23.02.2024 u 19:16
0

UŽIVO: SRBIJA- FINSKA: POBEDA JE NAŠA!!!

MOŽETE PRATITI TEKSTUALNI PRENOS NA HAPPY PORTALU.

Košarkaši Srbije savladali su Finsku rezultatom 77:61 u utakmici 1. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025 godine.

Srbija je loše ušla i Finska je stekla 8 poena prednosti 5:13.

Tada je proradio šut za tri i Srbija trojom Marinkovića dolazi do prvog vođstva 17:15.

Prva četvrtina završena je rezultatom 17:20.

Velika borba viđena je u drugoj četvrtini.

Viđena je prava rezultatska klackalica, a Srbiju je nosio kapiten Luka Mitrović.

Na poluvreme se otišlo sa +2 36:34 za Srbiju.

U nastavku meča katastrofalan početak Orlova i Finska ponovo stiče prednost 41:48.

Tada na scenu stupaju Mitrović, Avramović i Petrušev za potpuni preokret i 58:51, pred poslednju deonicu.

U poslednjoj četvrtini prednost je samo rasla. Srbija je serijom 19:0 došla do + 16 67:51. Finska se potpuno raspala u tim momentima.

Najefikasniji kod Srbije bili su kapiten Luka Mitrović sa 19 i Aleksa Avramović sa 16 poena

U drugom meču ove grupe Danska je savladala Gruziju 75:69.

U narednom kolu ponedeljak Srbija gostuje Gruziji.

Četvrta četvrtina:

40. minut – Kraj pobeda Srbije 77:61!

39. minut – Avramović sa penala overava pobedu 74:57.

37, minut – Avramović prekida mini seriju Finaca 69:57.

35. minut – Mađuni pogađa iz kontre 67:55.

34. minut – Novi poeni Petruševa, 67:51 serija Srbije 19:0. Valtonen konačno postiže poene za Finsku sa penala 67:53.

32. minut – Razigrala se Srbija, Avarmović pogađa nakon lepe akcije 63:51

31. minut – Beslać pogađa za tri, Srbija ima dvocifrenu prednost 61:51.

Treća četvrtina:

30. minut – Avramović sa penala za kraj treće četvrtine 58:51.

29. minut – Petrušev se razigrao, pogađa nakon prodora.a onda iz okreta 54:51. A onda i Avramović krade loptu 56:51.

28. minut – Avramović krade loptu za izjednačenje 48:48, Finci traže tajm-aut.

26. minut – Avramović pogađa važnun trojku 45:48. Marinković ponovo polovičan sa penala 46:48.

25. minut – Marinković pogađa jedno bacanje 42:48.

24. minut – Srbija je već izašla iz bonusa, Mađuni na linija penala. Pešić nema kud, novi tajm-aut. Mađuni ne greši 39:48. Mitrović jedini raspoložen 41:48.

23. minut – Muči se Srbija, Finci igraju bez respekta 39:44. Madsen sa penala ne greši 39:46.

22. minut- Valtonen nova trojka, pa ponovo sjajni Mitrović uz faul 39:39

21. minut – Valtonen postiže prve poene u nastavku 36:36.

Srbija je loše ušla i Finska je stekla 8 poena prednosti 5:13.

Prva četvrtina završena je rezultatom 17:20.

Viđena je prava rezultatska klackalica, a Srbiju je nosio kapiten Luka Mitrović

Na poluvreme se otišlo sa +2 36:34 za Srbiju.

Druga četvrtina:

20. minut – Salin pogađa 36:34. Srbija na odmor odlazi sa +2.

19. minut – Fantastični Luka Mitrović 36:32, Finci traže novi tajm-aut.

18. minut – Salin pogađa novu trojku 30:32. Pešić ponovo traži tajm- aut.

17. minut – Davidovac pogađa uz faul nakon odbitka 30:26. Rantanen vraća za tri 30:29.

16.minut – Sjajni Mitrović njegov već 10 poen, 27:24. Jantunen pogađa sa penala 27:26

15. minut – Palmi realizuje oba bacanja. Raspoloženi Mitrović novi poeni 25:24.

14. minut – Jantunen postiže prve poene u drugoj deonici za Finsku. Đurišić fauliran za tri, pogađa dva.

13. minut – Sjajna asistencija Đurišića za Davidovca i efektan poen 21:20.

12. minut – Finska promašuje dve otvorene trojke.

11. minut – Beslać siguran sa penala 19:20.

10. minut – Jankunen pogađa za kraj prve četvrtine 17:20.

9. minut – Vanja Marinkovič pogađa trojku za prvo vođstvo Srbije 17:15. Tajm -aut Finska. Valtonen pogađa za tri 17:18.

8. minut – Trojka Avramovića, mini serija Srbije 14:15.

7. minut – Mitrović pogađa dva penala, njegovih šest poena 9:13. Madsen swe ubacio u reket i poentirao 9:15.

6. minut – Finska povećava prednost sa slobodnih bacanja. Mitrović pogađa uz faulpromašuje dodatno bacanje 7:13.

5. minut – Mitrović pogađa nakon okretaSalin postiže drugu trojku za Finsku 5:11.

4. minut – Mađuni pogađa trojku uz faul, Pešić reaguje tajm-automMađuni pogađa i dodatno bacanje 3:8

3. minut – Gudurić postiže prve poene za Srbiju na meču trojka. Vraća Mađuni za dva 3:4

1. minut – Jakunen postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut – Utakmica je počela.

Srbija kreće u petorci Jaramaz, Marinković, Gudurić, Mitrović, Petrušev.

– Hala „Aleksandar Nikolić“ ispunjena je do poslednjeg mesta.

Reprezentacija Srbije počinje put u kvalifikacijama za Evrobasket

🇷🇸 Srbija kreće u borbu za plasman na @EuroBasket #MakeYourMark #EuroBasket pic.twitter.com/GeIRSH8kNK

— Košarkaški savez SRB (@KSSrbije) February 23, 2024

Košarkaška reprezentacija Srbije nakon osvojenog srebra na Mundobasketu ima novi zadatak pred sobom. Ovoga puta Orlovi moraju da izgrade svoj put ka Evrobasketu koji je na programu iduće godine, a prvi rival biće selekcija Finske u Pioniru (20.00).

Selekcija Srbije je ogroman favorit u ovom meču, što su rekle i kvote pred ovaj meč, međutim, treba istaći i da je selektor Svetislav Pešić imao određene muke jer nije mogao da računa na sve svoje igrače za ovaj duel.