Izvor: Happy BSC Portal
01.12.2023 u 22:01
0

ZVEZDA SRUŠILA EFES U ARENI: Na krilima Nedovića i Mitrovića stigli do četvrte pobede (VIDEO)

Izabranici Janisa Sferopulosa u Areni žele da poprave utisak posle poraza od milanske Olimpije.

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do četvrte pobede u Evroligi. Crveno-beli su u utakmici 11. kola u „Areni“ savladali Efes rezultatom 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13). Efes je doživeo šesti poraz i ostao je na pet pobeda.

Nedović je postigao 23 poen, Mitrović 19, Bolomboj i Jago po 13. Kod gostiju larkin je postigao 21, Klajburn 17, a Boboa 13 poena.

Gledali smo dva različita lica tima Joanisa Sferopulosa. Crveno-beli su u prvom delu bili u podređenoj ulozi, pa je Efes u finišu poluvremena imao i devet poena viška.

Potpuni preokret je nastao u drugom poluvremenu. Razigrao se Nemanja Nedović i u svega nekoliko minuta postigao 14 poena, uz tri trojke. Zvezda je preokrenula rezultat i u nastavku meča zadržala vođstvo za pobedu.

Crveno-belima sledi put u Španiju gde će u duplom kolu naredne nedelje gostovati prvo Valensiji, zatim i Baskoniji. Efes u narednom kolu dočekuje Panatinaikos.

U ZVEZDI ŠKRIPE NEKI ŠRAFOVI: Ovakav početak sezone nisu očekivali, ali sad je jedna stvar jasna

Ovoga puta je rival i drugi srpski predstavnik, teren je drugačiji, ali, Erdem Džan je pokazao dosta kvaliteta ove sezone.

Ono što bi omglo da bude važan faktor za Crvenu zvezde jeste i izvesni povratak Branka Lazića na parket.

CRVENA ZVEZDA – EFES 93:80 (22:21, 21:28)

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpier, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Joanis Sferopulos.

EFES: Larkin, Bubua, Gaci, Klajburn, Tompson, Jildizli, Holac, Osmani, Jilmaz, Vilis, Žižić, Džons. Trener: Erdem Džan.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

40. minut – Jago sa penala za 93:80.

39. minut – Boboa smanjuje trojkom – 89:80.

38. minut – Bolomboj zakucava za 88:77.

37. minut – Larkin pogađa za dva – 84:77.

36. minut – Lazarević pogađa – 84:75.

35. minut – Boboa je siguran za tri – 80:75. Mitrović pogađa za dva pod faulom – 82:75.

34. minut – Teodosić na ofanzivnom skoku upisuje dva poena – 80:72.

33. minut – Tobi zakucava na fantastično dodavanje Teodosića ispod ruke – 78:70. Najveće vođstvo crveno-belih.

32. minut – Tobi zakucava posle promašaja Lazića – 76:70.

31. minut – Nejpier u kontri pogađa za dva – 74:70.

III Četvrtina

29. minut – Jilmaz trojkom vraća Efes – 71:68. Teodosić promašuje prvo bacanje, a pogađa drugo – 72:68. Džons na drugi obruč za dva poena – 72:70.

28. minut – Tompson smanjuje sa penala na 70:65.

27. minut – Nezaistavljiv je Nedović – 70:63.

26. minut – Nedović pogađa novu trojku – 68:61. Njegovih 12 poena za dva minuta, od toga tri trojke.

25. minut – Bolomboj je precizan sa penala – 60:61. Nedović pod faulom pogađa za 62:61. Pogađa za 63:61. Njegovih devet poena u dva minuta.

24. minut – 58:61 – Nedović postiže dve trojke! Kakav meč u Areni!

23. minut – Larkin pogađa dva bacanja – 50:54. Bolomboj je precizan za dva – 52:54. Sada tehnička greška i Nedoviću. Larkin je precizan – 52:55. Klajburn je precizan za dva – 52:57.

22. minut – 50:51 – Jago dos Santos postiže treću trojku na meču. Mitrović dobija tehničku grešku i treći faul.

21. minut- 45:51 – Tompson asistira do Larkina. Potom, Mitrović je precizan ispod koša Efesa.

II Četvrtina

Crvena zvezda je izgubila čak 11 lopti u prvom poluvremenu i to je jedan od ključnih razloga zaostatka.

20. minut – Boboa pogađa za tri – 40:49. Teodosić pogađa za tri 3.6 sekundi pre isteka poluvremena – 43:49.

