
Foto: Tanjug/Sava Radovanović
MINISTAR DAČIĆ I LUKA GORI: Sastanak sa italijanskim ambasadorom o produbljivanju saradnje dve zemlje
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić sastao se danas sa ambasadorom Italije u Republici Srbiji Lukom Gorijem.
Sagovornici su izrazili zainteresovost za dalje produbljivanje sveukupne saradnje i strateškog partnerstva dve zemlje.
PPV i MSP Dačić istakao je da će istom nesumnjivo doprineti skoro održavanje Četvrte zajedničke sednice dve vlade, kao i Poslovni forum Srbija – Italija, koji će se održati 21. marta u Beogradu.
Ambasador Gori rekao je da će se Poslovni forum Italija – Srbija fokusirati na tri sektora – energetsku i zelenu tranziciju, poljoprivredu i agritehnologiju i infrastrukturu. Istakao je da su to tri glavna sektora u koja Italija želi da investira i preko njih dalje razvija partnerstvo sa Srbijom.
Takođe je pomenuo još jedan veoma važan skup koji će se održati u maju, Sajam poljoprivrede u Novom Sadu, gde će Italija biti zemlja-partner sajma, kada će
mnoge kompanije doći kako bi uspostavile i razvile ekonomske odnose sa Srbijom.
Šef srpske diplomatije Dačić izrazio je zahvalnost Italiji na kontinuiranoj i snažnoj podršci evropskom putu Srbije.
Sagovornici su razmenili mišljenje o situaciji na Kosovu i Metohiji i saglasili se da je nastavak dijaloga jedini i pravi put za postizanje održivog dogovora.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

SASTANAK NA MARGINI: Ana Brnabić razgovarala sa predsednicom kiparskog parlamenta

PREDSTAVLJAO SAM NAŠU ISTORIJU: Vučić sumirao proteklu nedelju provedenu u Rusiji
