Izvor: kurir.rs
21.01.2024 u 19:45
0

ZVEZDA ISKALILA SAV BES PROTIV PANTERA: Crveno-beli ubedljivo pobedili FMP

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u utakmici 17. kola ABA lige rezultatom 87:54.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 15:2, dok je FMP tek 12 sa pet pobeda i 12 poraza. Najefikasniji kod Zvezde bili su Lazić i Jago sa 17 poena.

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog mometa. Zvezda je odlično ušla u meč i brzo stekla ubedljivu prednost 20:4.

FMP je uspeo da se vrati i u drugoj četvrtini i priđe na -4 35:31. Ipak već do poluvremena Zvezda je vratila dvocifrenu prednost 46:32.

Meč je prelomljen u trećoj deonici koja je završena rezultatom 64:46.U poslednjoj deonici prednost crveno-belih je konstatno rasla do maksimalnih +35.

Četvrta četvrtina:

39. minut – I Smart je dvocifren 83:50.

37. minut – I Gilespi pogađa 78:50

36. minut – Smart u seriji vezuje 5 poena 76:50.

33. minut – Nova trojka Branka Lazića, njegova četvrta i 17 poen na meču 69:46.

Treća četvrtina:

30. minut – Kraj treće četvrtine 64:46.

28. minut – Gedraitis siguran sa penala 62:44.

26. minut – Nova trojka Jaga 59:44.

25. minut – Sjajno zakucavanje Mitrovića na asistenciju Jaga 56:44.

24. minut – Lep potez Mitrovića i laki poeni 51:37.

22. minut – Raspoloženi Jago, 48:34.

Druga četvrtina:

20. minut – Brazilac siguran i za tri 43:32. A potom Davidovac za kraj prvog poluvremena nova trojka 46:32.

19. minut – Jago pogađa oba bacanja 40:32.

17. minut – Treća trojka Branka Lazića 38:31.

16. minut – Opet Subotić sjajan u reketu, a potom Mitrović sa druge strane 35:27.

14. minut – Fantastično zakucavanje Subotića uz faul 30:22.

13. minut – Smart pogađa sa poludistance 30:19.

12. minut – Roberts pogađa svoju prvu trojku 28:16.

Prva četvrtina:

10. minut – Sjajna akcija i poeni Tobija 26:10.

9. minut – Hanga siguran sa penala, crveno-beli ubedljivi 24:8.

7. minut – RaspoloženI Lazić nova trojka 18:4.

6. minut – Zvezda već ima dvocifrenu prednost, Lazić pogađa za tri 15:4. FMP traži tajm -aut.

5. minut- Gedraitis vezuje dve trojke 10:4.

3. minut – Ognjen Kuzmić doskorašnji igrač Zvezde se sjajno snašao u reketu 4:4.

1. minut – Luka Mitrović nakon ofanzivnog skoka postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut – Utakmica je počela

– Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za nedavnog preminulog legendarnog srpskog trenera i košarkaša Dejana Milojevića.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju FMP u u utakmici 17. kola ABA lige

Zvezda se nalazi na prvom mestu sa 14 pobeda i dva poraza, dok je FMP na 12. poziciji sa skorom 5-10.

Uprkos tabeli trener crveno-belih Janis Sferopulos izuzetno je oprezan pred ovaj meč.

„FMP je tim koji se značajno promenio od naše prve utakmice u prvom krugu. Sada je tu novi trener i mnogo novih igrača, što znači da ćemo morati da budemo spremni da igramo protiv tima koji će se sigurno boriti nekom novom energijom“, rekao je Sferopulos.