Izvor: BSC HAPPY/SPORTAL
12.11.2023 u 23:04
0

PARTIZAN – IGOKEA: Šokantan poraz Partizana u Areni

Šokantan poraz Partizana u Areni. Igokea je odigrala fantastičan meč, vodila je gotovo svih 40 minuta, crno-beli su se u završnici vratili, ali na kraju Igokea odnosi pobedu, rezultatom 91:89, u derbi meču sedmog kola ABA lige.

PARTIZAN-IGOKEA (89 : 91)

Tok meča:

Kraj meča, Partizan je izgubio loptu na izvođenju, Igokea nosi pobedu iz Beograda!

89:91 – Kakav haos u završnici. Skakali su Ledej i Mudi za loptu, Ledej ju je prejako odbio, ona je na kraju stigla do igrača Igokee, a Mudi prodorom donosi dva poena viška gostima. Tajm-aut Obradovića na dve sekunde do kraja.

89:89 – Arbitri su priznali koš, ali su posle gledanja snimka poništili. Napad za Partizan na 35 sekundi do kraja.

89:89 – Nestvarna završnica u Areni, Partizan je ukrao loptu, a Trifunović poentirao. Nerešeno je na 50 sekundi do kraja, tajm-aut Jovanovića.

87:89 – Ledej je precizan jednom sa penala, crno-beli na -2 pred poslednji minut.

86:89 – Sada je i Partizan stigao do pogodaka sa penala, precizan je bio Ledej. Faul u napadu pravi Tanasković, napad za Partizan na 80 sekundi do kraja.

84:89 – Nikolić siguran sa penala, ponovo je +5 za goste.

84:87 – Tanasković ubacuje dva penala, dok je Trifunović poentirao iz skoka u napadu. Poslednja dva minuta meča u Beogradu.

82:85 – Jedno bacanje ubacuje Tanasković, a Naneli vezuje tri penala, domćin je na samo tri razlike.

79:84 – Hoćemo li videti istorijski preokret? Trojka Trifunovića, druga u nizu, crno-beli su samo na -5.

76:84 – Kakva serija domaće ekipe, dve trojke u nizu, Partizan je na samo -8.

68:82 – Krade Ledej loptu i polaže u kontri, Partizan je na -14, na šest minuta do kraja. Poslednja šansa za domaćina, tajm-aut Jovanovića.

66:82 – Ledej pogađa dugu dvojku, ali je sve manje vremena za domaću ekipu.

64:82 – Neverovatan je Jeremić, peta trojka večeras. Sa druge strane je Jaramaz promašio oba slobodna bacanja.

64:79 – Jaramaz krade loptu, a zatim i iznuđuje namernu. pogađa plej dva penala, Partizan hvata poslednji voz.

62:79 – Milosavljević pogađa dvojku, a zatim i Ledej sa linije za slobodna bacanja smanjuje na -17.

Počela je četvrta deonica u Štark areni.

Treća četvrtina 23:28

Kraj treće deonice, Igokea pred šokantnom pobedom.

57:76 – Anđušić pogađa trojku, ali Jaramaz promašuje u poslednjem napadu, Igokea ima +19.

54:74 – Sjajno je Milosavljević proigrao Nikolića, dok Ponitka vraća sa dva ubačena penala. Još minut do kraja treće deonice.

52:72 – Raspucao se i Partizan, pogađa Ledej, pa Smailagić, ali džabe crno-belima kada ne mogu ništa da odbrane. Igokea sa dva zicera održava dvadeset razlike.

46:68 – Kakav raspad Partizana. Trojka Tanaskovića, zatim i Atić zakucava iz kontre, neverovatnih +22 za goste.

46:63 – Nikolić pogađa jedan penal, ali Smailagić na drugoj strani vraća trojkom.

43:62 – Dobro izlazi Igokea iz tajm-auta, Milosavljević je proigrao Nikolića, koji pogađa za dva.

43:60 – Mini serija domaćina. Ledej pogađa težak šut za dva, a zatim i Ponitka iz skoka u napadu. Novi tajm-aut, ovaj put ga traži Jovanović.

39:60 – Kanonada Igokee, još dve trojke u nizu, tim iz Aleksandrovca je na nestvarnih +21, nakon trojki Jeremića i Tanaskovića. Novi tajm-aut traži strateg Partizana.

39:54 – Kratko je trajala serija Partizana. Mudi pogađa tešku trojku, ubacuje i Tanasković u sledećem napadu, Obradović traži tajm-aut, Igokea je na +15.

