28. minut – Bolomboj je realizovao oba bacanja, Zvezda čuva prednost.

27. minut – Smailagić prekida seriju Zvezde. Ovoga puta Smailagić ne pogađa preko Davidovca. Doužer je pogodio oba penala i crno-beli hvataju priključak.

26. minut – Pogađa Jago trojku uz malo sreće, Zvezda ima +6! Obradović primoran da zove tajm-aut. Avramović ponovo promašuje zicer. Fenomenalan pas Teodosića za Mitrovića.

25. minut – Dobar napad Zvezde, lepa asistencija Jaga za Mitrovića koji dolazi do lakih peona.

Nastavljen je susret. Isključen je direktor Zvezde Nemanja Vasiljević.

24. minut – Sada je Davidovac napravio faul nad Panterom i eksplodirala je Arena! Uleteli su i neki predmeti na teren, a direktor Crvene zvezde Nemanja Vasiljević je otišao do zapisničkog stola. Sudije su se okupile na centru, većaju šta da rade.

23. minut – Avramović pogađa trojku za prvo vođstvo Partizana. Ledej gubi loptu i Lazić to kažnjava trojkom.

22. minut – Mnogo bolja energija košarkaša Partizana u nastavku, što i publika prepoznaje. Lazić pravi grešku u koracima.

21. minut – Ni jedni, ni drugi nisu iskoristili prvi napad u nastavku. Panter pogađa trojku.

Druga četvrtina:

20. minut – Smit poentira uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Gedraitis pogađa trojku. Poluvreme, Zvezda vodi 42:38.

19. minut – Davidovac pogađa oba penala, mini serija Zvezde. Kaboklo promašuje zicer. Ponovo Davidovac siguran sa linije slobodnih bacanja, Zvezda je na +6.

18. minut – Sjajni Avramović dolazi do novog koša i donosi izjednačenje Partizanu – 33:33. Mitrović ima lako polaganja i to koristi.

17. minut – Luka Mitrović pogađa uz faul, ali promašuje dodatno slobodno bacanje. Kaboklo poentira posle dodavanja Avramovića.

16. minut – Avramović pogađa oba penala. Bolomboj dolazi do prvih poena.

15. minut – Greška Smailagića i Avramovića u komunikaciji, izgubljena lopta.

14. minut – Odlična reakcija Džejlina Smita. Zvezda ima već devet izgubljenih lopti, a Partizan tek dve. Trojka Teodosića.

13. minut – Anđušić pogađa trojku i Sferopulos zove tajm-aut. Gilespi se lepo snalazi i dolazi do koša.

12. minut – Gilespi pogađa nakon promašaja Tompkinsa. Smailagić ne pogađa težak šut.

11. minut – Smailagić zakucava preko Gilespija i donosi izjednačenje Partizanu – 20:20. Tompkins siguran sa linije penala.

Prva četvrtina:

10. minut – Trojka Alekse Avramovića. Mitrović promašuje oba bacanja. Avramović dolazi do novih poena i vraća Partizan u igru. Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 20:18.

9. minut – Gedraitis je pogodio oba bacanja, Zvezda održava sedam poena prednosti. Nervozan početak Partizana i još jedan propali napad.

8. minut – Gedraitis dolazi do koša u tranziciji – 9:16. Nervoza u redovima „parnog valjka“, Alen Smailagić je dobio tehničku grešku zbog prigovora sudijama

7. minut – Nesportski faul Frenka Kaminskog nad Lukom Mitrovićem koji pogađa oba bacanja i Zvezda dolazi do poena posle više od dva minuta.

6. minut – Ledej ne pogđa trojku i propušta priliku da donese izjednačenje Partizanu. Panter je faulirao Davidovca, drugi njegov prekršaj.

5. minut – Ledej se snalazi i dolazi do poena na obruču. Bolomboj pravi faul u napadu, već drugi njegov, što bi mogao da bude problem za Zvezdu. Trojka Ponjitke i Partizan se vrlo brzo vraća u igru.

4. minut – Prvi napad koji Zvezda nije iskoristila. Ni Partizan nije uspeo da realizuje napad, a na drugoj strani Nedović pogađa trojku, idemo na prvi tajm-aut.

3. minut – Jago dolazi do koša na isteku napada. Dobro je Zvezda ofanzivno otvorila utakmicu i vodi 9:4.

2. minut – Frenk Kaminski ne uspeva da pogodi. Nemanja Nedović ide na liniju za slobodna bacanja, precizan je oba puta. Kapiten crno-belih Kevin Panter pogađa sa polu-distance.

1. minut – Branko Lazić pogađa na startu i to uz faul. Siguran je i sa linije penala. Pi Džej Doužer postiže prve poene za Partizan. Davidovac dolazi do lakih poena na obruču.

20.30 – Minut ćutanja za Milivoja Karalajića.

20.20 – Ovacije za košarkaše Partizana po izlasku na parket Arene pred treći meč sa Zvezdom

20.15 – Paklen doček za košarkaše Crvene zvezde.

Paklen doček za košarkaše Crvene zvezde
00:00
/
00:50

20.07 – Utakmici prisustvuje i Milan Gurović.

GurovićMarko Metlaš

19.54 – Pravdu večeras dele Uroš Nikolić, Milan Nedović i Josip Radojković.

19.25 – Džejms Naneli ipak neće nastupiti u večerašnjoj utakmici.

19.00 – U Arenu je stigao Naneli.

18.30 – Prvi meč Zvezda je dobila 85:82, dok je u drugom bilo 80:73.

18.27 – Treći meč imao je prilično burnu uvertiru, pošto je došlo do tuče između Džejmsa Nanelija i Stefana Lazarevića.

18.25 – Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećoj utakmici finala AdmiralBet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.