Izvor: kurir.rs
11.01.2024 u 22:42
0

HEROJSKA POBEDA ZVEZDE U MILANU: Crveno-beli prošli kroz pravi PAKAO, magični Teodosić i Gedraitis UTIŠALI Forum

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Milano u utakmici 21. kola Evrolige rezultatom 62:76

Crveno-beli su odigrali fantastično prvo poluvreme. Od starta su ušli sa velikom energijom. Početak meča je bio izjednačen. a onda neverovatan hendikep za Zvezdu. Hajns je u istom minutu povredio Mitrovića, Nedovića i Tobija. Ipak to kao da je dodatno stimulisalo crveno-bele koji su sa tri uzastopne trojke stigli do prednosti 15:23.

Prednost je konstatno rasla , istakli su se sjani Teodosxič sa asistencijama, Gedraitis i Bolomboj za 31:47 na poluvremenu. Zvezda je loše ušla u nastavak meča, Armani je serijom 9:0 za čas prepolovio prednost. Crveno-beli su se potom konsolidovali i pred poslednju deonicu imali +10 47:57. U četvrtoj deonici Armani je pretio, ali je Zvezda uspela da odbije sve nalete i zabeleži veliku pobedu.

Utakmica je obilovala sa mnogo faulova gde pogotovo prednjačili igrači domaćeg tima. Nakon ovog meča oba tima imaju skor od 9 pobeda i 12 poraza.

Treća četvrtina:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Teodosić stavlja tačku na ovu utakmicu 62:74.

39. minut – Hol poentira nakon prodora, a onda Gedraitis pogađa uz faul na asistenciju Teodosića 62:71

38. minut – Hanga postiže poene nakon floutera 58:68. Portolani siguran sa penala 60:68.

36. minut – Fojtman pogađa nakon kontre 58:66.

35. minut- Teodosić mnogo važna trojka 56:66.

34. minut – Važni poeni Hange, a potom Gedraitis iz kontre 54:63. Potom Flakadori za tri 56:63

33. minut – Pogađa Nejpir nakon prodora 54:59.

32. minut – Hajns pogađa nakon ofanzivnog skoka 52:59.

31. minut – Gedraitis poentira iz koraka, ali sjajni Portolani 50:59.

30. minut – Kraj treće četvrtine 47:57

28. minut – Jago pogađa za tri 42:57.

27. minut – Bolomboj siguran sa penala 42:54.

26. minut – Pojters pogađa iz reketa 42:52.

24. minut – Teodosić sa penala postiže prve poen za Zvezdu u nastavku 40:48. Bolomboj poentira, a onda i Mitrović iz kontre 40:52.

23. minut – Poentira i Meli iz kontre tajm – aut Sferopulos 40:47.

22. minut – Pojters vezuje četiri poena 38:47

21. minut – Pogađa Meli za tri 34:47

Crveno-beli su odigrali fantastično prvo poluvreme.

Od starta su ušli sa velikom energijom. Početak meča je bio izjednačen. a onda neverovatan hendikep za Zvezdu. Hajns je u istom minutu povredio Mitrovića, Nedovića i Tobija.

Ipak to kao da je dodatno stimulisalo crveno-bele koji su sa tri uzastopne trojke stigli do prednosti 15:23

Druga četvrtina:

20. minut – Bolomboj sjajno poentira. Hajns siguran sa penala. Bolomboj fantastično zakucava 31:47 na poluvremenu.

19. minut – Gedraitis siguran sa penala njegov 15 poen, Nejpir polovičan sa druge strane 26:41 Nedović se vratio na parket,alimodmah i izašao izgleda neće moći da nastavi meč. Mitrović pravi sjajnu fintu, pogađa uz faul promašuje dodatno bacanje. Tonut pogađa iz kontre 29:43.

18. minut – Mitrović siguran sa penala, Tonut pogađa za tri, 25:41

17, minut – Hol pogađa oba slobodna bacanja, potom Gedraitis uz faul 19:35. Potom pravi sjajnu blokadu, a onda postiže nove poene. Portolani trojkom prekida seriju Zvezde 22:37.

16. minut – Teodosić nova maestralna asistencija za Gilespija 17:32.

15. minut – Serija promašaja, Zvezda nije realizovala čistun kontru i dve otvorene trojke.

13. minut – Nestvarna asistencija Teodosića i trojka Davidovca 17:28. Nakon novog tajm-auta Mesine , fauliran Gedraitis, pogađa oba penala 17:30.

12. minut – Teodosić fauliran pri šutu za tri, pogađa dva bacanja. 17:25.

11. minut – Portolani poentira iz naskoka 17:23

KAKAV HAOS! ZVEZDA OSTALA BEZ 3 IGRAČA! Za sve kriv JEDAN ČOVEK!

Prva četvrtina:

10. minut – Nova trojka Gedraitisa 15:23, na kraju prve četvrtine.

9. minut – Zvezdu ipak ovo nije uzdrmalo najpre Hanga , a potom i Gedraitis postižu dve vezane trojke 15:20. Mesina traži tajm – aut

8. MINUT – Neverovatno šta se dešava. Najpre se Mitrović sudario sa Hajnsom dobio je žestok udarac u glavu. Nedović poentira pa se i on sudario sa Hajnsom gde je izgubio vazduh. A onda nakon skoka sa takođe Hajnsom nezgodno je pao i Tobi sva trojica su morala napolje, 15:14

7. minut – Nedović sjajno čita akciju Milana, seče loptu i pogađa iz kontre. Flakadori poentira posle prodora 13:12

6. minut – Nedović pogađa sa distance, prvi televizijski tajm aut 11:10.

5. minut – Nejpir postiže trojku za prvo vođstvo Milana, Jago siguran sa penala. Raspoloženi Pojters nezaustavljiv 11:8.

4. minut – Nedović poentira nakon prodora. Ilić promašuje oba penala. Pojters to kažnjava novim zakucavanjem 6:6.

3. minut – Hol nakon prodora postiže prve poena za domaćina. Bolomboj sjajan u reketu. Hojters zakucava sa druge strane 4:4.

1. minut – Bolomboj postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut – Utakmica je počela

Zvezda kreće u petorci, Jago, Nedović, Lazić, Ilić Bolomboj

– Sjajna vest za Zvezdu je da se jedan od najboljih igrača Luka Mitrović opravio od povrede i nalazi se među 12.

UOČI MEČA:

Zvezda trenutno deli 13. mesto sa Bajernom i ima osam pobeda i 12 poraza. Milano ima pobedu više i nalazi se na 12. mestu.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos očekuje reakciju svog tima nakon poraza od Asvela u utorak.

„Igramo protiv ekipe koja je pokazala konstantnost u svojim igrama i odbrambeno i napadački. To posebno važi za utakmice koje su igrali kod svoje kuće. Moramo da odigramo znatno bolje i individualnu i timsku odbranu kako bi uopšte došli u priliku da dođemo do rezultata na ovoj utakmici“, rekao je Sferopulos.

Slično razmišlja i kapiten Branko Lazić.

„Sve moramo bolje nego u odnosu na prethodnu utakmicu. U seriji smo gostovanja, i druga utakmica u duplom kolu uvek ima dodatnu težinu. Moramo da odigramo čvršće u odbrani, kako bi došli do povoljnog rezultata“