Izvor: HAPPBSC/MOZZART
20.04.2024 u 17:20
1

Igralo se ukupno 111 minuta, a Crvena zvezda je posle preokreta i dva penala uspela da slavi u 173. večitom derbiju.

Meč je počeo u izuzetno visokom ritmu. Dva gola u prvih 15 minuta i sijaset prilika uz to. Crvena zvezda imala veći posed lopte, međutim, Partizan je bio konkretniji. Dobru priliku je imao Goh u 28. minutu, međutim, pogodio je „samo“ stativu.

Posle toga su crveno-beli uspostavili kontinuitet napada i preuzeli inicijativu, Bukari je imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio u nadoknadi prvog poluvremena kada mu je Krunić odbranio u situaciji „jedan na jedan“.

Drugo poluvreme je počelo, a Ksander Severina je 11 minuta po početku postigao spektakularan gol i doveo Partizan u novo vođstvo. Zvezda je napadala, stvarala prilike, Katai je uspeo da izjednači u 69. minutu, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Šerifa Endiaja.

Delovalo je da će Partizan doći do pobede, ali je crno-bele osujetio Šerif Endiaj golom u 89. minutu za 2:2. Nastavili su crveno-beli sa napadima, Bukari je u šestom minutu nadoknade protutnjao pored Antića, a defanzivac Partizana ga je nesmotreno oborio i Pavle Ilić je ponovo pokazao na penal. Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost i u dubokoj nadokadni je savladao Krunića za veliki preokret na stadionu „Rajko Mitić“.

Bilo je uzburkano pred početak derbija u Partizanu, pošto je Albert Nađ, koji je prvobitno trebalo da vodi ekipu, završio u bolnici, međutim, stigao je 20 minuta pre početka utakmice na stadion i ipak će biti u stanju da vodi ekipu sa klupe.

Do kraja prvenstva ostalo je još sedam utakmica, zaključno sa derbijem, što znači 21 bod. Matematički neće biti sve odlučeno ni posle današnjeg derbija, ali će mnogo toga biti jasnije.

Novi problem za crno-bele uoči 173. večitog derbija, mada Nađ možda i stigne na utakmicu
Prvo nije hteo, pa je ipak pristao, na kraju –pitanje da li će moći? Jer Albert Nađ je uoči 173. večitog derbija Partizana i Crvene zvezde završio u – Urgentnom centru.

Kako saznajemo iz bolničkih izvora, razlog su problemi za bubregom zbog kojih je na trenutak izgledalo kao da Nađ neće moći da nadomesti odsustvo suspendovanog Igora Duljaja.

Umesto njega, u protokolu je trebalo da kao prvi trener bude zaveden Bojan Zavišić, drugi pomoćnik šefa struke. Da bi se zatim pojavila informacija da će Nađ ipak biti uz aut-liniju.

Ova utakmica igra se u ovkiru prvog kola plej-ofa Superlige Srbije. Zvezda je lider na tabeli sa 77 bodova, dok je Partizan drugi sa 70.

Crvena zvezda – Partizan

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Pavle Ilić;

Crvena zvezda: Glazer – Rodić, Spajić, Dragović, Mijailović – Stamenić, Kanga, Hvang, Bukari, Ivanić – Endijae;

Partizan: Krunić – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Ovusu, Kastiljo, Zahid, Goh, Severina – Baždar;

Crvena zvezda – Partizan 1:2

20:08

100′ Poslednje promene crveno-belih na derbiju

Kraso i Milunović su u igri umesto Šerifa i Bukarija.

20:08

90+13. minut: Natho iz slobodnjaka samo u „živi zid“

Bibars Natho je imao priliku iz slobodnog udarca, međutim, dobro je stajao „živi zid“ i blokirao mu udarac.

20:01

90+6. minut: Još jedan penal za Zvezdu!

Sudija Pavle Ilić je ponovo pokazao na belu tačku. Bukari je prošao, a Antić ga je nesmotreno oborio.

19:54

90′ GOL, ponovo se čeka VAR

Pogodio je Endijae, ali će se zbog potencijalnog ofsajda i faula čekati potvrda gola.

19:51

85′ Kakvi promašaji Zvezde

Imala je Zvezda nekoliko šansi u praktično istom napadu, prvu je otklonio Krunić, drugi put se isprečila stativa, a treću jeupropastio Bukari koji je gađao pored gola u situaciji dok je golman Partizana bio na travi.

19:43

80′ Čeka nas drama

Nekoliko izmena i novi prekid zbog povrede učinili su da opadne ritam utakmice koja će se minimalno igrati još 10 minuta.

19:36

71′ Ofsajd!

Nakon VAR provere ustanovljeno je da je Endijae bio u ofsajdu i gol je poništen.