19. minut – Nedović smanjuje na 40:44. Njegov peti poen. Daum je precizan za dva, njegov deseti poen – 40:46.

18. minut – 38:44 – Klajbur sa bacanja donosi Efesu +6. Daum ubacuje svoju drugu trojku večeras, a potom Nejpir greši u dodavanju i baca loptu u aut, što Turci kažnjavaju poenima Dauma iz ekstra napada – 42:38. Giedraitis promašuje trojku, a potom faulira Klajburna za dva penala. Iskusni as turskog tima ubacio je oba penala za najveće vođstvo jedne ekipe dosad – 44:38.

17. minut – 38:40 – Novo pojačanje Efesa, Daum, postiže drugu trojku.

16. minut – Bolomboj je polovičan sa linije penala, ali njegov promašaj ispravlja Mitrović i vraća Zvezdu u prednost – 30:29. Daum na drugoj strani odgovara trojkom, posle koje crveno-beli prave 4:0 i poenima Nejpira u kontri dolaze do plus dva – 34:32. Na isteku 16. minuta Efes vodi 35:34 posle nove trojke Larkina.

15. minut – 34:32 – Bobua gubi loptu, a Nejpir je hvata i postiže koš.

14. minut – Nova izgubljena lopta košarkaša Zvezde, već sedma od početka meča. Džons je polovičan sa linije penala – 27:24. Dva napada crveno-beli nisu realizovali na plus tri, i odmah su kažnjeni. Tompson sa 2+1 poravana rezultat, a potom poenima u kontri Klajburn vraća turski tim u vođstvo – 29:27. Sferopulos traži minut odmora posle još jedne izgubljene lopte njegovih košarkaša.

13. minut – Džons smanjuje sa penala na 27:24. Tompson pogađa za dva pod faulom – 27:26. Pogodio je za izjednačenje – 27:27.

12. minut – Posle izgubljene lopte Tobija Klajburn poentira sa poludistance i vraća Efesu prednost, ali samo privremeno pošto trojku na drugoj strani ubacuje Teodosić – 25:23.

11. minut – Evo i trojke Miloša Teodosića, crveno-beli imaju +2. Klajburn dvojkom otvara drugu četvrtinu – 22:23. Teodosić pogađa trojku, svoju prvu na meču – 25:23.

I Četvrtina

10. minut, 22:21 – Zvezda vodi posle prve četvrtine. Jago ubacuje važnu trojku za crveno-bele, a potom u kontri poentira Mitrović i vraća plus na stranu Zvezde – 19:18. Beogradski tim je u seriji 8:0 i posle trojke Nejpira vodi 22:18. Larkin trojkom prekida nalet Zvezde – 22:21. Na kraju prve četvrtine 22:21.

9. minut – Klajburn pogađa za – 14:18. Jago pogađa trojku – 17:18. Mitrović za novo vođstvo Zvezde – 19:18. Nejpir za tri – 22:18.

8. minut – Tompson pogađa pod faulom – 14:16. Promašio je bacanje. Poeni u tranziciji Zvezde. Nedović dodaje do Giedratitisa koji postiže poene. Sa druge strane, Tompson pogađa uz faul. Potom, Klajburn pogađa preko Bolomboja. Potom, Jago pogađa novu trojku.

7. minut – Giedraitis u tranziciji pogađa za dva – 14:14.

6. minut – Klajburn iz drugog pokušaja pogađa za dva – 12:14.

5. minut – Zakucava Mitrović – 12:9. Klajburn pogađa trojku – 12:12.

5. minut, 12:9 – Dva zicera promašuju crveno-beli, ali Bolomboj ispravlja i postiže koš. Potom, precizan je bobua. Igra se brzo na početku, Mitrović zakucava.

4. minut – Bolomboj posle ofanzivnog skoka poentira – 10:7. Boboa pogađa za 10:9.

3. minut – Nedović postiže prvu trojku na utakmici – 5:4.

2. minut – Tompson postiže svoje prve poene – 2:4. 8:7 – Nedović na isteku napada postiže trojku. Potom, i Jago dos Santos postiže trojku sa osam metara, Sa druge strane, Larkin psotiže trojku.

1. minut – Bubua za vođstvo Efesa – 0:2. Mitrović za prve poene Zvezde – 2:4 – Bobua promašuje šut za tri poena. Potom, hvata loptu i postiže prve poene iz reketa. Sa druge strane Mitrović hvata loptu i postiže prve poene za Crvenu zvezdu.