Izvor: happybsc
17.08.2023 u 14:39
0

DAMIR MIKEC OSVOJIO SREBRO: Predsednik Vučić čestitao osvajanje medalje !

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je danas srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na Svetskom prvenstvu u Bakuu. Mikecu je to treća pojedinačna medalja na svetskim prvenstvima, a prethodne dve je osvojio u neolimpijskoj disciplini MK pištolj slobodnog izbora (zlato i srebro).

Mikec je olimpijsku normu izborio početkom godine, pošto je osvojio titulu prvaka Evrope.

Mikecu je ovo treća pojedinačna medalja na svetskim prvenstvima, a prethodne dve je osvojio u neolimpijskoj disciplini MK pištolj slobodnog izbora (zlato i srebro). Mikec je u kvalifikacijama osvojio četvrto mesto, ali je u finalu stigao do srebrne medalje

ZVEZDA NAPRAVILA VELIKI TRANSFER: AZAROV u Šahtjoru za 3 MILIONA EVRA!

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Boven Čang, dok je bronza pripala Kirilu Kirovu iz Bugarske.

Srbija je u ovoj disciplini imala još dvojicu takmičara. Dimitrije Grgić je u kvalifikacijama osvojio 61. mesto, dok je Duško Petrov bio 65. Srbija je na kraju u ekipnoj konkurenciji osvojila deseto mesto.

Medalja u pojedinačnom takmičenju na SP je jedino odličje vazdušnim pištoljem koje mi je nedostajalo u karijeri. Presrećan sam što sam ispunio cilj, osvojio medalju koju sam mnogo želeo. Sem toga, to sam postigao na strelištu koje mnogo volim i na kome sam ostvario mnogo uspeha od 2015. godine kada sam ovde u Bakuu postao šampion Evropskih igara i vazdušnim i malokalibarskim pištoljem-, izjavio je Mikec posle finala. Mikec je olimpijsku normu izborio početkom godine, pošto je osvojio titulu prvaka Evrope.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas strelcu Damiru Mikecu na osvojenom srebru na Svetskom prvenstvu u Bakuu.

Srdačne čestitke našem Damiru Mikecu na osvojenom srebru na Svetskom prvenstvu u Bakuu! Ponosni smo na ovaj Vaš veliki uspeh, koji pokazuje da Srbija ima dostojne šampione za najviša odličja u svetskom sportu. Hvala, Damire-, napisao je Vučić na društvenoj mreži X (Tviter).