Izvor: Happy BSC Portal
03.12.2023 u 20:39
0

ZVEZDA SA POLA GASA RAZBILA CIBONU: Crveno beli ubedljivi pred turneju po Španiji (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu rezultatom 84:56 u utakmici 10.kola ABA lige.

Pitanja pobednika nije se postavljalo ni jednog momenta. Cibona je odolevala u prvoj četvrtini, ali Zvezda je potom dodala i gas na poluvremenu je već bilo +17, 46:29. U drugom poluvremenu crveno -beli su samo uvećavali prednost i štedeli snagu za predstojeće duele u Španiji sa Valensijom i Baskonijom.

Njabolji i najefikasniji igrač Zvezde na ovom meču bio je Majk Tobi sa 23 poena. Zvezda je ovom pobedom sačuvala lidersku poziciju na tabeli sa skorom 9-1. Cibona je na desetom mestu sa 3-7.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

– Igramo protiv na terenu dobro organizovanog tima. Cibona je ekipa koja igra jako dobru timsku košarku i sa naše strane moramo da budemo spremni da odigramo čvrstu utakmicu protiv Cibone – rekao je grčki stručnjak.

CRVENA ZVEZDA – CIBONA

ČETVRTA ČETVRTINA

39. minut – Lazarević poentira 84:53

37. minut – Sjajni Tobi nova trojka, njegov 21 poen 78:49

36. minut – Dobra sekvenca Stefana Lazarevića. Posle polovičnog učinka sa linije penala Zvezdin krilni košarkaš krade loptu gostima i sa parketa asistira za lake poene Tobija – 75:49. Posle 36 minuta košarke u Areni Zvezda vodi 75:49, pošto su gosti promašili dva uzastopna šuta za tri poena.

34. minut – Zvezda je u seriji 6:0 i posle četiri vezana poena Tobija dolazi do 25 poena viška – 70:45. Jago čuva crveno-belima najveći plus posle poena Buljana – 72:45.

32. minut – Promašenim trojkama Perasovića j Jaga otvoren je četvrti kvartal – 61:43. Posle dva promašena penala na kraju treće deonice, Ilić ubacuje van linije 6.75 prve svoje poene na meču – 64:43. Proleta vraća Cibose ispod 20 poena zaostatka – 64:45.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut – Teodosić prekida mini poenterski post Zvezde trojkom,  potom do lakih poena dolazi i Jago – 61:39. Na kraju treće četvrtine Zvezda vodi 61:43.

29. minut – Jago pogađa u kontri 61:39

28. minut – Skoro dva minuta se igralo bez poena na obe strane. Sa 2+1 Mustapića ulazi se u završna dva minuta pretposlednje deonice – 56:39.

26. minut – Trojkama Giedraitisa i Lazića Zvezda na polovini treće deonice prvi put na meču ima preko 20 poena prednosti – 56:34. Lazić je promašio trojku na plus 22, pa na drugoj strani Perasović smanjuje prednost crveno-belih – 56:36.

24. minut – Novim poenima Simonovića Zvezda se vraća na dosad najvećih plus 19. Na drugoj strani Perasović dolazi do 2+1 iz trećeg uzastopnog napda Cibosa. Dva uzastopna ofanzivna skoka gostiju žestoko su naljutila Sferopulosa – 50:34.

22. minut – Drugo poluvreme otvoreno je poenima Mustapića iz ofanzivnog skoka – 46:31. Bez koša su crveno-beli dva minuta u nastavku meča, ali su Cibosi postigli samo jedan koš. Na isteku 22. minuta Zvezda vodi 48:31 posle poena Simonovića.

Druga četvrtina:

25. minut – Nova trojka, Gedraitis 53:34

23. minut – Simonović pogađa nakon prodora 48:31

20. minut – Stajin ubacuje još jednu trojku za goste u završnici prvog poluvremena – 44:27. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 46:29.

18. minut – Tobi ubacuje dugu dvojku, potom i trojku. Zvezda je na isteku 17. minuta na maksimalnih 39:21. Buljan uzvraća trojku. U završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli ulaze sa plus 18 posle trojke Jaga – 42:24.

16. minut – Između četiri vezana poena Mitrovića trojku za goste ubacuje Mustapić – 34:21 na isteku 16. minuta igre.

14. minut – U seriji promašaja za tri poena su Cibosi, bez koša su više od tri minuta u drugoj deonici. Tobi to kažnjava trojkom za prvo dvocifreno vođstvo Zvezde na meču – 28:16. Poenterski post gostiju sa poludistance prekida Majcunić – 28:18. Tobi je postigao svih devet poena crveno-belih u dosadašnjem toku druge deonice, gosti traže novi minut odmora – 30:18, 14. minut.

12. minut –Druga deonica otvorena je izgubljenom loptom crveno-belih (šest u dosadašnjem toku meča). Na drugoj strani revanširaju im se gosti na isti način. Prve poene u nastavku meča sa poludistance ubacuje Tobi – 23:16. Novi poeni Tobija za novo najveće vođstvo Zvezde – 25:16.

Prva četvrtina:

10. minut – Bošnjak pokazuje zavidnu leđnu tehniku i dolazi do lakih poena u završnici prve četvrtine – 19:16. Mini seriju Zagrepčana sa dva ubačena bacanja prekida Lazarević. Na kraju prve četvrtine Zvezda vodi protiv Cibone – 21:16.

8. minut – Luka Mitrović vezuje sedam poena za najveće vođstvo crveno-belih u dosadašnjem toku meča. Strateg Cibone mora da traži prvi minut odmora u 8. minutu – 17:11. Lazarević postiže koš, ali gazi liniju za tri poena. Stajin trojkom prekida seriju Zvezde 9:0 – 19:14.

7. minut – Luka Mitrović u seriji 7 poena već 17:11

6. minuta – Proleta je bio polovično precizan sa linije penala, a na drugoj strani Mitrović zakucavanjem u kontri vraća prednost na Zvezdinu stranu na polovini uvodne deonice – 12:11.

5. minut – Proleta je bio polovično precizan sa linije penala, a na drugoj strani Mitrović zakucavanjem u kontri vraća prednost na Zvezdinu stranu na polovini uvodne deonice – 12:11.

4. minut – Poenima Prolete iz reketa Cibona prvi put na meču vodi 10:8. Samo za trenutak, pošto je na drugoj strani Bolomboj zakucao za izjednačenje.

3. minut – Gedraitis i Proleta šuterski raspoloženi 8:8

2. minut – Gedraitis pogađa prvu trojku na meču 5:2. Sjajno su šuterski raspoloženi Giedraitis i Proleta na startu meča. Ubacili su po dve vezane trojke 8:8.

1. minut – Utakmica je počela