05.10.2023 u 11:54
0

ĐERE PORAŽEN NA STARTU U ŠANGAJU

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Šangaju.

Teniser iz Sente je posle 137 minuta igre poražen od Australijanca Rinkija Hiđikate, 7:6 7:5.

Ipak, trebe reći da Laslo ponovo nije bio sasvim spreman, tokom drugog seta, pri vođstvu Japanca od 3:2, morao je da zatraži medicinsku pauzu.

Žalio se na povedu donjeg dela leđa, pa je fizioterapeut morao da ga izmasira.

U početnom setu, Đere je gotovo u svakom servis gemu protivnika imao šansu za brejk.

U trećem, sedmom i devetom gemu nije uskoristio ukupno pet brejk lopti, dok je spasao set loptu na svoj servis u 12. gemu i izborio taj-brejk.

Tu je Hiđikata bio bolji, stigao je do 7:4.

U drugom setu, Hiđikata je napravio brejk u trećem gemu, a potom stigao do 3:1.

Laslo je pokušao da se vrati, imao je na 4:3 dve brejk lopte, ali nije ih iskoristio.

Na 5:4, Đere je uspeo da se vrati brejkom i dođe do 5:5, ali opet nije izdržao.

Hiđikata je stigao do ribrejka za 6:5, a potom odservirao za 7:5 i pobedu.

Hiđikata u narednom kolu igra protiv četvrtog nosioca, Grka Stefanosa Cicipasa.