Izvor: happybsc
24.05.2024 u 21:17
0

ZVEZDA KREĆE U ODBRANU TITULE: Zvezda teže od očekivanog savladala

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP rezultatom 97:87 u hali „Aleksandar Nikolić“ u prvom meču polufinala Superlige Srbije.

Zvezda je tako upisala čak 40. uzastopnu pobedu protiv FMP-a i došla na korak do plasmana u finale srpske lige, gde brani trofej.

Crveno-beli su vodili većim delom meča, sjajno su otvorili susret, ali je FMP preokrenuo u trećoj deonici. Međutim, Jago dos Santos je blistao u tim trenucima, brzo je vratio prednost Zvezdi, pa su crveno-beli početkom poslednje deonice dodali gas i odradili odličan posao do kraja.

Najbolji pojedinac na meču bio je upravo Jago sa 25 poena, šest asistencija i tri skoka. Pomogao mu je Luka Mitrović sa 15 poena i 10 skokova, dok je Stefan Lazarević imao 11 poena, a Miloš Teodosić 10 uz sedam asistencija.

Kod FMP-a istakao se Matic Rebec sa 16 poena i osam asistencija, Aleksa Stepanović je imao 15 poena, a Jovan Novak 12 uz pet asistencija.

Sa druge strane žreba, Partizan je ranije tokom dana pobedio Megu i poveo 1-0 u seriji.

Košarkaši Crvene zvezde i FMP-a sastaju se od 20 sati i 30 minuta u hali „Aleksandar Nikolić“ u okviru prvog meča polufinala Superlige Srbije.

Zvezda je zbog učinka u ABA ligi direktno prošla u polufinale, dok je FMP morao prethodno da savlada Vojvodinu i Borac iz Čačka.

Crveno-beli imaju 39 uzastopnih pobeda protiv „pantera“. Poslednji put kada je FMP slavio bilo je 2011. godine sa 97:87.

Polufinalna serija igra se na dve pobede, dok se sa druge strane žreba sastaju Partizan i Mega.

Crvena zvezda – FMP

22:16

KRAJ!

Kostić je promašio dva penala, a Rebec je sjajno uposlio Simovića. Kostić je u kontri položio za kraj meča.

22:15

39′ Sve je jasno – 95:85

Andrej Kostić je dobio priliku u ekipi Zvezde, a pogođena tri penala Simovića anulirao je Jago novom trojkom. Pre toga je FMP imao mini seriju 0:4, dok je Mitrović u kontri bio miran. Imao je i Rebec pogođenu trojku, dok je i Roberts bio precizan za dva.

22:05

36′ Pogađa i Ilić – 90:73

Rebec je imao 2/3 sa penala, dok je Mitrović u reketu bio dominantan dva puta zaredom. Ilić je ubacio trojku iz kornera za +17, pa je Nikitović zvao još jedan tajm-aut.

22:01

34′ Teodosić sjajan, možda ipak neće biti drame – 83:71

Stepanović je promašio zakucavanje, ali je Gašić poentirao. Teodosić je iz driblinga potegao trojku i pogodio, dok je Rebec prokockao još jedan napad FMP-a. Još jednu trojku je ubacio Teodosić, dok je Gašić popravio sopstveni promašaj. Isti igrač je ubacio dva penala za 81:71, a Lazarević je pogodio dugu dvojku.

21:55

31′ Serija Zvezde – 75:65

Jago je pogodio trojku na startu poslednje deonice, a Lazarević je u kontri dao zicer za +10, pa je Nikitović reagovao tajm-autom.

21:51

30′ Biće ovde drame – 70:65

Novak je donosio poene FMP-u, dok su Tompkins i Jago bili precizni za Zvezdu – 67:61. Roberts je bio sjajan u napadu, dok je Mitrović imao 1/2 sa penala. Simović je vratio FMP na -3, ali je Zvezda uzvratila istom merom. FMP nije iskoristio poslednji napad u trećoj četvrtini.

21:45

28′ Jagoooooo – 61:57

Jago je poentirao pod faulom, pa je na semafor doneo 58:57 za domaćina. FMP je propustio dva napada, a Brazilac je ubacio trojku, pa je trener FMP-a morao da zove minut odmora.

21:42

27′ Preokret!

Lazić je promašio oba penala, a Novak je trojkom doneo prednost FMP-u od 55:57. Teodosić nije uspeo da vrati trojku, a Sfropulos je zvao tajm-aut.

21:37

25′ Ne uspeva Zvezda da se odlepi – 55:54

Jago je imao 2/2 sa penala, dok je šut Davidovca za tri bio kratak. Nedović je bacio pas u ruke rivala, a Stepanović je zakucao za 54:51. Opet je Nemanja izgubio loptu, ali FMP iz dva napada zaredom nije našao poene. Tompkins je dobio rampu od Stepanovića, Davidovac je bio polovičan sa penala, a Rebec je trojkom doveo svoj tim na -1.

21:31

23′ FMP se ne šali – 52:49

Davidovac je ubacio trojku na startu treće deonice, Stepanović je imao 2/2 sa penala, dok je Nedović bio na 1/2. Novak je dao trojku za 49:47, a Jago nije uzvratio istom merom. Lazarević je lupio rampu Robertsu, a Kuzmić je doneo izjednačenje gostima. Davidovac je pogodio još jednu trojku nakon lepog protoka lopte, a Stepanović nije odgovorio.

21:12

POLUVREME – 45:42

Rebec je ubacio trojku, a Zvezda je izgubila loptu pri vođstvu od sedam poena. Šaranović je imao 1/2 sa penala, Teodosić je promašio trojku, a Stepanović je imao 2+1 za 43:40. Isti igrač je presekao pas Teodosića, a onda poentirao pored Tompkinsa. Nedović je popravio sopstveni promašaj za kraj prvog poluvremena.

21:07

18′ Nedović odgovara „panterima“ – 43:33

Lazarević je ubacio trojku, ali je Rebec uzvratio istom merom. Roberts je imao 2+1 situaciju, a Stepanović je poentriao za 38:33. Lazarević je izborio dodatni napad za Zvezdu posle promašaja, a Nedović je kaznio FMP trojkom. Stepanović nije uspeo da uzvrati, a Nedović je u kontri bio sjajan za novih +10.

20:45

8′ FMP i dalje nije uhvatio priključak – 23:11

Bolomboj je elegantno poentirao, a Simović je ubacio trojku. Bolomboj je imao atraktivnu rampu, a Lazić je promašio dva penala. FMP je smanjio na 21:11, ali je onda Tompkins sa penala imao 2/2.

20:39

5′ Gosti u velikom problemu – 19:6

FMP nije poentirao nakon tajm-auta, dok je Bolomboj na drugoj strani ubacio trojku. Lazarević je u kontri bio odličan i to dvaput zaredom. Kuzmić je zakucao za 16:6, ali je Jago ubacio trojku od tablu.