PARTIZAN OBORIO STUDENTE: Crno-beli na krilima Koprivice slavili protiv Derbija i stigli Budućnost

TOK MEČA

SC DERBI – PARTIZAN 78:84 (26:20, 15:18, 17:25)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Ivešić smanjuje na 73:84. Kapusta trojkom smanjuje na 76:84. Kapusta smanjuje na 78:84.

39. minut – Hadžibegović smanjuje na 71:82. Koprivica je precizan – 71:84.

38. minut – Koprivica zakucava – 69:80. Panter ponovo precizan, njegov 16. poen – 69:82.

37. minut – Mirković je polovičan sa penala – 69:76. Panter je pogodio – 69:78.

36. minut – Naneli je pogodio svoj 17. poen – 68:76.

35. minut – Bogavac je polovičan sa penala – 66:71. Smailagić pogađa pod falom – 66:73. Pogodio je i dodatno bacanje za najveće vođstvo Partizana u meču – 66:74. Drobnjak smanjuje na 68:74.

34. minut – Panter pogađa za dva posle ofanzivnog skoka Smailagića – 65:71.

33. minut – Nesportska Smailagića. Drežnjak je pogodio jedno od dva – 64:67. Drobnjak je na liniji penala, promašio je prvo, pogodio drugo – 65:67. Naneli je precizan – 65:69.

32. minut – Panter rešava napad – 61:67. Drežnjak smanjuje sa penala – 63:67.

31. minut – Naneli pogađa za dva – 58:65. Bogavac pogađa trojku – 61:65.

3. ČETVRTINA

30. minut – Ivišić smanjuje – 58:61. Smailagić pogađa za 58:63.

29. minut – Ivišić smanjuje – 56:57. Koprivica ponovo pogađa – 56:5

28. minut – Panter pogađa trojku, njegov osmi poen – 51:57. Dokins vraća trojku – 54:57.

27. minut – Kapusta sa linije penala smanjuje – 50:54. Baćović je polovičan sa linije slobodnih bacanja – 54:51.

26. minut – Kontra SC Derbija, zakucava Dokins – 48:52. Sjajno zakucavanje Koprivice – 48:54.

25. minut – Dokins smanjuje – 46:49. Naneli postiže trojku – 46:52.

24. minut – Koprivica zakucava – 44:47. Koprivica još jednom, njegovih deset poena, najefikasniji je u timu – 44:49.

23. minut – Dokins je precizan – 44:42. Naneli je precizan sa penala – 44:43. Koprivica postiže dvojku – 44:45.

22. minut – Koprivica zakucava u kontri, dobar start crno-belih u trećoj četvrtini – 41:42. Ivišić je fauliran, pa je sa penala pogodio jedno od dva – 42:42.

21. minut – Naneli dvojkom otvara drugo poluvreme – 41:40.

2. ČETVRTINA

20. minut – Panter smanjuje – 39:37.

18. minut – Smailagić je precizan za dva – 35:35. Ivišić je precizan – 37:35. Kontra domaćina, Hadžibegović pogađa – 39:35.

17. minut – Naneli sa linije slobodnih bacanja prekida duži period bez poena – 33:31. Ponitka krade loptu i zakucava u kontri – 33:33. Crno-beli su u naletu 9:0. Ivišić zakucavanjem u kontri prekida seriju Partizana – 35:33.

14. minut – Kaboklo iz ofanzivnog skoka poentira – 33:28.

13. minut – Drobnjak je precizan sa penala – 31:24. Baćović povećava u kontri – 33:24. Doužer smanjuje – 33:26.

12. minut – Jaramaz je posle osvojene lopte pogodio u kontri pod faulom – 29:24. Nije pogodio dodatno bacanje.

11. minut – Bogavac pogađa trojku za najubedljivije vođstvo – 29:20. Naneli smanjuje – 29:22.

1. ČETVRTINA

10. minut – Mirković je sa linije slobodnih bacanja povećao na 26:18. Kaminski pogađa sa linije penala – 26:20.

9. minut – Panter je precizan – 24:18, njegov prvi poen.

8. minut – Baćović produžava nalet SC Derbija – 21:14. Pogodio je i dodatno bacanje – 22:14. Serija 9:0. Kaminski prekida seriju domaćina – 22:16. Drežnjak se upisao u strelce – 24:16.

7. minut – SC Derbi u naletu, Dokins zakucava – 19:14. Tajm-aut za Obradovića.

6. minut – Anđušić je precizan za dva – 13:14. Baćović je precizan – 15:14. Bogavac postiže nove poene – 17:14.

5. minut – Dokins pogađa novu trojku – 13:12.

4. minut – Hadžibegović je bio precizan sa linije penala, prvo vođstvo domaćina – 10:9. Doužer postiže trojku – 10:12.

3. minut – Dokins postiže trojku – 6:7. Trifunović se upisao u listu strelaca – 6:9. Dokins smanjuje sa linije penala – 8:9.

2. minut – Anđušić je precizan za tri – 0:5. Hadžibegović pogađa prvu trojku za domaći tim – 3:5. Koprivica pogađa – 3:7.

1. minut – Kaboklo poenirma otvara meč – 0:2.

Partizan je počeo sa petorkom Doužer, Anđušić, Trifunović, Kaboklo i Koprivica.

Kod domaćina Bogavac, Dokins, Kapusta, Hadžibegović i Ivišić.

Trener Partizana Željko Obradović odlučio je da odmori Aleksu Avramovića za ovaj meč.

SC DERBI – PARTIZAN

Hala: Morača

Sudije: Damir Javor, Josip Radojković, Luka Kardum

SC DERBI: Bogavac, Pavlićević, Vučeljić, Hadžibegović, Baćović, Ivišić, Dokins, Drobnjak, Drežnjak, Todorović, Kapusta, Mirković. Trener: Dejan Jakara.

PARTIZAN: Smit, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana u 24. kolu ABA lige gostuju Studentskom centru u Podgorici.

Utakmica se igra od 17 časova u hali „Morača“.

Obe ekipe ulaze u utakmicu sa velikim rezultatskim imperativom.

Partizan bi pobedom iskoristio poraz Budućnosti od FMP-a i izjednačio se na drugom mestu. Crno-beli trenutno imaju učinak 17-6, a Budućnost 18-6.

SC Derbi je trenutno na ivici ulaska u plej-of. Podgoričani imaju 11 pobeda, koliko i Split koji je već odigrao utakmicu ovog kola.

Pred duel sa osvajačem Kupa Crne Gore, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

„Ritam utakmica se nastavlja, na redu je ABA liga. Menjamo čip kao i uvek, uz maksimalno poštovanje prema Studentskom centru. O njima se sve zna, u pitanju je ekipa koja zaista igra veoma dobro, napravili su podvig osvajanjem Kupa Crne Gore i zaslužuju maksimalno poštovanje“, istakao je Obradović.

Svoja očekivanja pred utakmicu izneo je i zamenik kapitena, Danilo Anđušić.

„Jako važna utakmica za nas, pogotovo u borbi za drugo mesto s obzirom da je Budućnost izgubila prethodnu utakmicu. To nam je cilj, ne smemo da ih potcenimo, znamo koliko nam je teško bilo i ove sezone tamo na početku kada smo igrali Superkup, i prošle sezone, tako da moramo maksimalno da pristupimo meču da bi pobedili“, naglasio je Anđušić.