0

PODGORIČANI TUŽNI NAPUŠTAJU BEOGRAD: Leonardo i Đurđević vode Partizan ka LŠ! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu Budućnost iz Podgorice u drugom kolu Lige šampiona.

Najbolji fudbaleri Partizana iz prethodne sezone odigrali su odlično i večeras i doneli pobedu svom timu.

Prednost crno-belima je doneo Urođ Đurđević u 53. minutu sa bele tačke, a pobedu potvrdio Leonardo deset minuta kasnije.

Gosti su stigli u Beograd da se brane, uspevali su u tome tokom prvog poluvremena, ali su onda u drugom vremenu pali što su iskoristili domaći fudbaleri.

Revanš u Podgorici na programu je za 7 dana.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90. minut – KRAJ! Loše su odigrali domaći igrači u prvom poluvremenu ali su uspeli na vreme da se razbude i zabaleže veoma važnu pobedu i odnesu prednost od dva gola za Podgoricu.

90. minut – Velika šansa za Đurđevića ali je golman Budućnosti odlično reagovao

85. minut – U igru je ušao Saša Ilić umesto Tavambe

78. minut – Nova velika šansa za Tavambu, ovaj put je šutirao pored gola

75. minut – Nova šansa za Tavambu ali je i ovaj put uspešniji bio golman Podgoričana Mijatović

73. minut – Uspeli su igrači Budućnosti da postignu gol ali ga je sudija poništio zbog ofsajda

63. minut – GOOOL – Nije Leonarda bilo u igri u prvom poluvremenu, na teren je ušao u 46. minutu i odmah razdrmao crno-bele. Odlično je odreagovao na centaršut Tavambe i uvećao prednost Partizana. Tandem Leonardo-Đurđević nastavlja da melje i ove sezone

53. minut – GOOOL – Đurđević pogađa sa 11 metara uz dosta sreće. Golman Mijatović je uspeo da dohvati loptu ali se ona od stative odbila u mrežu

52. minut – PENAL ZA PARTIZAN – igrao je jedan igrač Budućnosti rukom u svom kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku

49. minutKAKVA ŠANSA ZA PARTIZAN – Tavamba je odlično primio loptu i ostao jedan na jedan sa golmanom Budućnosti, ali je onda sa 10 metara šutirao pravo u Mijatovića

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Leonardo je odmah nakon pauze ušao u igru umesto Nemanje Mihajlovića.

I POLUVREME

45. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Fudbaleri Partizana su imali terensku inicijativu ali je sve to prošlo bez većih šansi

45. minut – Novi sjajan prodor Vlaisavljevića po levoj strani ali ga njegovi saigrači nisu najbolje ispratili pa je njegov centaršut bio bezopasan

37. minut – Sjajna šansa za Partizan, Tavamba je ostao sam na pet metara ali je sve upropastio očajnom završnicom

30. minut – Sudija je prekinuo na kratko utakmicu kako bi se igrači obe ekipe osvežile

28. minut – Tražio je Nemanja Mihajlović penal za svoju ekipu ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi

26. minut – Prvi korner za gostujuću ekipu na utakmici nakon sjajnog prodora Vlaisavljevića. Ipak, sve je prošlo bez većih problema za odbranu crno-belih.

11. minut – Odlično je Uroš Đurđević izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca ali je lopta otišla za malo pored gola

7. minut – Partizan ima inicijativu i napada na startu utakmice, dok su se gosti iz Podgorice odlučili za defanzivu i vrebanje šansi iz kontri. Atmosfera na stadionu je odlična i popunjene su sve tribine izuzev severne, a Grobari su imali i lepu koreografiju na početku meča, kada su objili tribinu u boje srpske trobojke.

6. minut – Prva šansa za crno-bele – Odlično je centrirao Mihajlović nakon prekida sa leve strane ali je Ostojić loše zahvatio tu loptu glavom

1. minut – Počela je utakmica na stadionu Partizana

Partizan počinje svoju evropsku priču za sezonu 2017/18 duelom protiv Budućnosti iz Podgorice. Meč se igra u Humskoj sa početkom od 20.45.

Trener Partizana odlučio se da najboljeg igrača iz prethodne sezone, Brazilca Leonarda ostavi na klupi. Prvu utakmicu će početi sa dva zadnja vezna, ali i sa Tavambom na poziciji polušpica, kao što je to bio slučaj na jednom od večitih derbija.