Izvor: BSC HAPPY/KURIR
06.12.2023 u 19:57
0

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI NIŠ: Crveno-beli deklasirali Nišlije i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije! (5:0)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Radničkog iz Niša sa 5:0 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Ubedljivo je Zvezda nastavila svoj puta ka odbrani trofeja u Kupu Srbije – Nišlije nisu znale šta ih je snašlo na „Marakani“. Iako uslovi za igru nisu bili idealni, niska temperatura i sneg koji je neprestano padao, to nije omelo izabranike Baraka Bahara da upale sve motore i protivniku pokažu ko je gazda na terenu.

Zvezdino dete, Nikola Knežević načeo je goste u 12. minutu – našao je prostor, predriblao Liama i zatresao mrežu Stevanovića. Pet minuta kasnije u strelce se upisao i Aleksandar Katai, a u 19. minutu i Endiaj. Već tada je bilo jasno koji tim će u narednu rundu nacionalnog takmičenja, ali crveno-beli se tu nisu zaustavili.

Lopta je u mreži Radničkog završila i u 26. minutu kada je bio precizan Vladimir Lučić na asistenciju Krasoa koji se u 38. minutu i sam upisuje u strelce – sa bele tačke.

U drugom delu igre nije bilo golova, ali su zato gosti bili nešto žustriji i više pretili, pa je odbrana Zvezde imala posla.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI NIŠ (5:0)

TOK MEČA

2. POLUVREME

90. minut – Kraj meča! CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI NIŠ 5:0

83. minut – Žuti karton za Nikolu Kneževića.

76. minut – Ritam igre je opao, lopta je uglavnom u posedu domaće ekipe

69. minut – Sada gosti napadaju, grčevito pokušavaju da dođu do pogotka, ali crveno-beli odolevaju svim napadima

59. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Pokušao je Stefan Mitrović sa velike udaljenosti, ali je lopta zvršila preko prečke

53. minut – Zvezda napada, Radnički se brani – bez konkretnih šansi u uvodnim minutima drugog dela igre

46. minut – IZMENE KOD OBA TIMA!

Radnički Niš: Umesto Traorea na terenu je Pejović, Stojanović ulazi umesto Petrovića, dok Vojnovića menja Bakić.

Crvena zvezda: Degenek je na terenu umesto Spajića, Šljivić menja Krasoa, Maksimović je dobio priliku umesto Nikolića, a Stefan Mitrović ide na teren, dok je Lučić na klupi.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45. minut – Kraj prvog poluvremena!

40. minut – CRVENI KARTON za jednog člana stručnog štaba Radničkog iz Niša

37. minut – GOL! Kraso sa bele tačke šutira pravo u donji levi ugao mreže golamana Stevanovića

36. minut – PENAL! Katai pada u kaznenom prostoru i biće PENAL za Zvezdu

33. minut- NOVA PRILIKA ZA ZVEZDU! Snažni je šutirao Lučić, ali pravo u golmana Stevanovića – lopta se odbila od čuvara mreže Nišlija, stigla do Endiaja koji u duelu sa odbranom gostiju pada i sudija svira slobodan udarac. Endiaj šutira, ali preko gola!

26. minut – GOL! Lučić!

19. minut – GOL! Endiaj!

17. minut – GOL! Katai!

15. minut – PRILIKA ZA RADNIČKI! Cvetković pokušava sa leve strane, na nekoliko metara od gola, ali pogađa samo spoljni deo mreže

12. minut – GOL! Knežević!

7. minut – Pokušaj Stojanovića, uputio je prvi udarac za Radnički u okvir gola, ali je Glazer na visini zadatka

2. minut – Uslovi za igru nisu idealni. Tepmeratura vazduha je jedan stepen, a u glavnom gradu Srbije pada sneg, pa je teren popularne „Marakane“ dosta klizav

18.00 – Meč je počeo!

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović, Nikolić – Stamenić, Knežević – Katai, Kraso, Lučić – Endiaj

Radnički Niš: Stevanović – Jamkam, Traore, Liam, Ivelja, Frei, Stojanović, Vojnović, Cvetković, Marjanović, Stajić

Trener Crvene zvezde Barak Bahar je izneo očekivanja pred utakmicu osmine finala Kupa Srbije.

ORLOVI PROLAZE GRUPU? Evo kolike su šanse da budu prvaci Evrope!

– Nemamo pravo na grešku, tako da ćemo u duel ući potpuno fokusirani. Daćemo sve od sebe da trijumfujemo. Utakmica neće biti ni malo laka, ali moramo da pružimo maksimum i pobedimo pred našim navijačima. Za nas je svaka utakmica izuzetno bitna. Znamo da moramo da pobedimo, nadamo se da ćemo igrati dobro. Odavno nismo nastupali na našem stadionu i pred našim navijačima. Mnogo će nam značiti njihova podrška, želimo da ih obradujemo pobedom – zaključio je Barak Bahar.