09.12.2023 u 15:37
0

CRVENA ZVEZDA-MLADOST: Gol Hvanga za završnicu Zvezde!

Trka za svetski rekord.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Luačana sa 3:1 (1:1) u okviru 18. kola Superlige Srbije.

Krenuo je šampion Srbije silovito ka golu gostiju, Hvang je u uvodnim minutima meča čak dva puta bio u prilici da zatrese mrežu, ali je oba puta bio neprecizan. Usledila je serija napada domaćih, Mladost se grčevito branila – u jednoj takvoj situaciji lopta je u ruku pogodila Varjačića, a sudija je pokazao na „belu tačku“ sa koje je u 8. minutu bio precizan Aleksandar Katai. Samo dva minuta kasnije na Marakani je došlo do izjednačenja – posle centaršuta Udovičića sa leve strane, lopta stiže u šesnaesterac u kojem je Sremčević bio na pravom mestu i glavom smestio loptu u mrežu Glazera.

Nastavila je Zvezda sa napadima, ređale su se šanse Hvanga, Kange, Bukarija i Kataija, ali je golman Stamenković blistao među stativama.

Mladost je nastavila da se brani i u drugom delu igre, ali nije uspela da zaustavi mladog Jovana Mijatovića koji u 68. minutu donosi crveno-belima novu prednost.

U nastavku igra se uglavnom odvijala pred golom Saše Stamenkovića, ali je mreža mirovala sve do 88. minuta kada se u strelce upisuje Hvang. Najskuplje pojačanje Zvezda postiže pogodak posle sjajne akcije Jovana Mijatovića koji mu je dodao loptu, a Korejac je snažnim udarcem smestio u gol.

TOK MEČA

2. POLUVREME

90+3. minut: Kraj meča! CRVENA ZVEZDA – MLADOST 3:1 (1:1)

90. minut – Igraće se još tri minuta

88. minut – HVANG!

83. minut – Igra se uglavnom odvija pred golom gostiju, ređaju se polu-šanse…

78. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Guzva pred golom Stamenkovića, Olajinka je šutirao, golman gostiju je loše zhvatio lotpu koja mu je ispala iz naručja, do nje je došao Kenžević, ali ništa od pogotka

68. minut – GOL! Mijatović za novu prednost domaćih!

61. minut – IZMENA KOD GOSTIJU: Mols je u igri, Veličković izašao

58. minut – Pokušava Lučić sa više od 20 metara, ali udarac je neprecizan

50. minut – Spajić je pokušao glavom, ali Stamenković lako hvata tu loptu

46. minut – TROSTRUKA IZMENA KOD ZVEZDE: Iz igre izlaze Mitrović, Mijailović i Bukari, a na terenu su Mijatović, Knežević i Nedeljković

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

47. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Katai je dobro gađao, ali pogotka nema

45. minut – Igraće se još dva minuta

41. minut – Lep napad Zvezde, ali Varjačić izbacuje loptu u aut – biće korner za goste

36. minut – Prekid na Marakani: Uroš Spajić je na zemlji, dobio je udarac u glavu, ukazuje mu se lekarska pomoć

31. minut – Još jedan pokušaj Zvezde, Bukari je pokušao glavom, ali ponovo brani Stamenković

27. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Hvang je bio u prilicu, ali Stamenković brani

25. minut – Crvena zvezda i dalje napada, ali ne nalazi rešenje za odbranu gostiju

17. minut – Zvezda ima inicijativu, ali se gosti odlično brane

10. minut: GOL! Sremčević posle centaršuta Udovičića glavom smestio loptu u mrežu i doneo izjednačenje na „Marakani“

8. minut – KATAI!

7. minut – PENAL ZA ZVEZDU! Lopta je pogodila u ruku jednog defanzivca Mladosti, gledaće se VAR, a Katai je već namestio loptu na „belu tačku“

6. minut – OPET HVANG! I opet je neprecizan – lopza završila pored gola

5. minut – ŠANSA ZA MLADOST! Veličković je bio na nekoliko metara od gola Glazera, ali se nije proslavio – slabo je šutirao, pa je čuvar mreže domaće ekipe imao lak zadatak

4. minut – KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Hvang se našao na samo par metara od gola gostiju, šutirao je, ali je njegov udarac izblokiran

16.00 – Meč je počeo!

SASTAVI:

Crvena zvezda: Glazer – Mitrović, Spajić, Dragović, Nikolić – Mijailović, Hvan – Bukari, Katai, Lučić – Olajinka. Trener: Barak Bahar.

Mladost: Stamenković – Ćirković, Dognimani, Leković, Milošević – Mirić, Udovičić, Varjačić, Veličković, Žunić – Sremčević. Trener: Tomislav Sivić.

Podsetimo, u utakmici protiv tima iz Lučana crveno-beli će imati priliku da obore rekord Real Madrida i zabeleže 122 utakmice bez poraza na stadionu “Rajko Mitić” u prvenstvenim deulima.

Zvezda je trenutno druga na tabeli sa 43 boda tri manje od vodećeg Partizana, dok je Mladost na petom mestu sa 25 bodova.