39:48 – Pogađa Uroš Trifunović trojku, Partizan je na jednocifrenoj razlici.

36:48 – Drugo poluvreme kreće poenima Alekse Avramovića iz prodora.

Počela je treća deonica meča u Štark areni.

Kraj poluvremena, Igokea ima velikih 48:34.

34:47 – Crno-beli u problemu, nisu uspeli ni da skoče posle promašaja Jeremića, pa Kondić donosi +13 gostima ponovo.

32:45 – Kakva trojka Jeremića iz kontre, zatrpao je koš domaćina u drugom kvartalu.

32:42 – Atić nastavlja tamo gde je stao u prvoj četvrtini, trojka iz driblinga za prekid serije gostiju. Pogađa Atić zatim i iz prodora, ponovo je Igokea na +10, tajm-aut Obradović.

32:37 – Nastavljena serija domaćina, Anđušić pogađa dva penala, a zatim je precizan i Ponitka iz skoka u napadu.

28:37 – Trojku pogađa Kaminski, tajm-aut traži Vlada Jovanović.

25:37 – Vukčević je napravio namernu, a Igokea iz tog poseda stiže do nova tri poena.

25:34 – Vukčević pogađa za tri iz driblinga, ipak, brzo gosti vraćaju +9, Jeremić je pogodio novu trojku.

22:31 – Kaminski se dobro snašao ispod koša, ali Partizan ne može ništa da odbrani, Milosavljević pogađa uz faul.

20:28 – Razigrali su se igrači oba tima, Anđušić pogađa trojku, dok Jeremić uzvraća istom merom.

17:25 – Naneli pogađa prvu trojku za Partizan, ali brzo Igokea odgovara, Milosavljević pogađa za dva.

14:23 – Nova mini serija gostiju, Kondić je pogodio trojku, a zatim Bošković zakucava, pa Obradović traži minut odmora.

14:18 – Kaboklo se dobro snašao u reketu i stigao do svojih prvih poena u dresu beogradskog kluba.

Počela je druga četvrtina u Štark areni

Prva četvrtina 12:18

Kraj prve četvrtine, Igokea vodi sa 18:12. Za Partizan je debitovao i Bruno Kaboklo, koji beleži svoje prve minute u dresu crno-belih.

12:18 – Igokea sa penala održava vođstvo u Beogradu.

ZADAR – CRVENA ZVEZDA: Crveno-beli pobedili Zadar i utišali bučne domaćine!

11:16 – Naneli je pogodio jedno bacanje, dok Tanasković donosi maksimalnih +5 ekipi Igokee.

10:14 – Atić nastavlja da poentira, već je na devet poena. Sa druge strane uzvraća Avramović, dok dva poena za Igokeu ubacuje Milosavljević.

8:10 – Nakon sedam vezanih poena, Atić dolazi i do asistencije, pogodio je Nakić, dok sa druge strane Ponitka postiže koš za Partizan.

6:7 – Trifunović se takođe upisao, dok je Atić na drugoj strani stigao do nove trojke, već ima sedam ubačenih poena.

4:4 – Miran početak, nijedna ekipa ne uspeva da napravi seriju. Atić pogađa još jedno bacanje, dok sa druge strane Avramović pogađa oba.

2:3 – Zakucava Balša Koprivica, Partizan se upisao na semafor.

0:3 – Počeo je meč u Štark areni, prvu trojku je pogodio Edin Atić, posle asistencije Stefana Mudija.

Partizan je ušao u dobar ritam, pobedio je Crvenu zvezdu dva puta uzastopno, na evropskoj i regionalnoj sceni, a onda je doživeo kiks protiv Baskonije. Težak poraz u Vitoriji nije poljuljao crno-bele, koji su pokazali u meču protiv Fenerbahčea da su za pobedu spremni da se bore do poslednjeg trenutka i da se nikad ne predaju.

Na krilina te sjajne i neizvesne pobede protiv turskog tima, koju su izvojevali preokretom u poslednjoj deonici, ulaze u ovaj meč protiv Igokee, u kom nose ulogu favorita.

Ekipa iz Laktaša u novembru ne zna za trijumf. Iza nje su dva teška poraza, u Evrokupu iz je ubedljivo savladala Mursija (47:72), a onda je, praktično u poslednjoj desetinki, izgubila od FMP-a na svom terenu.