj šansi, a u 64. minutu i prvi pogodak na meču. Ognjen Ajdar je iskoristio priliku, šutirao sa distance i zatresao mrežu domaćina, a samo dva minuta kasnije drugi žuti karton dobio je Babakar i Zvezdina filijala je na terenu ostala sa igračem manje.

Igor Duljaj je u 76. minutu na teren umesto Aleksandra Šćekića poslao Dušana Jovanovića koji je samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje u Humskoj. Do kraja regularnog dela meča nije bilo više pogodaka, pa se prešlo u izvođenje penala.

Partizan – Grafičar 1:1

PENALI:

5:4 – Saldanja lagano zatresao mrežu Grafičara!

4:4 – Đukić takođe siguran!

4:3 – Zahid siguran!

3:3 – Sjajan penal izveo Vukičević!

3:2 – Kalulu pogađa!

2:2 BRANI JOVANOVIĆ! Andrija Fratrović nije imao sreće

2:2 – Belić hladnokrvan

1:2 – Grafičar je ponovo u prednosti – Jovanović!

1:1 – Natho uz pomoć prečke pogađa za izjednačenje u penal seriji

0:1 – Grafičar vodi golom Petrovića

Penali u Humskoj!

2. POLUVREME

92. minut – Belić je našao mesto da provuče loptu do Zahida, ali je golman Grafičara odličan!

90. minut – Strašna šansa za Grafičar, Jovanović ponovo brani!

89. minuit – Još jedan pokušaj Zahida, lopta ide pored gola.

87. minut – Dobra lopta Belića, povratna Kalulua, ali samo korner za crno-bele. Trostruka izmena u Grafičaru. Mijatović, Đukić i Fratrović su na terenu umesto Matića, Ćurića i Stojanovića.

85. minut – Sada se uglavnom igra na polovini gostiju, ali promene rezultata, pa ni nekih ozbiljnih prilika nema.

81. minut – Još jednom je pokušao Jovanović, ovog puta nije uspeo da zatrese mrežu gostiju. Ovaj momak još nema 18 godina, ali pokazuje da ima sve što je potrebno ozbiljnom golgeteru.

79. minut – GOL! Izjednačenje u Humskoj – strelac je Jovanović

76. minut – IZMENA KOD DOMAĆIH: Šćekić je na terenu, Jovanović je izašao iz igre

73. minut – Natho slabo šutira sa ivice šesnaesterca, pravo u ruke golmana Grafičara. Pokušao je i Zahid, ali je prebacio gol.

69. minut – IZMENA KOD GRAFIČARA! Izlazi Mladenović, ulazi Petrović

66. minut – CRVENI KARTON! Grafičar sa igračem manje! Babakar mora u svlačionicu

64. minut – GOL! Grafičar vodi u Humskoj – strelac je Ajdar

63. minut – Pokušavaju crno-beli da nađu put do gola, ali odbrana Grafičara neutrališe sve napade

62. minut – Grafičar izveo i peti korner, nije bilo opasnosti po gol Partizana.

57. minut – Tražili su penal crno-beli nakon starta Ogbua nad Saldanjom, ali sudija je pokazao da nema kaznenog udarca.

56. minut – Nije se mnogo toga promenilo na terenu u odnosu na prvi deo utakmice.

51. minut – ŠANSA ZA PARTIZAN! Saldanja pokušava sa velike udaljenosti, ali brani Guteša

50. minut – Okrenuo se Saldanja i šutirao sa 18 metara, Guteša izbacio loptu u korner, Nije bilo opasnosti posle udarca iz ugla.

46. minut IZMENA KOD PARTIZANA: Na terenu su Zahid, Saldanja i Stojković, a na klupu idu Filipović, Trifunović i Baždar

1. POLUVREME

45. minut – Kraj prvog poluvremena!

38. minut – Novi šut ka golu Partizana i nova odbrana Jovanovića. Već odavno se ne može reći da gosti pružaju otpor favorizovanom rivalu, igraju ravnopravno, pa su čak i opasniji!

33. minut – Sada je već neverovatno kako gosti ne vode! Babakar sam izbija pred Jovanović, a ovaj mu brani!

30. minut – ŠANSA ZA CRNO-BELE! Baždar je na nekoliko metara od gola šutirao, ali je Guteša i ovo odbranio

26. minut – PARTIZAN PRETI! Opet Baždar pokušava, čuvar mreže gostujuće ekipe uspeva da odbrani

24. minut – Još jedna kolosalana šansa za Grafičar. Ponovo centaršut, sada Babakar glavom šutira, a Jovanović brani!

View this post on Instagram

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade)

19. minut – NOVA PRILIKA ZA GRAFIČAR! Stojanović je šutirao iz kaznenog prostora, ali je Jovanović odbranio

18. minut – ŠANSA ZA PARTIZAN! Opet preti Baždar – Menig mu je uputio loptu u šesnaesterac, on je snažno šutirao, ali pravo u golmana koji je udarac izlokirao u aut

14. minut – PRILIKA ZA GRAFIČAR! Ajdar je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola

11. minut – Probao je Baždar sa nekih 15 metara, novi korner. Ponovo Natho pronalazi Šćekića, iskusni vetista hvata volej, ali još jednom lopta ide preko prečke.

10. minut – ŠANSA ZA PARTIZAN! Baždar je bio u prilici, u padu je šutirao ka golu gostiju, ali je Guteša na visini zadatka

7. minut – Od starta meča crno-beli diktiraju ritam igre

6. minut – Očekivano su domaći pritisli od samog starta susreta. Videli smo i jedan šut Natha preko gola, pa i šut Meniga posle kog je Partizan dobio drugi korner.

2. mnut – Prvi korner za Partizan i prva pretnja po gol Grafičara. Posle centaršuta Natha Šćekić sa prve stative šutira preko gola.

1. minut – Počeo je meč u Humskoj.

Partizan: Jovanović – Filipović, Saničanin, Medina, Šehović – Šćekić, Belić – Menig, Natho, Trifunović – Baždar.

Grafičar: Guteša – Matić, Ogbu, Jovanović, Radojević – Ćurić, Vasiljević – Mladenović, Stojanović, Ajdar – Babakar.

Fudbaleri Partizana i Grafičara, razvojnog tima Crvene zvezde, danas od 16 časova igraće u Humskoj meč osmine finala Kupa Srbije.

Kapiten Partizana Svetozar Marković neće moći da pomogne saigračima jer se tokom zagrevanja za duel s Vojvodinom protekle subote požalio na bol u kolenu.

Siniša Saničanin zauzeo je mesto Markovića protiv Vojvodine i odigrao odlično. Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine prvi je pik Igora Duljaja i za današnju utakmicu, a trener Partizana na raspolaganju ima i Natana de Medinu. Ksander Severina takođe nije spreman. Krilni napadač povredio se na meču s Čukaričkim i skoro mesec dana biće van stroja.

FSS ODLUČIO: Piksi i Mitar dobitnik najvećeg priznanja srpske kuće fudbala (FOTO)

Igor Duljaj, trener Partizana, ozbiljno shvata današnji meč:

– Svaka utakmica je važna, kao i protiv Grafičara. Bez obzira što je to tim iz prve lige, ako ne shvatimo ozbiljno tu utakmicu, nemamo šta da tražimo. To je mlada ekipa, dosta agresivna, imaju veliki motiv, igraju protiv Partizana. Ukoliko ne budemo imali ozbiljan pristup, imaćemo dosta problema – rekao je Duljaj na konferenciji za novinare u Sportskom centru Teleoptik.