0

UŽIVO! PARTIZAN – VALENSIJA: Naneli dovodi CRNO BELE DO KRAJA

PARTIZAN – VALENSIJA 20:30

4. ČETVRTINA

38. minut – Puerto smanjuje trojkom – 72:64.

37. minut – Smit postiže svoju četvrtu trojku – 72:61.

35. minut – Harper dodatno smanjuje zaostatak Valensije – 67:59.

34. minut – Ponitka posle ofanzivnog skoka pogađa za 67:54. Odželej pogađa svoju drugu trojku – 67:57.

33. minut – Naneli pogađa svoju drugu trojku – 65:54. Njegovih 19 poena.

32. minut – Dejvis smanjuje svojim četvrtim poenom – 60:54. Ponitka povećava na 62:54.

31. minut – Naneli sa linije bacanja otvara poslednju četvrtinu – 60:52. Ovo je ujedno i najveća prednost crno-belih.

3. ČETVRTINA

30. minut – Odželeje smanjuje na 56:52. Naneli uz zvuk sirene pogađa za dva – 58:52.

29. minut – Naneli je precizan za linije penala – 54:49. Harper je polovičan sa bacanja – 54:50. naneli još jednom precizan – 56:50.

28. minut – Naneli pogađa za tri – 51:49. Naneli je polovičan sa linije bacanja – 52:49.

27. minut – Odželej pogađa trojku u kontri – 48:49.

26. minut – Naneli vraća prednost Partizanu – 48:46.

25. minut – Kabokllo je još jednom precizan – 46:42. Lopez Arostegi smanjuje na 46:44. Pradilja za izjednačenje – 46:46.

24. minut – Džons smanjuje na 42:39. Kaboklo pogađa za 44:39. Anderson je precizan za tri – 44:42.

22. minut – Smit postiže svoju treću trojku – 40:37. I ima devet poena. Panter povećava na 42:37. Njegovih 12 poena.

21. minut – Kaboklo postiže svoje prve poene – 37:37.

2. ČETVRTINA

17. minut – Panter je upisao deseti poen – 33:29.

16. minut – Smit u kontri pogađa za tri – 29:29. Slalom Pantera i osmi njegov poen za seriju 7:0 – 31:29.

15. minut – Harper pogađa dva bacanja – 24:29. Panter smanjuje na 26:29. Njegovih brzih šest poena.

14. minut – Panter još jednom prisutan – 24:25. Puerto je pogodio dva bacanja posle nesportskog faula Ponitka – 24:27.

13. minut – Rujvers je precizan – 20:23. Panter smanjuje na 22:23,a Džons uzvraća za 22:25.

12. minut – Avramović pogađa za dva – 20:21.

11. minut – Smit trojkom otvara drugu četvrtinu, njegovi prvi poeni – 18:21.

1. ČETVRTINA

10. minut – Još jedna kontra gostiju, Klaver je precizan – 15:21.

9. minut – Ledej upisuje prvu trojku – 15:14. Odželej postiže poene uz faul. Precizan je za 15:17. harper završava kontru poenima – 15:19.

8. minut – Odželej precizan – 12:14.

7. minut – Anđušić je polovičan sa linije bacanja – 10:12. Ponitka posle ofanzivnog skoka pogađa za 12:12.

6. minut – Rujvers za seriju gostiju 8:0, prvo vođstvo Valensije – 8:10. Kaminski je polovičan sa penala – 9:10. Odželej beleži prve poene – 9:12.

5. minut – Harper smanjuje – 8:5. Klaver donosi izjednačenje – 8:8.

4. minut – Avramović još jednom precizan – 8:2. Rujvers je fauliran pri šutu. Pogodio je jedno od dva – 8:3.

2. minut – Rujvers postiže prve poene za goste – 4:2. Ledej je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba – 6:2.

1. minut – Naneli otvara dvojkom utakmicu – 2:0. Avramović u kontri zakucava – 4:0.

PARTIZAN – VALENSIJA

Hala: Arena

Sudije: Fernando Roča, Milan Nedović, Gitis Vilijus

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Trifunović, Naneli, Anđušić, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

VALENSIJA: Harper, Klaver, Rujver, Pradilja, Anderson, Lopez-Arostegi, Džons, Ingliš, Jović, Robertson, Dejvis, Odželeje. Trener: Tomas Lamas

Košarkaši Partizanaod 20.30 časova dočekuju špansku Valensiju u utakmici 34. kola Evrolige.

Crno-beli će u beogradskoj Areni zatvoriti ovogodišnje učešće u ovom takmičenju. Tim Željka Obradovića nije uspeo da se plasira u plej-in, pa će svakako morati da nađe dodatni motiv da savlada Valensiju i tako stigne do 16. pobede u sezoni. To bi Partizanu donelo 11. mesto na kraju ligaškog dela.

“Igramo utakmicu pred našim navijačima, tačnije poslednje kolo regularnog dela Evrolige. Želimo da im se još jednom zahvalimo za sve šta su radili ove godine. Pravili su neverovatnu atmosferu koju su svi prepoznali. Pripremali smo se da odigramo zaista dobru utakmicu. Što se tiče Valensije, oni su posle meča protiv Avela promenili trenera i odigrali u španskom prvenstvu odličnu utakmicu. Očigledno je ta promena prijala igračima. Kao i uvek, igrači su ti koji pokazuju da nije do njih, nego da se radi o nekom drugom. Ne sumnjam da će imati velike motive da igraju ovde i da odigraju na najbolji mogući način. Znamo sve o Valensiji, stvari koje su poznate od ranije, oni pre svega imaju kvalitet u bekovskoj liniji i igraju agresivno. U prvom delu sezone smo imali odgovor na tu njihovu agresivnost, nadam se da ćemo to ponoviti u ovom meču“, istakao je Obradović.

Alen Smailagić je pred današnji meč rekao:

„Pripremamo se da odigramo dobro i pobedimo. Ovo je naš posao i bez obzira šta se bude dešavalo danas i sutra, mi svakako moramo da uđemo spremni i za plej-of ABA lige, i da probamo da ga osvojimo“, naglasio je Smailagić.