Izvor: Alo.rs
28.11.2020 u 17:43
0

DRAMA U FINSKOJ! Švajcarska košem u poslednjoj sekundi pobedila Orlove, visi nam plasman na EP 2022.

U Espu u „balonu“ Orlovi igraju još jedan meč, u ponedeljak u 18 časova sa Finskom.

40. minut: Dva šuta za tri na ulasku u poslednji minut promašli su Švajcarci. Apić je uz faul pogodio 46 sekundi pre kraja, realizovao je i dodatno bacanje za izjednačenje – 90:90. Baldasar je promašio prvo bacanje, a i drugo. Stegla mu se ruka. Potom je na 21 sekundu pre kraja Anđušić izgubio loptu. Tri desetinke pre kraja iz ćoška je Kovač pogodio preko ruke Anđušića za dva – 90:92.

39. minut: Kapiten Avramović je prodro do ispod koša i pogodio – 87:90. Potom je Kovač izgubio loptu.

SVE O SPORTU

NEKADAŠNJI GOLMAN ARGENTINE NIJE MOGAO DA ZAUSTAVI SUZE: Pričao o Maradoni pa BRIZNUO U PLAČ (VIDEO)

BOGDANOVIĆ ODLUČIO: Pogledajte koji će broj na dresu nositi Bogdanović u Atlanti (FOTO)

KRALJ BELOG SPORTA OPRAVDAO TITULU: Pogledajte dokaze o Noletovoj surovoj dominaciji

DULE SAVIĆ I ĆURKOVIĆ OTKRIVAJU DETALJE PROVODA SA MARADONOM: Đuskao uz pesmu „Marširala kralja Petra garda!“

37. minut: Dušan Mlađan je pogodio je pogodio bacanje, a onda i trojku za novi preokret – 85:87. Kovač je pogodio trojku – 85:90, a onda su naši ostali bez lopte zbog tri sekunde u reketu.

35. minut: Apić je pogodio za izjednačenje – 83:83, potom je u kontri Anđušić položio za vođstvo – 85:83, ali je dobio i tehničku.

34. minut: Kako Orlovi priđu tako usledi trojka rivala, Dušan Mlađan sa osam metara – 78:83. Na sreću uzvratio je Anđušić u narednom napadu – 81:83.

32. minut: Nova trojka Dušana Mlađana – 76:72, a onda i poeni Kazadija – 78:72, morao je selektor Kokoškov na startu poslednje četvrtine da traži tajm aut.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Anđušić je pogodio trojku za izjednačenje – 71:71. Potom je pogodio jedno bacanje – 72:71. Ipak, Kazadi je poslednjih devet sekundi treće deonice iskoristio da pretrči ceo teren i položi loptu u koš – 72:73.

28. minut: Zagorac je pogodio samo jedno bacanje – 64:66, pre toga je promašio šut za tri. A, potom još jednom na 64:68.

25. minut: Apić je zakucavanjem i lepom parabolom približio Orlove rivalima – 60:62.

SAZNAJTE I:

STIŽE LEDENI TALAS: U Srbiji sutra oblačno i osetno hladnije

VUČIĆ: Radovi na Turskom toku se privode kraju

SAVET STRUČNJAKA: Ukoliko SUMNJATE NA KORONU, ovo NIKAKO ne smete da URADITE

BRNABIĆ ISTIČE: Gradimo autoputeve, gradimo jaču Srbiju

22. minut: Kovač je novom trojkom – 55:46 doneo maksimalnih +9.

21. minut: Kotur je drugo poluvreme otvorio trojkom – 52:44.

Orlovi su, suprotno očekivanjima, na poluvremenu u minusu.

20. minut: Poeni Nzegea sa slobodnih bacanja, pa je potom pogodio i Duba – 44:49.

18. minut: Marko Mlađan i Kazadi su poenima još jednom kreirali preokret – 44:45.

17. minut: Nzege lagano polaže loptu u koš – 42:41.

15. minut: Nova trojka Avramovića – 40:36, ali nikako izabranici Igora Kokoškova da dođu do osetnije razlike.

13. minut: Zagorac je pokupio otpadak pod košem i lako pogodio, potom je Avramović ubacio trojku za preokret 35:33.

11. minut: Dušan Mlađan je drugi kvartal otvorio trojkom – 25:31. Švajcarska za tri poena šutira 7/8.

2. ČETVRTINA:

9. minut: Dušan Mlađan je novom trojkom doneo prednost rivalima – 21:24.

8. minut: Nikako Orlovi nisu uspevali da se odvoje, pogodio je Marko Mlađan – 17:17.

5. minut: Nova trojka SImanića – 15:8, uzvratio je istom merom Kazadi 15:11, pa onda i Mlađan 15:14.

3. minut: Švajcarci su krenuli sa dve trojke, ali su trojkama odgovorili Simanić i Dangubić 12:8.

U „balonu“ u finskom Espu izabranici selektora Igora Kokoškova u tri dana igraju dva meča kvalifikacija za EP, prvo protiv Švajcarske, a onda protiv Finske.