19:35

70′ Čeka se VAR provera

Ipak će morati VAR da radi, čeka se potencijalni ofsajd koji je prethodio golu.

19:34

69′ GOL Zvezda izjednačila

Odbranio je dva strašna pokušaja Endijaea Krunić, ali se lopta odbila do Kataija koji je sa dva metra poslao u mrežu Partizana.

19:28

59′ Sudar, Kastiljo na travi

Stamenić je poslao loptu sa boka, a Šerif gađao glavom. Ipak, na mestu je bio Krunić. U tom trenutku je rukom je udario Kastilja u glavu i on će zbog toga morati da napusti teren.

19:20

56′ GOL Partizan ponovo vodi

Severina je sjajno pogodio i ovo je novi šok za Zvezdu koja nije uspela da iskoristi šanse do ovog momenta. Sjajno je pogodilo desno krilo crno-belih. Asistenciju je upisao Zahid.

19:09

46′ Počelo je drugo poluvreme

18:54

45′ Kraj prvog poluvremena

18:53

45+1′ Krunić heroj, Bukari ponovo promašio

Imao je Bukari ponovo 1 na 1 sa Krunićem, ali je golman Partizana uspeo da odbrani i sigurno je u ovom momentu heroj crno-belih.

18:52

45′ Jedan minut nadoknade

18:50

Nove čarke na tribinama

Nova gužva se stvorila na tribinama Marakane, obezbeđenje komunicira radio vezom, ali zbog čega još uvek nije poznato.

18:47

39′ Prvi žuti karton

Ovusu je oštrim startom dao povod Pavlu Iliću da prvi put danas izvadi žuti karton iz džepa.

18:43

37′ Bukari umalo, ostaje nerešeno

Odbila se lopta do Bukarija u kaznenom prostoru nakon karambola. Napravio je mali slalom, ali šutirao pored gola.

18:41

31′ Ivanić propušta dobru šansu

Uspeo je Ivanić da pobegne Stojkoviću i potom uputi udarac, ali samo pored gola. Imao je prostora da uposli Šerifa ili Samenića, ali to nije uradio.

18:35

28′ Stativa za Partizan!

Pokušao je Goh da iznenadi Glazera, šutirao je snažno i pogodio desnu stativu. Zvezda je imala priliku da izvuče brzu kontru, ali su vezisti Partizana to zaustavili.

18:31

26′ Partizan napada

Partizan je ponovo imao dva vezana udarca iz ugla, ali i ovaj put prekid nije doneo željeni ishod crno-belima.

18:28

21′ Šansa za Zvezdinog napadača

Endijae je iz prve gađao na centaršut bukarija sa desnog boka, ali je poslao loptu preko prečke.

18:25

Incidenti na južnoj tribini

Pogledajte incident ispred južne tribine nakon koga je upaljena i jedna zastava.

18:22

16′ GOL Zvezda izjednačila

Pogodio je Gelor Kanga sa bele tačke i doneo je ekspresni egal na večitom derbiju.

18:20

14′ Penal za Zvezdu

Mirko Ivanić je stigao prvi do lopte, srušio ga je Krunić i imaće priliku Zvezda da ekspresno izjednači.

18:16

11′ GOL Vodi Partizan

Brza i tačna akcija Partizana koju je realizovao Samed Baždar, posle asistencije Severine. Partizan je šokirao Zvezdu na Marakani.

18:12

6′ Prva šansa za Zvezdu

Kombinovali su Hvan i Ivanić koji su iz brze tranzicije stvorili šansu za Stamenića. Mladi vezista je imao niz opcija, ali je izabrao najlošiju i traljavim pokušajem protraćio priliku koja je obećavala.

18:10

4′ Crno-beli opasniji

Posle prvog kornera Partizan je iznudio i drugi, ali naredni udarac iz ugla nije predstavoljao opasnost po crveno-bele.

18:09

Bakljada „delija“ pred početak i navijači Partizana

17:52

Nađ ipak stigao na Marakanu!

Albert Nađ je došao na Marakanu i posle svih problema će voditi Partizan na večitom derbiju

17:40

Kako izgleda Marakana pola sata pred početak derbija

Beograd, 20. aprila 2024.- Fudbaleri Crvene zvezde danas u 173. veèitom derbiju doèekuju Partizan na stadionu „Rajko Mitiæ“. Meè se igra od 18 sati, na startu plej-ofa Superlige, a Zvezda ima velikih sedam bodova prednosti na tabeli i priliku da pobedom doðe nadomak sedme uzastopne titule. FOTO TANJUG/ STRAHINJA AÆIMOVIÆ/ nr

1 thought on “LUDNICA NA MARAKANI 173 DERBI: Zvezda preokretom pobedila Partizan. Crveno beli slave titulu”