Izvor: HAPPYBSC
10.02.2024 u 15:46
0

PARTIZAN KROZ IGLENE UŠI: Razbijene glave, prekidi, skandiranje protiv uprave i čaroban gol Saldanje za pobedu Partizana u Ivanjici

Fudbaleri Partizana savladali su Javor na gostovanju 1:0 u 20. kolu Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana došli su do pobede nad Javorom u Ivanjici (1:0) u prvom kolu prolećnog dela šampionata Superlige Srbije, a 20. ukupno

Partizan se učvrstio na prvom mestu na tabeli sa 50 bodova, četiri više, ali i utakmicom više u odnosu na Crvenu zvezdu.

Nije ovo bila utakmica sa velikim brojem prilika. Tek po jedan šut na obe strane viđen je u prvom poluvremenu, i nijedan u okvir gola.

Izuzetno fizički zahtevno je bilo prvo poluvreme.

Bilo je nekoliko prekida zbog povreda. Najpre je kapitenu Partizana, Svetozaru Markoviću pukla arkada nakon sudara glavama, te mu je lice krvarilo.

Potom je Bubakari Ture morao da napusti igru u 33. minutu jer je i njemu krvarila glava, što je bio veliki problem za Javor.

Razliku je napravio sjajan gol koji je postigao Mateus Saldanja.

Partizan je izveo aut, Nemanja Nikolić je glavom nabacio loptu za Saldanju koji se ušetao u kazneni prostor i postigao prvi, a kasnije se ispostavilo i jedini gol na utakmici.

U nastavku je Partizan rutinski čuvao prednost i došao do važne pobede.

Stadion: Gradski stadion Ivanjica

Sudija: Milan Ilić

Javor: Manojlović, Dolmagić (od 80. minuta Mićić), Kopitović, Leandro (od 56. minuta Obradović), Miletić, Bosić, Petrović, Dukure (od 33. minuta Marjanović), Milošević, Gojković, Lue (od 57. minuta Ratković)

Partizan: Jovanović, Stojković, Filipović, Marković, Antić, Ovusu, Zahid, Kalulu (od 61. minuta Severina), Natho (od 61. minuta Nikolić), Trifunović (od 76. minuta Stjepanović), Saldanja (od 80. minuta Šehović)

KRAJ! Pobeda Partizana 0:1

15:59

Igraće se još četiri minuta

Toliko će se igrati u sudijskoj nadoknadi.

15:56

89′ Nova šansa

Milan Obradović je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola Partizana i nije došlo do izjednačenja.

15:51

84′ Ofsajd

Bila je šansa za Javor, a onda se oglasio pomoćni sudija i dosudio ofsajd domaće ekipe

Javor – Partizan 0:1 (Saldanja 62)

15:45

76′ Partizan sa igračem manje

Nikola Antić je dobio drugi žuti karton zbog malopređašnjeg starta.