Izvor: HappyBSC
16.01.2020 u 14:43
0

DELFINI POTOPILI I RUMUNE: Lale spremite se, vi ste sledeći!

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je novu pobedu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Delfini su u drugom kolu bili bolji od Rumunije rezultatom 15:7 (po četvrtinama 5:3, 1:1, 5:1, 4:2) i zadržali maksimalan učinak, pošto su na premijeri savladali Rusiju.

Rumunija je odolevala na početku meča, držala rezultatski egal, da bi Srbija prvi put do dva gola prednosti stigla preko Stefana Mitrovića i Milana Aleksića koji su pogađali za 4:2.

Kako je meč tekao, Delfini su igrali sve bolje, pogotkom Nikole Dedovića stigli do +4 (9:5), a do kraja utakmice još više povećali vođstvo, koja je posle treće četvrtine iznosila šest golova (11:5). Ovaj period bio je i najefikasniji za Savićev tim, pošto ga je rešio u svoju korist rezultatom 5:1.

SRBIJA – RUMUNIJA 15:7 (5:3, 1:1, 5:1, 4:2)

Srbija: G. Pijetlović (gk), Mandić 4, Dedović 2, Ranđelović 1, D. Pijetlović, Vico, Ćuk 1, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović (gk).

Rumunija: Tik (gk), Radu 2, Negrean, George 1, Antipa, Priteasa 1, Georgesku 1, Fulea, Georgelfi, Oanta 2, Giban, Vančik, Abrudan (gk).

Sudije: Turkan (Turska), Balzan (Malta)

Poslednji protivnik branioca titule u grupnoj fazi je selekcija Holandije, taj meč koji će odlučivati o pobedniku „B“ grupe i direktnom plasmanu u četvrtfinale, na programu je u subotu od 20.30. Podsetimo, Lale su u prvom kolu pobedile današnjeg rivala Delfina sa 9:8.

POSLEDNJI OPROŠTAJ OD NAŠE NEDE: Minut ćutanja i reči koje kidaju dušu!

KRUŠEVAC POD BLOKADOM Specijalci na ulicama grada!

MINISTAR ŠARČEVIĆ: Nastava neće biti skraćivana ili otkazivana! Pratimo pomno situaciju sa zagađenjem!

MASKI PROTIV ZAGAĐENJA NEMA U APOTEKAMA VEĆ U FARBARAMA: Evo koliko koštaju i koje su efikasne!