08.04.2024 u 20:46
0

PARTIZAN SE SUROVO OSVETIO ZADRU: Crno-beli ubedljivim trijumfom najavili napad na titulu u ABA ligi

PARTIZAN – ZADAR 45:33 (20:11)

TOK MEČA

PARTIZAN – ZADAR 70:45 (20:11, 33:29)

TOK MEČA

PARTIZAN – ZADAR 113:74 (20:11, 33:29, 24:18, 34:15)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Smit postiže svoju četvrtu trojku – 109:74. Smailagić zakucava – 111:74. Kaboklo za kraj – 113:74.

39. minut – Avramović pogađa trojku – 106:69. Božić pogađa trojku – 106:72. lakić je precizan – 106:74.

37. minut – Klarica u kontri smanjuje – 101:69. Kaminski je precizan sa linije bacanja – 103:69.

36. minut – Smit postiže novu trojku – 98:65. Ledej u kontri postiže trojku – 101:65. Žganec prekida nalet Partizana – 101:67.

35. minut – Božić postiže svoj deseti poen – 92:65. Ledej u padu pogađa za dva – 94:65. Pogađa i dodatno bacanje – 95:65.

34. minut – Avramović u kontri stiže do 15. poena – 92:63. Trenutno je najefikasniji u Partizanu.

33. minut – Smit upisuje nova dva poena – 87:63. Njegovih deset poena. Avramović pogađa za dva pod faulom – 89:63. Precizan je – 90:63.

32. minut – Božić smanjuje na 82:63. Smit pogađa trojku – 85:63.

31. minut – Trojka Zadrana na početku poslednje četvrtine – 79:62. Ledej uzvraća trojkom – 82:62.

30. minut – Božić je smanjio na 79:57. Drežnjak posle ofanzivnog skoka precizan – 79:59.

3. ČETVRTINA

29. minut – Božić smanjuje na 77:56. Avramović je precizan – 79:56.

24. minut – Koprivica zakucava posle ofanzivnog skoka – 68:45. Sedmi skok i osmi poen. Koprivica u kontri zakucava na pas Doužera – 70:45.

23. minut – Anđušić još jednom precizan za tri – 64:45. Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri – 66:45.

22. minut – Anđušić iz kretnje pogađa tri poena, njegovi prvi poeni na meču – 61:43. Ramljak postiže dvojku – 61:45.

21. minut – Mazalin poenima otvara drugo poluvreme – 55:43. Panter pogađa za tri, njegov 11. poen – 58:43.

2. ČETVRTINA

20. minut – Božić u kontri smanjuje – 52:40. Panter je polovičan sa linije bacanja – 53:40. Božić pogađa svoj sedmi poen – 53:41. Panter postiže osmi svoj poen – 55:41.

19. minut – Panter još jednom precizan – 52:36. Mazalin je ponovo na liniji penala – 52:38.

18. minut – Kaboklo upisuje nove poene – 47:33. Žganec pogađa još jednu trojku – 47:36. Panter vraća trojku – 50:36.

17. minut – Kaboklo povećava – 43:27. Mazalin smanjuje sa linije bacanja – 43:28. Ramljak pogađa za tri poena – 43:31. Kaboklo je precizan – 45:31. Žganec smanjuje sa penala – 45:33.

16. minut – Avramović pogađa za tri – 41:24. Lakić vraća trojku – 41:27.

15. minut – Koprivica je precizan – 36:24. Naneli je fauliran, pogodio je oba bacanja za svoj 14. poen – 38:24.

14. minut – Naneli pogađa svoju treću trojku – 31:24. Naneli u kontri pod faulom pogađa – 33:24. Pogodio je i svoj 12. poen – 34:24. Proveo je u igri manje od četiri minuta.

13. minut – Mazalin pogađa za dva pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje – 26:21. Sjajna akcija pik-en-rol, pa alej-ap Koprivice na asistenciju Nanelija – 28:21. Drežnjak je fauliran pri šutu za tri poena, smanjuje sa linije bacanja – 28:24.

12. minut – Zadar smanjuje trojkom Drežnjaka – 23:16. Naneli vezuje dve trojke – 26:16. Božić smanjuje – 26:18.

11. minut – Drežnjak otvara dvojkom drugu četvrtinu – 20:13. Naneli pogađa trojku – 23:13.

1. ČETVRTINA

10. minut – Koprivica je pogodio posle ofanzivnog skoka – 20:11.

9. minut – Smit je pogodio trojku – 15:11. Ledej je poentirao pod faulom – 17:11. Pogodio je dodatno bacanje – 18:11.

8. minut – Žganec je pogodio još jednu trojku – 10:11. Avramović je precizan – 12:11.

7. minut – Žganec pogađa prvu trojku na meču – 8:8. Smit se upisao u strelce – 10:8.

5. minut – Smailagić se upisao – 8:4. Božić smanjuje posle tehničke greške klupi Partizana – 8:5.

4. minut – Mazalin postiže nove poene za Zadar – 4:4. Avramović upisuje nova dva poena – 6:4.

3. minut – Kaminski je pogodio jedno od dva bacanja – 4:2.

2. minut – Avramović je strelac prvih poena za domaći tim – 2:2. Pogodio je i dodatno bacanje – 3:2.

1. minut – Mazalin je otvorio utakmicu poenima – 0:2.

Partizan je počeo meč sa petorkom Avramović, Smit, Kaminski, Ledej i Smailagić. Gosti u petorci Mazalin, Lakić, Žganec, Ramljak i Božić.

PARTIZAN – ZADAR

Hala: Arena

Sudije: Uroš Obrknežević, Luka Kardum, Tomislav Vovk

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

ZADAR: Dejvis, Klarica, Vujačić, Žganec, Mazalin, Lakić, Mekić, Jambrović, Drežnjak, Grbić, Božić, Ramnjak. Trener: Danijel Jusup.

Beogradski Partizan u utakmici poslednjeg 26. kola ABA lige dočekuje ekipu Zadra u beogradskoj Areni.

Rezultatski, utakmica nema značaj. Partizan je od ranije obezbedio poziciju broj dva za plej-of, dok će Zadrani sa šestog mesta ući u doigravanje.

Ipak, utakmica ima svoju draž, a tiče se početka pripreme za plej-of. Takođe, u sportskom smislu, Partizan želi da se osveti Zadru za poraz u prvom delu sezone.

Pred poslednju utakmicu uoči plej-ofa, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

„Igramo protiv tima koji je odigrao izvanrednu utakmicu protiv nas u prvom delu prvenstva. Treba da nađemo motive, bez obzira na to što se već zna pozicija na tabeli, da odigramo dobru utakmicu u ovom delu takmičenja i da krenemo praktično da se spremamo za plej-of“, istakao je Obradović.

Svoje viđenje sutrašnje utakmice, izneo je i bek crno-belih Aleksa Avramović.

„Zadar je ekipa koja nas je porazila u prvom delu sezone. Imaju sjajan tim, roster igrača približne visine, slične građe i konstitucije. Igraju dobru košarku predvođeni najkorisnijim igračem lige Lukom Božićem koji igra stvarno odlično. Imaju još igrače poput Drežnjaka, Ramljaka, Lakića, Mazalina, Žganeca koji igraju veoma dobro. Mi znamo da moramo pred našom publikom taj regularni deo takmičenja da zatvorimo pobedom, iako je rezultatski nebitna utakmica i za nas i za njih. Idemo puni motivacije, jer znamo da nas posle toga očekuje teška utakmica protiv Valensije gde znamo da moramo da pobedimo i nadam se da ćemo na kraju ove nedelje izaći sa dve pobede“, naglasio je Avramović.